PC Oyunları

 
 

 
Resident Evil 6

Yayıncı

Capcom

Oyun Web Sitesi

Resident Evil 6

Tür

Aksiyon

Yayın Tarihi

22-03-2013

Tek Oyuncu

Evet

Çoklu Oyuncu

Evet

PEGI 18

Desteklenen Teknolojiler


Açıklama

Raccoon City olayından on yılı aşkın süre sonra, sonra yeni bir biyolojik terör salgını dünyayı sarmak üzeredir. Bu oyun karmaşık kurgusu, tüyler ürpertici terör ortamının yaşattığı korku ve gerilim ile olağanüstüdür. Yoğun korku ve gerçekçiliğin hakim olduğu, yürekleri hoplatan Resident Evil 6 korku eğlencenin ulaştığı son noktadır.

Resident Evil 6, dünya genelinde 56 milyon kopya satmış (31 Aralık 2012 tarihinden itibaren) bir seri olan korku franchise serisinin en son oyunudur.

Oyunun kurgusu, yedi ana karakterin küresel bir biyolojik terör saldırısı ile karşı karşıya olduğu iç içe geçmiş dört hikayeden oluşmaktadır.

Leon Kennedy geri döner ve serinin korku dolu terör havasını da beraberinde getirir: açılan her kapının, atılan her adımın arkasında bilinmezliğin derinliklerine götüren korku beklemektedir. Bu arada, efsanevi BSAA kaptanı Chris Redfield savaşın ön cephelerinde bir başka yoldaşını biyolojik terör tehdidi ile kaybetme korkusu ile mücadele ederken kaybolan anılarını toparlamaya çalışmaktadır.

Oyun karakterlerine yeni eklenen Jake Muller, kötü şöhretli Albert Wesker ile bağlantılıdır ve onun soyunun sırları ancak en dehşet verici can düşmanları ile girdiği gerilim dolu çatışma sonrasında ortaya çıkacaktır.

Son olarak, gizemli öldüren cazibe Ada Wong kendi misyonu için tek başına karanlığa doğru yol alır.

Oyundaki her bir bağımsız hikaye farklı tatta bir korku sunmaktadır; bu öykünün tüyler ürpertici gerçeği, ancak bu iç içe geçmiş hikayelerden geçip bu korku başyapıtını tam olarak deneyimledikten sonra açığa çıkar.

Resident Evil 6, serinin hayranlarına ve yeni oyunculara korku ve gerilim dolu bir ortamda aynı derecede orijinal bir kahramanlık öyküsü sunmak üzere yeni karakterler de getirmektedir. Daha yoğun ve daha gerçekçi olan Resident Evil 6 oyununun kalp atışlarınızı hızlandıran kurgusu, yalnızca korku sunmanın ötesinde olup korku eğlencede en iyi deneyimi sunmaktadır.

Sistem Gereksinimleri

Requisitos mínimos del sistema

İşletim Sistemi Windows Vista/XP, Windows 7, Windows 8
İşlemci Intel CoreTM2 Duo 2.4 Ghz veya daha iyisi, AMD AthlonTM X2 2.8 Ghz veya daha iyisi
Bellek 2 GB RAM
Sabit Disk Alanı 16 GB boş sabit disk alanı
Video Kartı NVIDIA GeForce 8800GTS veya daha iyisi
DirectX: 9.0c veya yukarısı
Ses Standart ses cihazı

Önerilen Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi Windows Vista/XP, Windows 7, Windows 8
İşlemci Intel CoreTM 2 Quad 2.7 Ghz veya daha iyisi, AMD PhenomTM II X4 3 Ghz veya daha iyisi
Bellek 4 GB RAM
Sabit Disk Alanı 16 GB boş sabit disk alanı
Video Kartı NVIDIA GeForce GTX 560 veya daha iyisi
DirectX: 9.0c veya yukarısı
Ses Standart ses cihazı

Ekran Görüntüleri

 
 
 

Diğer Popüler PC Oyunları

Assassin's Creed III
Borderlands 2
Batman: Arkham City
Alice: Madness Returns