geforce

NVIDIA GeForce GT 550M

NVIDIA® Optimus teknolojisi ile olağanüstü DX11 grafik performansı ve uzun pil süresi.

Ürün arama…
Hemen Al

Genel Bakış

NVIDIA® GeForce® GT 550M, NVIDIA® Optimus teknolojisi sayesinde istediğiniz uzun pil süresi ile grafik performansı ve dört çekirdekli işlemci desteğinin mükemmel dengesini sunar.

Muhteşem performans ve pil süresi

Muhteşem performans ve pil süresi

NVIDIA® Optimus teknolojisi bir HD film izlerken, yeni HTML5 web sitelerinde gezinirken veya en son DirectX 11 oyunlarını oynarken beklediğiniz olağanüstü grafik performansını sunarken pil ömrünü akıllı bir şekilde optimize eder.

Bugün olağanüstü performans – yarın için en son teknolojiler

Bugün olağanüstü performans – yarın için en son teknolojiler

HD videolarınızın düzenlenmesini hızlandırın ve yüksek çözünürlüklü fotoğraflarınızı çarpıcı bir netlikte rötuşlayın. Daha zengin grafiklerle ve güçlendirilmiş performans ile HTML5 web sitelerinizi gelecek nesil sunucularda hızlandırın. 3D deneyimini eve getirin ve 3D TV’nizde tam 1080p çözünürlükte Blu-Ray 3D filmlerin keyfini çıkarın.

DirectX11 Done Right

DirectX11 Done Right

2 kattan daha fazla grafik performansı, yüksek çözünürlükler ve en gerçekçi oyun deneyimi için NVIDIA® PhysX® fizik motoru efektleri ile en son DirectX 11 oyunlarında üstünlük sağlayın. Özel NVIDIA GeForce Sürücüleri dizüstü bilgisayarınızın ömrü boyunca sürekli olarak performans iyileştirmeleri sunar.

1 – Intel “Sandy Bridge GT2” entegre grafikleri ile karşılaştırıldı

Özellikler

Microsoft® DirectX® 11 Desteği

Yeni anahtar API grafik özelliği GPU hızlandırmalı mozaiklemede ultra yüksek performans için tasarlanan Shader Model 5.0 desteği ile DirectX 11 GPU.

NVIDIA® Optimus Teknolojisi1

NVIDIA grafikleri ve Intel Entegre Grafikleri arasında kusursuz olarak arka planda geçiş yaparak film izlerken, web’de gezinirken veya bir 3D oyun oynarken size muhteşem performans ve uzun pil süresi sunar.

NVIDIA® 3D Vision Ready2

NVIDIA® GeForce® GPU’lar, dizüstü bilgisayarlarda sizi tamamen içine alan bir stereoskopik 3D deneyimi yaşatır. NVIDIA 3D Vision, yüksek teknolojili kablosuz gözlükler ve gelişmiş yazılımın bir araya gelmesi ile yüzlerce PC oyununu tam stereoskopik 3D’ye dönüştürür. Ayrıca, 3D filmleri ve 3D dijital fotoğrafları gözlerinizi yuvalarından fırlatacak kristal berraklığında bir kalitede izleyebilirsiniz.

NVIDIA® GeForce Sürücüleri

NVIDIA® GeForce® GPU’nuzun gücünü ve olanaklarını serbest bırakın. GeForce Sürücüleri dizüstü bilgisayarınızın ömrü boyunca sürekli olarak performans iyileştirmeleri sunar.

NVIDIA PhysX® Teknolojisi

GeForce ile daha dinamik ve gerçekçi bir deneyim için yepyeni bir fiziksel oyun etkileşimine olanak veren NVIDIA® PhysX® teknolojisi için tam destek.

CUDA Teknolojisi3

NVIDIA® CUDA teknolojisi, kod çevrimi gibi en zorlu görevleri hızlandırmak üzere GPU işlemci çekirdeklerinin gücünü serbest bırakarak geleneksel CPU’lara göre inanılmaz performans iyileştirmeleri sağlar.

Donanım Video Kod Çözümü Hızlandırma4

Filmler ve videolar için beklenmeyen derecede resim netliği, kesintisiz video, kusursuz renk ve tam görüntü sunan yüksek tanımlı video kod çözümü hızlandırma ve işlem sonrasının inanılmaz bir enerji verimliliği ile bir araya gelmesi.

NVIDIA® 3DTV Play ve HDMI Desteği5

HDMI çıkışı desteği, tek bir kablo ile HDTV’nize yüksek tanımlı video ve ses sinyallerinin gönderilmesine olanak verir. NVIDIA 3D TV Play ile dizüstü bilgisayarınızı herhangi bir 3D etkinleştirilmiş TV’ye bağlayın ve Blu-Ray, 3D fotoğraflar ve hatta oyunlarınız dahil olmak üzere tüm 3D içeriğinizi büyük ekrana aktarın!

PCI Express 2.0 Desteği

En geniş desteği sağlamak üzere mevcut PCI Express anakartlar ile geri uyumluluğu koruyarak bant genişliğinin en gerekli olduğu oyunlar ve 3D uygulamalar için en yüksek veri transferi hızlarını sunan yeni PCI Express 2.0 bus mimarisi için tasarlandı.

Çift Bağlantılı DVI Desteği

Yüksek Bant Genişliği Dijital İçerik Koruma (HDCP-High-bandwidth Digital Content Protection) desteği ile 2560x1600’e kadar sektörün en büyük ve en yüksek çözünürlüklü düz panel ekranlarını yönetebilir.

1 – Optimus tüm OEM SKU’lar tarafından temin edilmeyebilir. Daha fazla bilgi için üreticiye danışın.
2 – NVIDIA 3D Vision, NVIDIA 3D Vision gözlük ve 3D Vision-Ready ekran gerektirmektedir. Daha fazla bilgi için www.nvidia.com.tr/3dvision adresine bakın. Yalnızca GeForce GT 540M ve yukarısı GPU’larda desteklenmektedir.
3 – CUDA teknolojisi için uygulama desteği gerektirmektedir.
4 - Belirli özellikleri kullanmak için desteklenen video yazılımı gerekmektedir. Ayrıntılar için www.nvidia.com.tr adresini ziyaret edin.
5 - R260 sürücüleri ve sonrasında desteklenmektedir.

Teknik Özellikler

NVIDIA GeForce GT 550M

GPU Motoru Özellikleri

CUDA çekirdeği

96

İşlemci Saat Hızı

1480

Doku Doldurma Hızı (milyar/san)

11.8

Bellek Özellikleri

Bellek Hýzý ( Mhz )

900

Bellek Arayüzü

128-bit DDR3

Bellek Bant Genişliği

28.8

Özellik Desteği

3D Vision

PhysX

Programlama Ortamı

CUDA

DirectX

11.2

OpenGL

4.4
 

Hemen Al

Destek

Donanım Desteği

NVIDIA tarafından tasarlanan ve geliştirilen grafik kartlarınız için destek, RMA destekleri, değiştirmeler ve garanti konuları ile NVIDIA ilgilenecektir.
Lütfen burayı tıklayarak NVIDIA GeForce Grafik Kartları müşteri destek sayfasına yönlendirilmeyi bekleyin. Eğer GeForce grafik kartınızı kart ortaklarımızın birinden aldıysanız burayı tıklayın.

Yüklemeler

Drivers

Sürücüler

Ürününüz için en son sürümü veya beta sürücüleri yükleyin

 

Ürünün görünümü üreticiye göre değişebilir