PC Oyunları

 
 

 
The Elder Scrolls V: Skyrim

Yayıncı

Bethesda Softworks

Oyun Web Sitesi

The Elder Scrolls V: Skyrim

Tür

Rol Üstlenme (RPG)

Yayın Tarihi

25-11-2011

Tek Oyuncu

Evet

PEGI 18

Desteklenen Teknolojiler

Açıklama

2006’nın The Elder Scrolls IV: Oblivion'un uzun süredir beklenen devamı yakında çıkıyor. The Elder Scrolls V: Skyrim oyuncuları aylarca hiç durmadan eğlendirebilecek daha iyi grafikler, yepyeni bir hikaye, geliştirilmiş oyun mekaniği ve yüzlerce saatlik rol yapma keyfi içeriyor.

Beş yıl önce Bethesda Softworks, The Elder Scrolls IV: açık dünya rol yapma oyunu olan ve içerdiği yüzlerce saatlik oyun mekaniği ve oyuncu tarafından yapılan binlerce katkı ile zenginleştirilebilme özelliği sayesinde, hızla dünyanın o ana dek yayınlanmış en popüler RPG'lerinden biri haline gelen The Elder Scrolls IV: Oblivion'u piyasaya sürdü. The Elder Scrolls V: Skyrim serisinin son halkası, 11 Kasım'da piyasaya veriliyor.

Oblivion olaylarından iki yüz yıl sonrasına kurgulanan oyunda, Skyrim ırkına adını veren topraklarda bir iç savaş sürerken, büyülü bir dünyanın-sonu tehlikesi ortaya çıkıyor ve dünyayı kurtarmak, oyuncunun yarattığı kadın veya erkek kahramana kalıyor. Bu, ana hikayeyi izlediğinizde göreceğiniz senaryo. Bethesda, bir kez daha oyunculara bir dizi yan maceraya katılma veya topraklarda, eski tüm Elder Scrolls oyunlarının odak ilkesiyle, rol yaparak ve kötülüklere neden olarak dolaşmak üzere maceraya hep birlikte atılma olanağı sunuyor. Bu serbest dolaşımın getirdiği güvenle oyuncular büyücü, savaşçı, hırsız ve nişancı, veya bunların herhangi bir kombinasyonu olabiliyor. Büyüler, özel yetenekler, silahlar, zırhların yanında sayısız başka olanaklar da mevcut.

Teknolojik açıdan Skyrim; Oblivion, Fallout 3 and Fallout: New Vegas için kullanılmış eski Gamebryo motoruna dayanan ve Creation Engine olarak adlandırılan yeni bir oyun motorunu kullanıyor. Creation Engine'e dönmek Bethesda'ya grafiksel doğruluğu artırma, mesafeleri ve obje düzeyinde ayrıntıyı çizebilme, oyundaki tüm objeleri etkileyebilecek yeni dinamik aydınlatma ve gölgelendirmeyi uygulayabilme olanağı tanıdı. Yeni motor ayrıca ekibin, destansı düş gücü duygusunu zenginleştirmeye yardımcı, daha ilginç oyun-içi olaylar ve senaryo serileri geliştirebilmesini de sağladı. Dahası, Oblivion'a ilişkin önemli bir eleştiri ele alınarak, karakter canlandırmaları iyileştirildi.

Bethesda, yeni bir motora dönüşümüyle, Önerilen Sistem Gereksinimlerini eski sistemleri birkaç yıldır kullananlar için erişilebilir kılarak, işlemlerini ciddi ölçüde optimize edebildi. Ve daha güncel, daha güçlü yapılandırmalara sahip olanlar için, Skyrim’in oyun-içi seçenekleri hoş yeni setinizi boşa çıkarmayacak Ultra'ya ayarlandı.

Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi Windows 7/Vista/XP PC (32 veya 64 bit)
İşlemci Dual Core 2.0GHz veya eşdeğeri işlemci
Bellek 2 GB
Grafik kartı (NVIDIA) Direct X 9.0c uyumlu video kartı, 512 MB RAM ile
Sabit Sürücü 6GB
Ses kartı DirectX Uyumlu
Buhar aktivasyonu için internet erişimi

Önerilen Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi Windows 7/Vista/XP PC (32 veya 64 bit)
İşlemci Dört çekirdek Intel veya AMD CPU
Bellek 4GB
Grafik kartı (NVIDIA) DirectX 9.0c uyumlu NVIDIA video kartı, 1GB RAM ile (NVIDIA GeForce GTX 260 veya üzeri (örn. GTX550Ti)).
Sabit Sürücü 6GB
Ses kartı DirectX Uyumlu
Buhar aktivasyonu için internet erişimi

Captures d'écran

 

PC'niz Hazır mı?

 
 

Diğer Popüler PC Oyunları

Metro: Last Light
Battlefield 3
Duke Nukem Forever
Rage