purevideo hd

ÜRÜN BİLGİSİ

Bültenler

PureVideo HD
En Üstün HD Film Deneyimi İçin Şart

Blu-ray ve HD DVD filmler, standart tanımlı DVD’leri kat kat aşan yüksek tanımlı bir görüntü kalitesiyle film izleme keyfini yepyeni bir düzeye taşıyor. Blu-ray ve HD-DVD oynatırken en üstün HD film keyfini yaşamak için NVIDIA, kendi geliştirdiği PureVideo HD teknolojisini NVIDIA® GeForce® Serisi 7 ve 8 GPU’larla birlikte sunuyor.

PureVideo HD teknolojisi donanım hızlandırması ve lider film oynatıcılarla entegrasyon özelliği sunuyor ve Blu-Ray ve HD DVD formatlarda çıkış koruma yönetimi ve güvenlik alanında HDCP özelliklerini karşılıyor. NVIDIA PureVideo HD teknolojisi tüm video formatlarında mükemmel resim kalitesinin yanı sıra, üstün kalitede HD DVD ve Blu-ray filmlerini düşük CPU ve enerji kullanımıyla sunuyor.

Bu teknoloji, bir PC üzerinde en üstün yüksek kaliteli film ve video deneyimi için şart.

 
Devrim Niteliğinde Video İşleme Mimarisi

NVIDIA’nın masaüstü için GeForce 8400, 8500 ve 8600 ve notebook’lar için GeForce 8400M ve 8600M ürünleri, içerdikleri devrim niteliğindeki yeni video işleme mimarisiyle, Blu-ray ve HD DVD H.264 video kod çözmesini CPU’nun üzerinden %100 alan dünyanın ilk GPU video işlemcileridir.** Bu ek işleme gücü sayesinde PureVideo HD teknolojisi, Blu-ray ve HD DVD filmlere zamanla eklenen daha karmaşık özellikleri, örneğin ‘resim içinde resim’ filmleri, etkileşimli oyun ve menülerini ve daha yüksek bit hızlı/daha yüksek kalitede filmleri destekler.

**Şimdilik sadece Windows Vista’da desteklenmektedir.

Devrim Niteliğinde Video İşleme Mimarisi
 
Düşük CPU Kullanımı ve Güç Tüketimi

PureVideo HD teknolojisi CPU ve 3D motorunu karmaşık video kod çözme görevlerinden azat ederek, kullanıcının bir yandan yüksek tanımlı video izlerken diğer yandan diğer uygulamaları çalıştırabilmesine olanak tanır. Daha düşük CPU kullanımı sayesinde güç tüketimi, ısı ve gürültü azalır ve pil ömrü uzar.

Düşük CPU Kullanımı ve Güç Tüketimi
 
Üstün Resim Kalitesi

NVIDIA PureVideo HD teknolojisi videolarda ve HD DVD ve Blu-Ray filmlerde sıradışı bir resim berraklığı, ultra akıcı video, canlı renkler ve hassas görüntü ayarları sağlar. PureVideo HD; H.264, VC-1, WMV ve MPEG-2 formatlarında yüksek tanımlı filmleri hızlandırır ve iyileştirirken, standart DVD filmlerin altı katına varan ayrıntıları gösteren gerçek yaşam benzeri görüntüler sunar. Gelişmiş görüntü ayrıştırma, gürültü azaltma ve kenar zenginleştirme gibi yüksek tanımlı postproses özellikleri, mevcut en yüksek HD çözünürlüğü olan 1080p’ye varan çözünürlüklerde inanılmaz bir resim netliği sağlar.

Üstün Resim Kalitesi
 
Eksiksiz Bir Blu-ray/HD DVD Çözümünün Kalbi

Donanım hızlandırma, postproses, HDCP devresi ve lider HD film yazılım oynatıcılarıyla entegrasyon özellikleriyle PureVideo HD teknolojisi, PC üzerinde olağanüstü görsellikte filmler izlemek için vazgeçilmez nitelikte. NVIDIA yazılım geliştiriciler, grafik kartı üreticileri ve optik disk sürücüsü üreticileriyle yakın bir işbirliği içinde çalışarak, PC üreticilerinin yüksek tanımlı film oynatımı için en iyi PC’yi geliştirmesine yardımcı oluyor. Önde gelen OEM’lerden Dell, HP, Toshiba ve Acer, kendi Blu-ray ve HD DVD PC’lerine güç katması için NVIDIA GeForce GPU’lardan faydalanıyor.

Eksiksiz Bir Blu-ray/HD DVD Çözümünün Kalbi