quadro

iray Fotoğraf Gerçekliğinde Renderleme Teknolojisi

iray® dünyanın ilk etkileşimli ve fiziksel olarak doğru, fotoğraf gerçekliğinde renderleme çözümüdür. iray ile kullanıcılar sezgisel, gerçek dünya yaklaşımları kullanarak ve NVIDIA® grafik işlem birimlerinin (GPU’lar) işlem gücü ile sonuçlarını etkileşimli olarak inceleyerek yarattıklarının gerçek hayattakine yakın görüntülerini oluşturabilirler. Endüstri standartlarına uygunluğu ile sisteme entegre etmek için hazır bir çözüm olan iray, yazılım geliştiricilere ürünlerine olağanüstü hızda ve verimlilikte fotoğraf gerçekliği ekleme olanağı verir. Iray ile etkileşimli gerçeklik artık hayal olmaktan çıktı.

iray, fiziksel dünyayı hatasız bir şekilde simüle ederek yaratıcı süreci hızlandırır ve tasarımcılara, mühendislere ve kullanıcılara malzeme, ışıklandırma ve ortamları tam olarak gerçek hayattakine benzer şekilde kullanma olanağı verir. iray, daha fazla GPU’nun kullanılmasıyla gittikçe artan bir hızda ışık, gölge ve yansıma oyunlarına olanak vererek görüntüyü istenilen ayrıntı elde edilene kadar düzeltme olanağı ile bu süreci etkileşimli kılar.

Özellikli filmler ve Autodesk, Dassault Systèmes ve Parametric Technology’nin önde gelen tasarım ve içerik oluşturma araçlarında kullanılan bir numaralı ışın izleme rendercisi mental ray® 3.8’in parçası olan iray, fiziksel dünyanın görsel olarak simüle edilmesi için endüstri standardı olma yolundadır. Şirketler, iray’i doğrudan ürünlerine ekleyerek (doğrudan veya mental ray ile) ya da iray’i RealityServer® uygulamaları ile birlikte kullanarak bu yeni yaklaşıma katılabilirler.

 

TEKNİK BİLGİLER

iray ile ilgili daha fazla teknik bilgi için lütfen mental images web sitesini ziyaret edin.