PC Oyunları

 
 

 
The Witcher 2: Assassins of Kings

Yayıncı

Namco Bandai Games

Oyun Web Sitesi

The Witcher 2: Assassins of Kings

Tür

Aksiyon
Rol Üstlenme (RPG)

Yayın Tarihi

17-05-2011

Tek Oyuncu

Evet

PEGI 18

Desteklenen Teknolojiler

Açıklama

Geralt of Rivia, 2007'nin ciddi düzeyde beğeni toplayan RPG'sinin (Rol Üstlenme Oyunu) devamı niteliğindeki Witcher 2 içinde geri dönüyor. 3D Vision ve SLI desteği ile birlikte yeni RED motoru kullanan CD Projekt RED, görsel açından şu ana kadar yapılmış en nefes kesici RPG'yi sunmayı hedefliyor.

2007 yılının ciddi düzeyde beğeni toplayan PC RPG'sinin devamı niteliğindeki Witcher 2: Assassins of Kings öncülünden daha büyük, daha iyi ve daha güzel olmayı vadediyor. Polonyalı yazar Andrzej Sapkowski'nin fantezi romanlara dayanarak yazdığı Witcher 2'de oyuncular, baş belası "witcher" Geralt of Rivia'nın kontrolünü bir kez daha ele geçiriyor. Sapkowski'nin kurgularına yabancı olanlar için, witcher'lar özel eğitim almış ve vücutları çok genç yaşta doğaüstü güçleri alabilmek için değiştirilmiş canavar-avcılardır.

İlk oyun BioWare'in (ilk olarak in 2002'de Neverwinter Nights'ta kullanılan) Aurora motorunun değiştirilmiş bir sürümünü kullanmış olsa da, geliştirici CD Projekt RED Witcher 2 için özel olarak ("RED Motor" adı verilen) yeni bir bir oyun motoru tasarladı. Bu yeni özel yapım modern motorla, oyun, artık yüksek çözünürlüklü dokulara, karakter modelleri için artan poligon sayısına ve yemyeşil, ayrıntılı manzaralara sahip. Çok çeşitli ortamlarda yer alan oyuncular, güzel kırsal alanlardan, ormanlardan, köylerden ve görkemli şatolardan geçiyor. GeForce oyuncuları için, 3D Vision oyuncuyu ekstra düzeyde içine çekerken, SLI genellikle %90'ın üzerinde ölçeklendirme ile daha da zengin bir performans sunuyor.

Sunumun geri kalan kısmını ise iyi hazırlanmış bir kurgu, mükemmel seslendirme ve destansı bir anlatım oluşturuyor. Doğrusal olmayan diyalog ağaçlarına ve dallandırma opsiyonlarına sahip Witcher 2, oyunculara oyunu birçok kez çok farklı deneyimlerle oynama olanağı tanıyan, manevi açıdan belirsiz pek çok seçenek sunuyor. İlk oyundaki olaylardan kısa bir süre sonra yer alan Witcher 2, başlı başına bir konu olacak kadar cazip ve kapsamlı bir oyun sunmak ile orijinal oyunu oynamış olan oyuncuları ödüllendirmek arasında ince bir denge kuruyor.

Büyük ölçüde iyileştirilmiş savaş sistemi ise, kurguyu daha eğlenceli kılıyor. Ağır işleyen, sıkıcı pek çok saldırı sahnesi kaldırılmış. İlk oyunun daha statik "bekle ve tıkla" dövüş sisteminin yerine, daha akıcı konsol benzeri bir kumanda sistemi getirilmiş. Sol fare düğmesi hafif saldırıları başlatıyor, farenin orta kaydırma tuşu oyunculara çok çeşitli büyülerden yararlanma olanağı tanıyor ve sağ fare düğmesi, oyuncuların çitlere vahşi kombinasyonlarla asılmalarını sağlıyor. Oyuncuların kullanabileceği pek çok hücum taktiğinin yanı sıra, bloke etme ve silindirle sıkıştırma gibi savunma amaçlı manevralar da yer alıyor. Ve hayatta kalmak için tüm ipucu çantanızı sonuna dek kullanmanız gerekecek, çünkü Witcher 2'deki düşmanlar oldukça zorlu ve sürüler halinde saldırıyor. Her açıdan savaş artık daha eğlenceli, dengeli ve doyurucu. Witcher 2 "aksiyonu" aksiyon RPG'nin içine gerçekten yerleştiriyor.

Oyun büyük ölçüde geliştirilmiş savaş özeliğine sahip olsa da, Witcher 2 özünde hâlâ bir rol yapma oyunu. Bu, oyunda deneyim kazanmanın ve üst seviyelere yükselmenin, her zaman olduğu gibi önemli olması anlamına geliyor; aslında RPG mekanikleri büyük bir revizyondan da geçirilmiş. Orijinal oyunda olmayan şey, ganimet bırakma ile ilgili. Bu sorun artık bir mesele olmaktan çıkıyor, çünkü Witcher 2'de seçilecek çok eşya var ve oyunculara silah, teçhizat ve zırhlarını büyük ölçüde kişiselleştirme olanağı sunuluyor. Yeni ekipmanları keyifle kazanmanıza olanak sağlıyor ve sizi, muhteşem RPG'nin tamamına serpiştirilmiş çeşitli maceralarla kendisine bağlıyor. Dahası, orijinal oyundaki sıkıcı eşya envanter ekranına, çok daha basit ve kolay anlaşılır olacak şekilde akıcılık kazandırılmış.

Bağımlılık yaratıcı bir oyun, merak uyandıran bir öykü ve son teknoloji GPU'lardan yararlanan yeni bir grafik motoru ile, PC oyuncularının Witcher 2 için neden mest olduğunu görmek kolay.


Namcobandaigames_V01_RGB.png   cdprojekt-logo.jpg   eshop5.png

Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim SistemiWindows XP SP2 / Windows Vista SP2 / Windows 7 (32/64-bit)
İşlemciIntel Core 2 Duo 2.2 Ghz veya AMD Athlon 64 X2 5000+
Bellek1 GB Windows XP / 2 GB Windows Vista ve Windows 7
Video Kartı512 MB RAM, Pixel Shader 3.0'ı (NVIDIA GeForce 8800) destekler

Önerilen Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi Windows XP SP2 / Windows Vista SP2 / Windows 7 (32/64-bit)
İşlemciIntel Core 2 Quad veya AMD Phenom X4
Bellek3 GB Windows XP / 4 GB Windows Vista ve Windows 7
Video Kartı1 GB RAM, Pixel Shader 3.0'ı (NVIDIA GeForce GTX 260) destekler

Ek Gereksinimler

Ses Kartı DirectX 9.0c ile uyumlu
HDD16 GB disk alanı
Disk SürücüsüDVD x8, DVD9 ile uyumlu
Kurulum, yönetici erişimi gerektirir.

Ekran Görüntüleri

 
 
 

Diğer Popüler PC Oyunları

Max Payne 3
Mass Effect 3
L.A. Noire
Lord of the Rings: War in the North