PC Oyunları

 
 

 
World of Tanks

Yayıncı

Wargaming.net

Oyun Web Sitesi

World of Tanks

Tür

Aksiyon
Strateji

Yayın Tarihi

12-04-2012

Tek Oyuncu

Evet

Çoklu Oyuncu

Evet

PEGI 7

Desteklenen Teknolojiler

Açıklama

Konusu stratejik, erişilebilir, büyük ölçekli II. Dünya Savaşı tank savaşları olan ve mekaniğiyle bağımlılık yapan World of Tanks, dünyanın en popular ücretsiz oynanan oyunlarından biridir. 1942 yılına ait bir tankın namlusundan bakarken daha fazla derinlik ve yoğunluk elde etmek için 3D stereoskopik renderlemeyi etkinleştirin.

1998 yılında Belarus'ta kurulan Wargaming.net, on yılı aşkın bir sure içinde PC oyunları pazarı için hayranları arasında popular olacağından emin oldukları çok sayıda strateji oyunu geliştirmiştir. Bu durum, Belarus merkezli şirketin 2009 yılında aklı etkisiz hale getiren gerçekçilik ve hız içeren gerilim arasındaki çizgide dolaşan çok oyunculu, ücretsiz oynanan, gerçek zamanlı tank savaşı World of Tanks oyununu lanse etmesiyle değişti.

İlk başta fazla ses çıkarmayan ama çok dikkat çeken oyun, dilden dile yayılarak geniş bir oyuncu kitlesi tarafından beğenilmeye başladı ve 2011 yılında Guiness Dünya Rekorları arasında "tek bir MMO sunucusunda eşzamanlı olarak en fazla oyuncu tarafından oynanan oyun" olarak yerini aldı. World of Tanks, yirmi milyonun üzerinde kayıtlı kullanıcı ve her gün yarım milyondan fazla eşzamanlı oyuncu ile en popular çevrimiçi oyunlardan biridir.

Bu büyümenin temelinde sürekli olarak yeni ve taze içeriklerin eklenmesi, yeni ülkelerden yeni tanklar ve oyun grafiklerinde yeni olanakları içeren gelişmeler ve desteklenen NVIDIA 3D Vision vardır.

İki haneli aylık karlar elde eden Wargaming.net, iki yeni oyuna daha yatırım yaptı. Bu oyunlardan ilki olan World of Warplanes, test için hazır durumdadır ve diğer oyun World of Battleships, 2013 yılında piyasaya sürülecektir. Wargaming.net, Savaş Uçaklarının stratejik hedefleri bombalamasını ve bir Tank ülkesine avantaj sağlamayı, Tankların limanlara saldırarak Savaş Gemisi onarımlarını geciktirmesini veya daha kolay deniz saldırıları için savunma toplarını etkisizleştirmeyi sağlayarak zaman içinde bu üç oyunu bir araya getirmeyi umuyor.

Sistem Gereksinimleri

Minimum sistem gereksinimleri

İşletim sistemi Windows XP/Vista/7
İşlemci (CPU) 2.2 GHz
Bellek (RAM) Windows XP için 1.5 GB, Windows Vista / 7 için 2GB
Video Kartı 256 MB RAM ile GeForce 6800GT
Ses Kartı DirectX 9.0c uyumlu
Boş sabit disk alanı 5.9 GB
Internet bağlantı hızı 128 Kbps

Oyun için orta ayarlarda sistem gereksinimleri

İşletim sistemi Windows XP/Vista/7
İşlemci (CPU) 3 GHz
Bellek (RAM) Windows XP için 2GB, Windows Vista / 7 için 3GB
Video Kartı 512 MB RAM ile GeForce 8600GT
Ses Kartı DirectX 9.0c uyumlu
Boş sabit disk alanı 5.9 GB
Internet bağlantı hızı 128 Kbps

Oyun için en yüksek ayarlarda sistem gereksinimleri

İşletim sistemi Windows XP/Vista/7
İşlemci (CPU) 2 Core 3 GHz
Bellek (RAM) 4 GB veya daha fazla
Video Kartı 512 MB RAM ile GeForce 9800
Ses Kartı DirectX 9.0c uyumlu
Boş sabit disk alanı 5.9 GB
Internet bağlantı hızı 1024 Kbps veya yukarısı (sesli sohbet için)

Ekran Görüntüleri

 
 
 

Diğer Popüler PC Oyunları

Diablo III
Mass Effect 3
Batman: Arkham City
L.A. Noire