BASIN ODASI

NVIDIA Hearthstone®: Heroes of Warcraft™ Pro/AM Turnuvasını Duyurdu

Hearthstone Dünya Şampiyonasında en iyi Profesyoneller ve Amatörler havuz hesabındaki 25.000 $ ve başarı puanları için yarışıyor.

TÜRKİYE, İstanbul — 24 Şubat 2015 — NVIDIA, Blizzard Entertainment'ın çok sevilen dijital kart toplama oyununun olduğu Hearthstone®: Heroes of Warcraft™ Pro/Am uluslararası turnuvanın https://esports.geforce.com adresinde açıldığını duyurmaktan gurur duyuyor. Profesyonel ve amatör oyuncular Hearthstone Dünya Şampiyonasında 25.000 $ havuz hesabından ve başarı puanlarından kendi paylarına düşeni kazanmak için çevrimiçi yarışacaklar. Havuz hesabının yanı sıra, başarılı olan tüm profesyonel oyuncular ve 16 amatör oyuncu NVIDIA Shield Android oyun tableti kazanacak.

Amatör küme: Sekiz haftalık açık grup oyunu – her hafta bir maç. İsviçre tarzı, yani altı bölgesel konferansta sonuçlara dayalı program (rövanş usülü DEĞİL – oyuncular tüm diğer oyuncularla oynamaz). Kısa bir Amatör playoff sonrasında (format ve program TBA), en iyi 16 oyuncu Dünya Genelinde Eleme Maçlarına yükselecek. Grup aşamasında, Amatör kümedeki oyuncular yalnızca kendi bölgelerindeki rakiplere karşı konferansın yerel saat dilimine göre varsayılan maç zamanı olan 21:00'de oynayacaklar.

Profesyonel Küme: 16 davetli oyuncu dünya genelinde tek bir konferansta sekiz hafta grup oyunu oynar – her hafta iki maç. Profesyonel küme rövanş usulü grup tarzı kullanacaktır, yani her oyuncu diğeri ile bir kez oynar. Grup aşaması sonuçları playoff sıralamasını belirler.

CANLI Yayın Programı: Turnuvanın Grup Aşaması boyunca her Perşembe (Amerika saati ile 11:00 ve 15:00 arasında) twitch.tv/NVIDIA kanalında hatanın en iyi maçlarının da gösterildiği 4 saatlik bir CANLI yayın olacaktır.

Dünya Genelinde Playoff Maçları: Amatör kümedeki en iyi 16 oyuncu Profesyonel kümedeki 16 oyuncu ile 32 takım, tek eleme, beşin en iyisi esasına göre karşılaşacaktır. Profesyonel oyuncular 1-16 ve amatör kümedeki oyuncular 17-32 olarak numaralandırılacaktır.

Dünya Genelinde Eleme Maçları 30 Mayıs Cumartesi ve 31 Mayıs Pazar günleri yapılacak ve tüm etkinlikler twitch.tv/NVIDIA-kanalında CANLI olarak yayınlanacaktır.

HAVUZ HESABI (HEARTHSTONE DÜNYA ŞAMPİYONASI İÇİN 25.000 $ + 230 BAŞARI PUANI):

  • 1'inci: Hearthstone Dünya Şampiyonası için 10.000 $ + 100 başarı puanı
  • 2'nci: Hearthstone Dünya Şampiyonası için 5.000 $ + 50 başarı puanı
  • 3'üncü/4'üncü: Hearthstone Dünya Şampiyonası için 1.500 $ + başarı puanları
  • 5'inci-8'inci: Hearthstone Dünya Şampiyonası için 750,00 $ + başarı puanları
  • 9'uncu-16'ncı: 500,00 $

NOT: Havuz hesabının yanı sıra, başarılı olan tüm profesyonel oyuncular ve 16 amatör oyuncu NVIDIA Shield Android oyun tableti kazanacak.

Tanınmış Hearthstone turnuva düzenleyicisi Marcin “Gnimsh” Filipowicz, “Hearthstone komünitesi için düzenlediğimiz bu turnuvada NVIDIA ile çalışıyor olmaktan büyük heyecan duyuyorum” dedi. “Hearthstone yalnızca oynaması değil, aynı zamanda izlemesi de aynı derecede (belki de daha fazla) keyifli olan oyunlardan biridir. Bu turnuvanın nasıl olacağını görmek için sabırsızlanıyorum.”

Oyuncular, turnuvaya 24 Şubat Salı günü Amerika saati ile 9:00 ve 19 Mart tarihi saat 12:00 arasında kayıt olabilir. Muhteşem bir Hearthstone etkinliğini heyecanla bekliyoruz ve sizin de katılmanızı çok isteriz.