PC Oyunları

 
 

 
XCOM 2

Oyun Web Sitesi

XCOM 2

Tür

Çevrimiçi Çoklu Oyuncu
Strateji

Yayın Tarihi

05-02-2016

Tek Oyuncu

Evet

Çoklu Oyuncu

Evet

PEGI 16

Genel Bakış

XCOM, 2012'de yılın strateji oyunu ödülünü alan XCOM: Enemy Unknown oyununun devamı niteliğindedir.

Dünya değişti. Dünya liderlerinin uzaylı güçlere koşulsuz teslim olmasının ardından yirmi yıl geçti. Gezegenin son savunma gücü XCOM parçalanmış ve dağılmış durumdadır. Şimdi XCOM 2'de Dünyayı uzaylılar yönetiyor. İnsanlığa aydınlık bir gelecek vaadiyle parlak şehirler inşa ederken, sinsi bir gündem izliyor ve yeni düzenlerine aykırı davranan herkesi yok ediyorlar.

Yalnızca dünyanın kenarında yaşayanlar bir miktar özgürlüğe sahiptir. Burada, bir kez insanlık için mücadele edecek bir kuvvet oluşuyor. XCOM kuvvetleri küllerinden yeniden doğmalı, işgalin ardındaki çirkin gerçeği ortaya çıkarmalı ve uzaylı tehdidini ebedi olarak ortadan kaldırmalıdır.

Temel Özellikler

  • XCOM SİZİ BEKLİYOR: XCOM'un mobil merkezine dönüştürülmüş uzaylı destek aracı Avenger'ı kontrol edin. Yeni açık uçlu oyun, vuruş ekibinizi nereye yönlendireceğinize, nasıl halk desteği alacağınıza ve ne zaman düşmana karşı operasyon yapacağınıza karar vermenize olanak sağlar.
  • DİRENİŞ SAVAŞÇILARI YETİŞTİR: Her biri kendine özgü yeteneklere sahip beş farklı asker sınıfı, taktiksel planınıza göre asker oluşturmanıza olanak sağlar.
  • TAKTİKSEL GERİLLA MÜCADELESİ: Yeni oynama sistemleri mücadelede daha fazla taktiksel esneklik sunar. Düşman devriyelerini pusuya düşürmek için kamuflaj yapın. Değerli ganimetler için düşmanları yağmalayın. VIP'leri ve tahliye noktasına taşıyarak çatışmada düşen yoldaşlarınızı kurtarın.
  • YENİ BİR DÜŞMAN TÜRÜ: Yeni uzaylı türlerinin de eklendiği düşman çeşitliliği oyuna taktiksel bir zorluk sunuyor.
  • ARAŞTIRMA YAP, GELİŞTİR VE YÜKSELT: Savaş meydanında XCOM'a yeni olanaklar sunmak için odalar planlayıp inşa edin. Bilim adamlarınızı ve mühendislerinizi kullanarak tercih ettiğiniz taktiklere göre silah ve zırh geliştirin ve yükseltin.
  • KENDİNE ÖZGÜ ZORLUĞU OLAN GÖREVLER: Vahşi topraklardan uzaylıların denetimindeki mega şehirlere, uzaylı donanımlarının derinliklerine tüm dünyada görevler üstlenin. Oyunda sınırsız harita, görev ve hedef kombinasyonu vardır.
  • KİŞİSELLEŞTİRİLMİŞ MODLAR: Topluluk odaklı araçlar kendi harekat, taktiksel oyun, uzaylı, sınıf ve strateji oyunu özelliklerinizi oluşturmanıza ve Steam Atölyesi'nde paylaşmanıza olanak sağlar.
  • KAFA KAFAYA ÇOKLU OYUNCU: İnsanlardan ve uzaylılardan oluşan ekiplerle rastgele oluşturulan haritalarda savaşın.

Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi Windows 7, 64-bit
Minimum İşlemci Intel Core 2 Duo E4700 2.6 GHz veya AMD Phenom 9950 Quad Core 2.6 GHz
Bellek 4GB RAM
Sabit Disk 45 GB kullanılabilir alan
Minimum GPU 1GB GeForce GTX 460 veya daha iyisi
Önerilen GPU 2GB GeForce GTX 770 veya daha iyisi

Ekran Görüntüleri

 
 
 

Diğer Popüler PC Oyunları

Aliens: Colonial Marines
Blacklight: Retribution
Battlefield 3
Bulletstorm