Tegra

  • TEGRA CİHAZLAR
  • TEGRA MOBİL İŞLEMCİLER
  • OTOMOTİV
Tegra Mobil İşlemciler gelecek nesil oyun, medya ve grafikleri güçlendiriyor
Divider

Dünyanın en gelişmiş mobil işlemcisi geldi. 192 süper bilgisayar sınıfı GPU çekirdeği, inanılmaz grafik gücü ve olağanüstü güç verimliliğini bir araya getiriyor. Ve mobil işlemin bizi nereye götüreceğini yeniden tanımlıyor.

 
 

EN GELİŞMİŞ MOBİL GRAFİKLER

Tegra K1, dünyanın en gelişmiş oyun PC'lerin ve Birleşik Devletler'deki en hızlı süper bilgisayarın temel aldığı NVIDIA Kepler™ mimarisi üzerinde geliştirilmiştir. Bu, size DirectX 11, OpenGL 4.4 ve Mozaikleme gibi PC sınıfı oyun teknolojilerinin avucunuza gelmesi için tam destek sunan ilk konsol sınıfı mobil teknolojisidir. Ayrıca, Epic'in gelecek nesil oyunları güçlendirmek üzere geliştirdiği yeni oyun motoru Unreal Engine 4'ü çalıştıran ilk mobil işlemcidir.

EN GELİŞMİŞ MOBİL GRAFİKLER

 

EŞSİZ YENİ MOBİL DENEYİMLER

 

EŞSİZ YENİ MOBİL DENEYİMLER

Tegra K1, sektördeki en yenilikçi hesaplama dili NVIDIA CUDA® için destek sağlayan tek mobil GPU'dur. Bu, yüz tanıma ve artırılmış gerçeklikten engel tanıma ve özelleştirilmiş baş üzeri göstergesine kadar daha yoğun mobil deneyimler bekleyebileceğiniz anlamına gelmektedir. Bu işlemcinin sizi götürebileceği yerler neredeyse sınırsız.

 
 

OLAĞANÜSTÜ GÜÇ VERİMLİLİĞİ

Bugüne kadar ilk kez güç tüketiminden ödün vermeden olağanüstü GPU hızlandırmalı performans deneyimi yaşayabilirsiniz. Dünyanın en gelişmiş ve en yeşil mobil mimarisinin muhteşem performansı ile oynayın, tarayın, izleyin ve yaratın.

 

Olağanüstü derecede gelişmiş mobil işlem geldi. Tegra K1 tanıtımı için neden ve nasıl en gelişmiş çemberlerden birini oluşturduğumuza bakın.

OLAĞANÜSTÜ GÜÇ VERİMLİLİĞİ

 

TEGRA K1—DÜNYANIN EN
GELİŞMİŞ MOBİL İŞLEMCİSİ

Yeni Tegra K1 işlemci, dünyanın en güçlü süper bilgisayarlarını ve PC oyun sistemlerini yöneten yüksek performanslı, güç verimli NVIDIA Kepler™ tabanlı GPU'ya sahiptir. Bu, Tegra ile güçlendirilen her mobil cihazda daha da inanılmaz grafik performansı, güçlü hesaplama ve gerçek anlamda benzersiz özelliklere güvenebileceğiniz anlamına gelir.

Tegra Mobil İşlemciler gelecek nesil oyun, medya ve grafikleri güçlendiriyor.

 

NVIDIA Tegra K1 mobil işlemci

  • 192 NVIDIA CUDA® çekirdeği ile NVIDIA Kepler™ GPU - Süper bilgisayarlardan PC'lere ve mobil cihazlara kadar çeşitli sistemlerde kullanılan ilk GPU mimarisi NVIDIA Kepler ile oyun, fotoğraf, medya ve web'de inanılmaz mobil yeniliklerin keyfini çıkarın. Nefes kesen görsel performans ve çığır açan enerji verimliliğinin olağanüstü bir bileşimidir.
  •  
  • NVIDIA 4-Plus-1™ quad-core ARM® Cortex™-A15 CPU - Tegra K1, rekor düzeylerde performans ve pil süresi sunmak üzere gelişmiş ARM CPU, Cortex A15 ve üçüncü nesil pil tasarrufu sağlayan çekirdekten yararlanır. Bu NVIDIA Variable SMP (Simetrik Çoklu İşlem) mimarisigerektiğinde her bir çekirdeğin iş yüküne göre bağımsız ve otomatik olarak etkinleştirilmesi veya etkisizleştirilmesi ile dört performans çekirdeğinin maksimum çoğuşma için kullanılmasına olanak verir.
  •  
 

TEGRA K1 İŞLEMCİ ÖZELLİKLERİ

  Tegra K1
GPU  
NVIDIA® Kepler™ Mimarisi 192 NVIDIA CUDA® Çekirdeği
CPU  
CPU Çekirdekleri ve Mimarisi NVIDIA 4-Plus-1™ Quad-Core ARM Cortex-A15 “r3”
Maks. Saat Hızı 2,3 GHz
Bellek  
Bellek Tipi DDR3L ve LPDDR3
Maksimum Bellek Boyutu 8 GB (40-bit adres uzantısı ile)
Ekran  
LCD 3840x2160
HDMI 4K (UltraHD, 4096x2160)
Paket  
Paket Boyutu/Tipi

23x23 FCBGA
16x16 S-FCCSP
15x15 FC PoP

İşlem 28 nm
 
 
Ürün Bilgileri

Ana Bilgiler
Tegra Özellikleri
Tegra Cihazları
Tegra Süper Yonga (Tegra İşlemciler)

TegraZone Vitrini

TegraZone
Tegra için En İyi Oyunlar
TegraZone Uygulamasını Yükle
Tegra Developer Zone

Tegra İşlemciler

Tegra X1
Tegra K1
Tegra 4
Tegra 3
Tegra 2
Tegra Tanıtım Yazıları

İlgili Ürünler

Otomotiv
NVIDIA Jetson TK1
Tümleşik Hesaplama

Bize Çevrimiçi Ulaşın

NVIDIA Blog NVIDIA Blogu
Facebook Facebook
YouTube YouTube