Quadro

 • İŞ İSTASYONU ÇÖZÜMLERİ
 • GPU HIZLANDIRMALI UYGULAMALAR
 • GELİŞMİŞ TEKNOLOJİLER
NVIDIA QUADRO and SIEMENS NX
Divider

NVIDIA GPU'LAR İLE SON TEKNOLOJİ TASARIMLAR SUNUN

Üretim şirketlerinin model veri kümeleri artan şekilde büyüyor ve karmaşıklaşıyor. Buna ek olarak, 3D CAD iş akışlarını kolaylaştıran uygun maliyetli 4K monitörler gibi teknolojik gelişmeler ve profesyonel tasarımda sanal gerçekliğin kullanılmaya başlaması, Siemens PLM tasarımı araçlarını kullanan tasarımcıların ve mühendislerin daha da güçlü ve güvenilir grafik performans bekleyecekleri anlamına gelmektedir.

RayTraceStudio IrayPlus

NX Ray Traced Studio'ya NVIDIA Iray görüntü işlemenin en son yerel entegrasyonu ile Siemens NX kullanıcıları, şimdi tasarım sürecinin erken aşamasında ürünlerin gerçek hayatta nasıl görüneceğini görüntüleyebilmek için gerçek zamanlı olarak tasarım modifikasyonları öngörülü bir şekilde görselleştirmek adına NVIDIA'nın fiziksel bazlı görüntü işleme teknolojisine erişebilir.

NVIDIA® Quadro® grafik kartları ve Siemens PLM yazılımı, ileri teknoloji tasarımlar sunmak için gereksinim duyduğunuz gücü sağlarken işlerinizi en kısa sürelerde teslim etmenize olanak sağlar. Siemens tarafından onaylaan ve önerilen bu çözümler, ürün geliştirme aşamasında yakın bir işbirliği içinde geliştirilmiştir. Bu, platformun sağlamlığını ve güvenilirliğini daha ilk günden garantiler.

Bu NVIDIA çözümleri Siemens PLM Software tarafından test edilip onaylanmıştır ve önerilmektedir. Bu test etme ve onaylama süreci, ilk günden itibaren inanılmaz derecede sağlam ve güvenilir bir platformdan optimum performansı garanti eder.

İş istasyonunuzdaki NVIDIA Quadro profesyonel grafik kartları ve sanal ortamlar için NVIDIA GRID™ ile verimliliğinizi artırın ve yeni seviyelerde etkileşimli gerçekçilik ve renderleme keşfedin.

 

Performans

NVIDIA® çözümleri, hızlı 3D grafik performansı sağlayarak karmaşık tasarımlarda hızlı bir şekilde görüntüleme ve etkileşim olanağı verir. En son tasarımınızın en iyi tasarım olduğundan emin olmak için farklı tasarım senaryolarını ve malzemeleri gerçek zamanlı kullanarak kolaylıkla denemeler yapabilirsiniz. NVIDIA Quadro GPU'lar sanallaştırılmış ortamlar için dizüstü bilgisayarlarda, iş istasyonlarında ve uzak sunucu platformlarında kullanılabilir.

Birçok ürün, yüzlerce ve hatta binlerce bağımsız bileşenden oluşur, bu nedenle ultra geniş grafik belleği ile NVIDIA çözümleri, fazla parçalı son derece büyük montajları yürütmenize olanak verir. Karar vermeden önce, bugüne kadar olduğundan daha fazla yüzey ve malzemeyi idare ederek bağımsız bileşenleri tamamlanmış ürün üzerinde gözden geçirebilirsiniz.

Ve tasarım görselleştirme için sanal gerçeklik teknolojisinin ve 4K ekranlarının daha fazla benimsenmeye başlanması ile Quadro GPU'ların güvenilirliği ve gücüne duyulan ihtiyaç artmaya devam ediyor.

Masaüstü İstasyonları için

Siemens NX Performance

Mobil İş İstasyonları için

Siemens NX Performance

 

Görüntüleme

DAHA YÜKSEK KALİTEDE TASARIMLAR

NVIDIA Iray fiziksel tabanlı renderleme yazılımı, tasarımcılara ürünlerini herhangi bir ışıklandırma ortamında fotoğraf gerçekliğinde görüneceği gibi görüntüleme gücünü sağlar.

 

Lego Airplane

 

Bu teknoloji, Siemens NX kullanıcılarına ürettikleri ürünü üzerinde çalışırken doğru bir şekilde görüntülemek için formlar, malzemeler ve ışıklar ile gerçek zamanlı etkileşim içinde olma olanağı sağlar. Tasarımcılar, tasarım konseptleri üzerinde yineleme yaptıkça gerçek hayattakine benzer, fotoğraf gerçekliğinde sanal bir ürün gördüklerinden emin oldukları için daha kısa sürede daha fazla tasarım fikri üretmek üzere iş akışlarının parçası olarak bu teknolojiden yararlanabilir. Bu teknoloji ayrıca değerlendirmeler için daha doğru ve öngörülebilir tasarım görüntülemeye olanak sağlar.

Ile Siemens NX kullanıcıları, tasarım değişikliklerinin gerçek hayatta nasıl görüneceğini kestirimci olarak görselleştirmek için NVIDIA'nın en son fiziksel tabanlı görüntü işleme teknolojisine erişebilir. Bu, aynı zamanda tasarımcıların tüm ağa bağlı çalışma istasyonlarında Iray görüntü işlemeyi ölçeklendirerek fotoğraf gerçekliğinde görseller oluşturmak için ihtiyaç duyulan süreyi daha da kısaltabilmek adına NVIDIA Iray Server dağıtılmış görüntü işleme yazılımından faydalanabileceği anlamına gelir.

 

NX Ray Traced Image

NX Ray Traced Studio

 

Iray, tasarımın marka imajı ve rekabet avantajı olarak farklılaşmanın kritik önem taşıdığı günümüzde tasarımcılara ve mühendislere yaratıcılıklarını artırma olanağı sağlayarak benzersiz ürünler geliştirmek üzere zamanlarını daha verimli bir şekilde kullanmalarına yardımcı olur.

 

NX Ray Traced Studio

 

NVIDIA profesyonel grafikler daha az görsel bozulma olmasını sağlayarak en karmaşık tasarım ayrıntılarınızı performanstan ödün vermeden düzeltmenize yardımcı olur. NVIDIA Quadro tam sahne kenar yumuşatma (128 kata kadar) çentikli kenarları gerçek zamanlı olarak yok ederken tasarımlarınızı pürüzsüz, hatasız kenarlar ile görme olanağı elde edin.

Verimlilik

DAHA VERİMLİ İŞ AKIŞI

Siemens NX kullanıcıları tasarım ve mühendislik araçları ile çalışırken muhteşem bir görsel deneyime gereksinim duymaktadır. 3D grafik açısından yoğun ürün tasarımı yazılımları ile tatmin edici bir kullanıcı deneyimi mümkün olmadığı için yakın zamana kadar sanallaştırmanın avantajları üretim şirketlerindeki tasarımcılar ve mühendisler için erişilebilir değildi. NVIDIA GRID™ ile Siemens NX kullanıcıları artık kabul edilemez seviyelerde gecikme ve ekran bozulmalarını geride bırakarak hızlandırılmış 3D grafik saallaştırmanın tüm avantajlarından yararlanabilir.

 

Engine Assembly

 

Ayrıca, NVIDIA GRID grafik işlem birimleri (GPU'lar) ve NVIDIA sürücüleri Siemens PLM Software tarafından bir sanallaştırılmış ortamda test edilmiş olup desteklenmektedir. Bu süreçte, Siemens NX ve Siemens Teamcenter Visualization kullanıcılarının sanallaştırılmış bir ortamda PC veya iş istasyonlarından bekledikleri grafik performansı ve deneyimi elde ediyor olmaları test edilir ve onaylanır.

En son nesil GRID teknolojisi, performans ve kullanıcı yoğunluğunda önemli iyileştirmeler ile hızlandırılmış sanal masaüstlerinin olanaklarını daha da genişletir. Siemens kullanıcıları daha da verimli olabilir: istedikleri cihazdan, istedikleri yerde, istedikleri zaman. Daha fazla bilgi.

Seçmek

SIEMENS PLM YAZILIMINI KULLANIM ŞEKLİNİZE GÖRE DOĞRU QUADRO GRAFİK KARTINI BULUN

İş akışınızın masaüstü, mobil veya sanal iş istasyonlarını içeriyor olması fark etmez; NVIDIA size özel bir çözüm sunabilir.

NVIDIA, önde gelen Tasarım ve Üretim uygulamalarında daima sektördeki en iyi performansı sunmuştur. Başlıca ayrıcalıklar şunlardır:

 • Sürücü kalitesi ve tutarlılığı – NVIDIA, önde gelen yazılım şirketleri yakın bir işbirliği sürdürerek 100'den fazla uygulamada sertifikalı kurumsal kalitede sürücüler geliştirir.
 • Tercih edilen, güvenilir marka – günümüzde çoğu tasarım çalışması Quadro profesyonel grafik kartları ile yapılmaktadır.
 • Hesaplamada liderlik - GPU Renderleme ve Simülasyon için önde gelen çözümler NVIDIA CUDA® paralel hesaplama teknolojisini temel alır.
 • İş alanı ve bilgi işlem yönetimi – Mosaic, nView® ve NVIDIA Kurumsal Yönetim Araçları (NVWMI) profesyonel ekran yönetimi ve altyapısı için tasarlanan NVIDIA araçlarından bazılarıdır.

 

Siemens PLM İçin Önerilen Grafik Çözümleri

Kullanım Basit parçalı küçük ve orta boy montajlar Basit parçalı büyük montajlar veya karmaşık parçalı küçük montajlar Karmaşık parçalı büyük montajlar
Masaüstü İstasyonları için Quadro M2000 Quadro M4000 Quadro P5000
GPU Belleği 4 GB GDDR5 8 GB GDDR5 16 GB GDDR5X
Şunların yerine geçer Quadro K2200 veya Quadro K2000 Quadro K4200 veya Quadro K4000 Quadro M5000 veya Quadro K5200
Mobil İş İstasyonları için Quadro P3000 Quadro P4000 Quadro P5000 / Quadro M5500
GPU Belleği 4 GB GDDR5 8 GB GDDR5 16 GB GDDR5 / 8 GB GDDR5
Şunların yerine geçer Quadro M3000M Quadro M4000M Quadro M5000M
 

NVIDIA TARAFINDAN ÖNERİLEN GPU'LAR

Quadro M4000
 • 8 GB
 • 1.664 NVIDIA® CUDA® Çekirdekleri

DAHA FAZLA BİLGİ

 
Quadro M2000
 • 4 GB
 • 768 NVIDIA® CUDA® Çekirdekleri

DAHA FAZLA BİLGİ

 
Quadro M4000M
 • 4 GB
 • 1280 CUDA Çekirdekleri

DAHA FAZLA BİLGİ

 
Quadro M3000M
 • 4 GB
 • 1024 CUDA Çekirdekleri

DAHA FAZLA BİLGİ

 
 
 
Quadro Profesyonel
Görüntüleme Ürünleri

NVIDIA Fiziksel Tabanlı
Renderleme Teknolojisi

Quadro Masaüstü Grafik Kartları
Quadro Mobil Grafik Kartları
Çoklu GPU Teknolojisi
Ekran ve Masaüstü Yönetimi

Endüstri Uygulamaları

Tasarım ve Üretim
Medya ve Eğlence
Bilim ve Tıbbi Görüntüleme
Enerji Araştırma

Kaynaklar

Ürün Literatürü
NVIDIA Haber Bülteni
Quadro Başarı Öyküleri
İletişim

Nereden Alacaksınız

Nereden Quadro Alacaksınız
Masaüstü İş İstasyonları için Quadro
Mobil İş İstasyonları için Quadro
Hepsi Bir Arada İş
İstasyonları için Quadro

Bize Çevrimiçi Ulaşın

NVIDIA Blog NVIDIA Blogu
Facebook Facebook
YouTube YouTube