NVIDIA Hakkında

  • NVIDIA HABERLERİ
  • NVIDIA BLOGU
  • YATIRIMCILAR
NVIDIA Sosyal Medya Politikası

Bunlar NVIDIA, teknolojileri, ortakları veya faaliyet gösterdiğimiz Pazar ile ilgili konuları tartışmak için sosyal medyayı kullanan tüm NVIDIA çalışanları veya temsilcileri için resmi kurallardır. Sosyal medya blog, viki, sosyal ağ, forum, sanal dünya ve nvidia.com dahilinde veya dışında herhangi diğer türde bir çevrimiçi komünite veya yayın platformunu içermektedir. Bu kurallar dönemsel olarak güncellenecektir, bu nedenle kendinizi güncel tutmak için belirli aralıklarla bu kuralları yeniden gözden geçirin.

Çevrimiçi Yükümlülük Prensipleri

Eğer sosyal medyaya katılıyorsanız, aşağıdaki kurallara uyun:

NVIDIA Davranış Kuralları ve NVIDIA Gizlilik Politikasını anlayın ve uyun. Bunlar, sosyal medya dahil olmak üzere geniş bir uygulama alanına sahiptir.

Uzmanlık alanınıza bağlı kalın.

NVIDIA veya NVIDIA ile ilgili teknolojilerden dan bahsederken bir çalışanı olduğunuzu açıklayın ve fikirlerinizin şirketinkileri tam anlamıyla yansıtmayabileceğini belirtin (yetkili değilseniz).

Anlamlı, saygılı yorumlar gönderin. Spam, hakaret veya aşağılayıcı imalar içeren yorumlar göndermeyin.

Yorum göndermeden önce daima durun ve düşünün.

Şirkete ait bilgilere ve içeriklere, şirketin gizlilik ilkelerine saygı duymanız kritik önem taşımaktadır.

Henüz duyurulmayan ürünler veya teknolojiler hakkında bilgi yayınlamayın.

Rakiplerimize çamur atmaktan veya başka bir şekilde saygısızlık etmekten kaçının.

Unutmamanız Gereken 10 Kural

Şeffaflığı Koruyun. NVIDIA’daki çalışmalarınız hakkında blog tutuyorsanız, tweeter kullanıyorsanız veya sosyal medyada başka bir şekilde yayın yapıyorsanız gerçek adınızı kullanın, NVIDIA’da çalıştığınızı belirtin ve göreviniz ile ilgili açık davranın. Eğer tartıştığınız bir konuda yetkili iseniz, güvenilirlik sağlamak için fikirlerini ilk belirten siz olun. Ancak, yine de şirket bilgileri ve içerikleri ile ilgili gizlilik politikasına uymak zorunda olduğunuzu unutmayın.

Bilgi Aktarırken Dikkatli Olun. İletişiminizde şeffaf olmaya özen gösterirken, şirket dışında yapılan ticari konuşmalar ile ilgili NVIDIA gizlilik politikasına, gizlilik ilkesine ve hukuki kurallara bağlı kaldığınızdan emin olun. Tüm ifadeler doğru olmalı ve yanlış yönlendirmeye açık olmamalıdır. Yapılan tüm iddialar kanıtlanmış ve onaylanmış olmalıdır. Şirket İletişim Bölümünün veya Hukuki Bölümün onayı olmadan hukuki konular veya sorunlar hakkında kesinlikle yorum yapmayın. Geleceğe yönelik bilgiler hakkında yorum yapmayın.

Bildiklerinizden Şaşmayın. Sosyal medyaya içerik gönderiyorsanız, özellikle NVIDIA ve teknolojimiz ile ilgili yorum yaparken yalnızca kendi uzmanlık alanınız hakkında yazıp yorum gönderdin. Eğer NVIDIA dışında bir web sitesinde yayın yapacaksanız, görüşlerinizin NVIDIA’yı temsil etmediğini belirten uygun bir ifade kullanın. Herhangi bir sorunuz olursa, NVIDIA Hukuki Bölümüne başvurun.

Daha Geniş Bir Organizasyonun Parçasısınız. Kendinizi bir NVIDIA çalışanı olarak tanıtırken, karşı tarafta kendi uzmanlığınız ve NVIDIA ile ilgili görüşler oluşturursunuz. Söylediğiniz ve yazdığınız şeylerin NVIDIA’yı yansıtacağını unutmayın.

Konuşma Dili Kullanın. Okuyucularınızla gerçek insanlarla konuştuğunuz gibi iletişim kurun. Kişiliğinizi gösterin. Okumaktan hoşlanacağınız içerikler oluşturun. En iyi içerik ucu açık olan ve okuyucunun yanıt yazmak isteyeceği içeriktir.

Sorumluluk. Yazdıklarınızın sorumluluğu size aittir. NVIDIA ile bağlantılı olarak sosyal medyada yer almak bir hak değil, çevrimiçi yayın yaparken dikkatli ve düşünceli olmanızı gerektiren bir fırsattır. NVIDIA Davranış Kuralları, NVIDIA Gizlilik Politikası ve girdiğiniz üçüncü şahıs sitelerinin şartlarını anlayın ve uyun. NVIDIA, bu politikaya uymayan çalışanları sorumlu tutacaktır.

Yönetici Kuralı. Eğer tam olarak emin olamadığınız veya sizi bir şekilde rahatsız eden bir şey yayınlamak üzereyseniz, iyice düşünün. Kendinize şu soruyu sorun, “Müdürüm bu yazdıklarımı görürse utanır veya endişelenir miyim?” Eğer emin olamıyorsanız, müdürünüze veya Hukuki Bölüme danışın.

Internet Küreseldir. Küresel önem taşıyan sorulara yanıt yazarken iyi değerlendirme ve yargılama yapın. NVIDIA, tüm dünyada müşterileri olan küresel bir şirkettir. Bir online soruyu yanıtlama şekliniz dünyanın bazı yerlerinde doğru olurken bazı yerlerde hatalı (veya hatta kanuna aykırı) olabilir.

Internet Sonsuzdur. Online olarak bir bilgi yayınladığınızda, bu bilgi saklanır ve kalıcı bir kaydın parçası olur. Bu bilgiyi daha sonra “kaldırmak/silmek” veya anonimleştirmek bazen mümkün olabilir, her zaman değil.

İşiniz Daima Önce Gelir. NVIDIA, iş yerinde üretken sosyal medya etkinliklerine katılabileceğinizi ve bu etkinliklerin NVIDIA için yararlı olabileceğini kabul etmektedir. Ancak, sosyal medya kullanımının sizi işinizden alıkoymaması için sağduyunuzu kullanın.

Bu kuralları ve prensipleri anlayarak sosyal medya kullanırken uygulamak önemlidir. Bu politikaya uyulmaması, iş akdinin sonlandırılmasına kadar varan disiplin cezaları ile sonuçlanabilir.1

Yapılması ve Yapılmaması Gerekenlerin Pratik (Tam Kapsamlı Olmayan) Listesi

Evet: NVIDIA ile ilgili teknik forumlarda NVIDIA ile ilişkinizi açıklayarak yanıtlar sunun.

Hayır: Bir forumda adınızı vermeden NVIDIA ürünleri hakkında bilgi aktarmayın.

Evet: Yeni NVIDIA teknolojilerinin satışa çıkmasındaki rolünüz hakkında tweet atın.

Hayır: Henüz duyurulmayan ürünler veya diğer şirket bilgileri hakkında tweet atmayın.

Evet: Yorumların yapıldığı bir ortamda NVIDIA ile ilgili yanlış bilgileri açıklığa kavuşturun.

Hayır: NVIDIA’nın rakiplerine çevrimiçi saldırmayın veya spam göndermeyin.

Evet: Kendinizin de heyecanla bekleyeceği renkli, ilginç bir şekilde yazın.

Hayır: Diğerlerinin aşağılayıcı veya saygısı bulabileceği bir dil kullanmayın.

1Bu kurallar, NVIDIA çalışanlarını veya temsilcilerini kanun tarafından izin verildiği şekilde çalışma koşulları veya diğer iş ile ilgili konular hakkında konuşmaları konusunda sınırlandırmaz.