PC Oyunları

 
 

 
Rage

Yayıncı

Bethesda Softworks

Oyun Web Sitesi

Rage

Tür

Aksiyon
Atış Oyunları (FPS)

Yayın Tarihi

07-10-2011

Tek Oyuncu

Evet

Çoklu Oyuncu

Evet

PEGI 18

Açıklama Rage

Doom and Quake'in yapımcısı id Software'den yepyeni bir oyun olan Rage, biraz bayatlamış birinci şahıs nişancı türünü canlandırmaya yardımcı olmak için, size uzun saatler boyu eğlence, muhteşem grafikler ve yepyeni fikirler sunacak birbirinden farklı üç oyun moduna sahip.

Dünyaya bir meteor çarpmadan önceki aylarda, en iyi ve en zeki olanlar, gökyüzü açıldığında ve gezegenin üzerinde bir kez daha yaşam başladığında, insanlığın yeniden ayağa kalkması umuduyla, yüzeyin derinliklerine yerleştirildiler. Oyuncunun yüz yıl kadar geç uyanan kahramanı, kanunsuzluk, mutant'lar ve bir sürü diğer kötülükle dolu yeni bir dünyada hayatta kalmak zorundadır.

id Software tarafından geliştirilen ve türünü tanımlayan Doom'dan sorumlu stüdyo, Rage'i, dev manzaralar ve muazzam düzeyde ayrıntı görüntüleme kapasitesine sahip ve ünlü stüdyonun karanlık, soğuk koridorlardan ve kapalı ortamlardan çıkmasına olanak tanıyan yepyeni bir motor üzerinde çalıştırıyor.

Yirmi saatlik bir tek oyunculu, zengin içerikli sürüm olan Rage, belirtilen kahraman, yeni dünyaya adapte olmaya ve teknolojik açıdan gelişmiş, Dünyanın yok olma öncesi zamanlarına ait her şeyi ve durumu tersine çevirebilecek ve onların yeni dünya düzeninde hakim güç olmalarına olanak tanıyacak teknolojiyi ele geçirmeye istekli bir tiran grubunun dikkatinden kaçarak hayatta kalmaya çalışırken, hikayeyi yönlendiren şaşırtmaca ve dönüşlerle dolu savaşlar içeriyor.

Rage, ek olarak, iki oyuncu için amacın hayatta kalmak ve tek oyuncu savaşlarıyla ilgili ve bunlara gönderme yapılan yerlerde hedefleri yerine getirmek olduğu bir co-op (elbirliği) moduna da sahip. Örneğin, oyuncunun bir kasabayı bazı bombalardan arındırması gerekirken, aynı zamanda mutant sürüleriyle savaşması ve görevi açısından çok önemli bir yeri koruması da gerekiyor. Öldürmeler ve başarılı aksiyonlar puan ödülü sağlayarak, görevin güçlüğü arttıkça silahlarınızı yükseltmenize olanak tanıyor ve sonuçlarınız, gelecekte kendinizi daha da iyileştirebilmeniz için kaydediliyor.

Sonuçta Rage, tamamen oyunun araçlarına dayanan, rekabetçi bir çok oyuncu modu sunuyor, böylece Team Deathmatch'teki gibi koşarak ateş açmaktan çok, düşmanlarınıza araç kullanırken ateş ediyor ve onları imha ederek yoldan atıyorsunuz. Çok oyunculu oyunda ana mod olan Rage Combat Rally, hedefin, herhangi bir diğer yarışta olduğu gibi birinci olmak olduğu, noktadan-noktaya bir yarış; ancak bu, diğer rakipler tepeden tırnağa silahlı olduğunda pek de kolay değil. Her oyun karakterinizi sıralayarak ve aracınızı kişiselleştirebileceğiniz yeni bileşenleri açmanıza olanak tanıyarak deneyim puanları sağlıyor.

Kısacası Rage, sizi gerçekten uzun süre oyalayabilecek, hatta en ileri teknoloji ekstra özel GPU'lardan yararlanan içeriklerle dolu zengin bir oyun .

Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi Windows XP SP3, Vista, Windows 7
İşlemci Intel Core 2 Duo veya Eşdeğeri
Bellek 2GB
Video Kartı GeForce 8800
Sabit Disk Alanı 25GB

Önerilen Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi Windows XP SP3, Vista, Windows 7
İşlemci Intel Core 2 Quad veya Eşdeğeri
Bellek 4GB
Sabit Disk Alanı 25GB
Video Kartı GeForce 9800 GTX

Ekran Görüntüleri

 
 
 

Diğer Popüler PC Oyunları

Metro: Last Light
Max Payne 3
L.A. Noire
Battlefield 3