BASIN ODASI

2011 Basın Bültenleri

Hava Uzay ve Diğer Kritik Önemdeki Alanlar İçin En Yüksek Kalitede Ürünlere Olanak Vermek Üzere GPU Hızlandırmalı Mühendislik Simülasyon Uygulaması

TÜRKİYE, İstanbul—15 Aralık 2011— NVIDIA bugün, çoklu disiplin simülasyon yazılım çözümlerinde bir lider olan MSC Software Corporation’ın geniş bir aralıkta mühendislik simülasyon işlerinde kullanılan MSC Nastran 2012, Sonlu Eleman Analizi (FEA-Finite Element Analysis) uygulamasının GPU hızlandırmalı bir sürümünü piyasaya çıkardığını duyurdu.

BGI, DNA Veri Seli ile NVIDIA Tesla GPU’lar Kullanarak Başa Çıkabiliyor

TÜRKİYE, İstanbul—14 Aralık 2011— NVIDIA bugün, dünyanın en büyük genom bilimi kurumu BGI Enstitüsü’nün NVIDIA® Tesla™ GPU tabanlı bir sunucu çiftliği kullanarak toplu DNA dizilimi verilerini inceleme süresini yaklaşık dört günden yalnızca altı saate indirdiğini duyurdu.

Çin Eğitim Bakanlığı CUDA Programlama Eğitimini Ülke Genelindeki Üniversitelerin Eğitim Programına Dahil Ediyor

TÜRKİYE, İstanbul—14 Aralık 2011— NVIDIA bugün, Çin Eğitim Bakanlığının 2012 yılının ikinci yarısından itibaren ülke genelinde yüzlerce üniversitede her yıl 20.000 öğrencinin en iyi CUDA ve paralel programlama uygulamaları konusunda eğitileceği NVIDIA® CUDA® mimarisini temel alan programlama dersleri sunmayı planladığını duyurdu.

NVIDIA Derleyici Kaynak Kodunu Duyurarak CUDA Platformunu Genişletiyor

TÜRKİYE, İstanbul—14 Aralık 2011— NVIDIA bugün, akademik araştırmacılara ve yazılım araçları sağlayıcılarına yeni NVIDIA® CUDA® LLVM tabanlı derleyici için kaynak kodunu sağlayarak daha fazla programlama dili için GPU desteğini daha kolay ekleme ve CUDA uygulamalarını alternatif işlemci mimarilerinde destekleme olanağı vereceğini duyurdu.

GPU Teknoloji Konferansı Çarşamba Günü NVIDIA CEO’su Jen-Hsun Huang’ın Yapacağı Açılış Konuşması ile Başlıyor

TÜRKİYE, İstanbul—13 Aralık 2011— NVIDIA yarın bilimsel, akademik ve ticari alanlarda GPU hesaplamanın olanak verdiği en son gelişmeler ve araştırmalar üzerinde odaklanan uluslararası GPU Teknoloji Konferansı (GTC) etkinlikleri kapsamında önemli bir etkinlik olan GTC Asya’yı başlatıyor.

NVIDIA Direktif Tabanlı GPU Hesaplama Programı Uygulamalarda Şimdiden 5 Kat ve Daha Fazla Hız Arışları Sunuyor

TÜRKİYE, İstanbul—7 Aralık 2011—NVIDIA bugün, programcıların The Portland Group (PGI) direktif tabanlı derleyici ve NVIDIA GPU’lar kullanarak çalıştırdıkları uygulamalarda hızlarını bir ay içinde en az iki katına çıkarabileceklerini anlatan “2x in 4 Weeks. Guaranteed.” programının etkileyici ilk sonuçlarını duyurdu.

NVIDIA Tesla GPU’lar Yine Dünyanın En Yeşil Petaflop Süper Bilgisayarını Güçlendiriyor

TÜRKİYE, İstanbul—14 Kasım 2011— NVIDIA bugün, takip eden ikinci yılda da dünyanın en enerji verimli petaflop sınıfı süper bilgisayarın NVIDIA® Tesla™ GPU’lar ile güçlendirildiğini duyurdu.

NVIDIA Barselona Süper Hesaplama Merkezi ve Moskova Devlet Üniversitesine Yeni CUDA Üstün Başarı Merkezleri Unvanını Veriyor

TÜRKİYE, İstanbul—14 Kasım 2011— NVIDIA bugün, 13 CUDA Üstün Başarı Merkezi listesine iki kurum daha ekledi: Barselona Süper Hesaplama Merkezi ve Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesi.

NVIDIA SLI Çoklu GPU Teknolojisi Intel Core i7 Extreme Edition İşlemciler ile Birlikte Dünyanın En Hızlı Masaüstü Oyun Platformlarını Hızlandırıyor

TÜRKİYE, İstanbul—14 Kasım 2011— NVIDIA bugün, NVIDIA® SLI® teknolojisi ve piyasaya yeni çıkan Intel Core i7 Extreme Edition işlemciler ve X79 yonga seti tabanlı anakartlar sayesinde tüm dünyadaki sistem geliştiricilerin artık bugüne kadar geliştirilen en hızlı PC oyun platformlarını temin ettiğini duyurdu.

Barselona Süper Hesaplama Merkezi Dünyanın İlk ARM Tabanlı CPU/GPU Hibrid Süper Bilgisayarını Geliştiriyor

TÜRKİYE, İstanbul—14 Kasım 2011— NVIDIA bugün, Barselona Süper Hesaplama Merkezinin (BSC) enerji verimli, düşük güçle çalışan NVIDIA® Tegra™ ARM CPU’ları yüksek performanslı NVIDIA® CUDA® GPU’lar ile birlikte ilk kez kullanan yeni bir hibrid süper bilgisayar geliştirmekte olduğunu duyurdu.

NVIDIA Maximus İş İstasyonlarında Devrim Yaratıyor

TÜRKİYE, İstanbul—14 Kasım 2011— NVIDIA bugün, NVIDIA® Maximus™ teknolojisi ile birlikte tasarımcı ve yaratıcı profesyonellerin 25 yıldır beklediği, karmaşık analiz ve görüntülemeyi eş zamanlı olarak yapan iş istasyonunun artık mümkün olduğunu duyurdu.

NVIDIA Tesla GPU’lar NCSA Blue Waters Süper Bilgisayarı Hızlandırıyor

TÜRKİYE, İstanbul—14 Kasım 2011— NVIDIA bugün, Urbana-Champaign Illinois Üniversitesi’ndeki Süper Hesaplama Uygulamaları Ulusal Merkezinin (NCSA-National Center for Supercomputing Applications) dünyanın en güçlü bilgisayar sistemlerinden birini geliştirmek üzere Blue Waters projesinin parçası olarak NVIDIA® Tesla™ GPU’lar tarafından hızlandırılan bir Cray süper bilgisayarı kullandığını duyurdu.

NVIDIA, Cray, PGI ve CAPS, Paralel Hesaplamada Yeni Programlama Standardı OpenACC’yi Kazandırdı

TÜRKİYE, İstanbul—14 Kasım 2011— Programcıların paralel hesaplama avantajlarından yararlanmasını kolaylaştırma konusunda çalışan NVIDIA, Cray Inc., The Portland Group (PGI) ve CAPS kuruluşu bugün, OpenACC™ olarak bilinen yeni bir programlama standardını duyurdular.

NVIDIA Reports Financial Results for Third Quarter Fiscal Year 2012

SANTA CLARA, Calif.—Nov. 10, 2011—NVIDIA (NASDAQ: NVDA) today reported revenue of $1.07 billion for the third quarter of fiscal 2012 ended Oct. 30, 2011, up 4.9 percent from the prior quarter, and up 26.3 percent from $843.9 million in the same period a year earlier.

Çinli Araştırmacılar Dünyanın İlk Komple H1N1 Virüsü Simülasyonu için GPU Süper Bilgisayarı Kullanıyorlar

TÜRKİYE, İstanbul—10 Kasım 2011— NVIDIA bugün, Çinli araştırmacıların dünyanın ilk tam atom seviyesindeki H1N1 grip virüsü simülasyonunu oluşturmak için NVIDIA® Tesla™ GPU’lar kullanarak gribe karşı mücadeledeki yarışta büyük bir başarı elde ettiklerini duyurdu.

Yeni GPU Uygulamaları Daha Etkili İlaçlar ve Daha Kaliteli Malzemeler için Araştırmaları Hızlandırıyor

TÜRKİYE, İstanbul—10 Kasım 2011—NVIDIA bugün, malzeme bilimi ve biyomoleküler modelleme alanlarında öncü dört uygulamanın – LAMMPS, GROMACS, GAMESS ve QMCPACK– çoklu GPU hızlandırma desteği ekleyerek simülasyon sürelerini günlerden saatlere indirdiğini duyurdu.

NVIDIA Dört Çekirdekli Tegra 3 Yonga Mobil Hesaplama Performansı ve Enerji Verimliliği için Yeni Standartlar Oluşturuyor

TÜRKİYE, İstanbul—8 Kasım 2011— NVIDIA bugün, tabletlere ve telefonlara PC sınıfı performans seviyeleri, daha iyi pil ömrü ve geliştirilmiş mobil deneyimler getiren NVIDIA® Tegra® 3 işlemciyi tanıtarak dört çekirdekli mobil hesaplama çağını başlatmış oldu. Tegra 3 işlemci içeren dünyanın ilk dört çekirdekli tableti ASUS Eee Pad Transformer Prime.

Rusya Bilimler Akademisi Bilimsel Araştırmaları Hızlandırmak için GPU Süper Hesaplama Altyapısını Genişletiyor

TÜRKİYE, İstanbul—7 Kasım 2011— NVIDIA bugün, ülke bütününde geniş bir bilimsel araştırma ağı olan Rusya Bilimler Akademisinin (RAS-Russian Academy of Sciences) ana süper hesaplama merkezini yeni NVIDIA® Tesla™ GPU’lar ile güncellemekte olduğunu duyurdu.

GPU Hesaplama liderleri ve en iyi bilim adamları NVIDIA GPU Teknoloji Konferansı (GTC) Asya’da olacaklar

TÜRKİYE, İstanbul—27 Ekim 2011— NVIDIA bugün, GPU’ların bilim ve hesaplama alanlarındaki devrim niteliğindeki etkilerine odaklanacak ve Beijing’de yapılacak iki günlük bir etkinlik olan GPU Teknoloji Konferansı (GTC) Asya 2011’de dünyanın önde gelen GPU hesaplama uzmanlarından bazılarının bulunacağını duyurdu.

NVIDIA Sets Conference Call for Third-Quarter Financial Results

SANTA CLARA, CA -- (Marketwire) -- 10/27/2011 -- NVIDIA (NASDAQ: NVDA) will host a conference call on Thursday, Nov. 10, at 2 p.m. Pacific Time (PT), to discuss its financial results for the third quarter of fiscal year 2012, ending Oct. 30, 2011.

NVIDIA 3D Vision Gelecek Nesil 3D Gözlükler ve Monitörler ile

TÜRKİYE, İstanbul—14 Ekim 2011— PC’ler için en iyi 3D teknolojisi 3D oyunlar, filmler ve fotoğraflar için bugüne kadar hiç olmadığı kadar gerçekçilik sunan ve sizi içine alan NVIDIA®3D Vision™ ürünlerin piyasaya çıkmasıyla daha da iyi oldu.

Bugüne Kadarki En Hızlı Dizüstü Bilgisayarı GPU’su

TÜRKİYE, İstanbul — 28 Haziran 2011 — NVIDIA bugün, dünyanın en hızlı dizüstü bilgisayarı grafik işlem birimi (GPU) olan NVIDIA® GeForce® GTX 580M’I duyurdu. Alienware M18x üzerinde sunulan yeni GPU, sektörün önde gelen değerlendirme ölçütlerinde ve oyunlarda yeni standartlar oluşturuyor.

Dassault Systèmes, NVIDIA GPU’ları Kullanarak Bilgisayar Destekli Mühendisliği Hızlandırıyor

TÜRKİYE, İstanbul—18 Mayıs 2011— Dassault Systèmes bugün, Dassault SIMULA markasının önde gelen birleştirilmiş sonlu eleman analiz (FEA-finite element analysis) ürün paketinin yeni sürümü olan Abaqus 6.11’in bilgisayar destekli mühendislik simülasyonlarını yalnızca CPU’lara göre iki kat daha hızlı çalıştırmak üzere CPU’larla birlikte NVIDIA Quadro® ve Tesla™ GPU’lardan yararlandığını duyurdu.

Duke Nukem Forever NVIDIA 3D Vision Desteğine Sahip Olacak

TÜRKİYE, İstanbul—13 Haziran 2011—NVIDIA bugün, bu yılın en büyük heyecanla beklenen PC oyunu Duke Nukem Forever®’ın NVIDIA® 3D Vision™ teknolojisi için tam destek sunarak oyunculara Kralı ve uzaylılarla mücadelesindeki antikalıkları daha önce hiç görülmemiş yüksek kalitede, nefes kesici 3D olarak deneyimleme olanağı vereceğini duyurdu.

GPU Süper Hesaplama Çin‘in Güneş Enerjisi Araştırmalarını Hızlandırıyor

TÜRKİYE, İstanbul—9 Haziran 2011— Çinli araştırmacılar, güneş panelleri ve yarı iletken endüstrisinde kullanılan bir ana malzeme olan kristal silikonun daha verimli üretimi ve kullanımı için geliştirilmiş teknikleri incelemek üzere dünyanın en yüksek performanslı moleküler simülasyonunu çalıştırdılar.

J.P. Morgan Tarafından Kullanılan NVIDIA Tesla GPU’lar Risk Hesaplamalarını Saatler Yerine Dakikalar İçinde Çalıştırıyor

TÜRKİYE, İstanbul—4 Ağustos 2011— NVIDIA bugün, Tesla™ GPU’larının en büyük yatırım bankası kuruluşu J.P. Morgan tarafından, sahip olma maliyetini düşürerek risk hesaplamalarının uçtan uca hızında 40 kat artış sunmak üzere kullanılmakta olduğunu duyurdu.

NVIDIA 3D Vision Video Artık Tüm Dünyada YouTube’da

TÜRKİYE, İstanbul—26 Mayıs 2011— NVIDIA bugün, YouTube’un kullanıcılarına ilk kez Mozilla Firefox Web sunucusunun en son sürümünü kullanırken binlerce 3D videoyu NVIDIA® 3D Vision™ PC’lerinde ve dizüstü bilgisayarlarında zengin, yüksek kalitede stereoskopik 3D’de izleme olanağı verdiğini duyurdu.

NVIDIA GPU Teknoloji Konferansı 2012’yi Duyuruyor

TÜRKİYE, İstanbul—2 Haziran 2011—NVIDIA bugün, GPU ile hesaplamaya dayalı bilimdeki buluşların sunulduğu dünyanın en önemli etkinliği GPU Teknoloji Konferansının (GTC) 14-17 Mayıs 2012 tarihleri San Jose McEnery Kongre Merkezi’nde yapılacağını duyurdu.

NVIDIA Kablosuz Modem, RF Teknolojisinde Lider Icera’nın Satın Alma İşlemlerini Tamamladı

TÜRKİYE, İstanbul—13 Haziran 2011—NVIDIA bugün, 3G ve 4G cep telefonlar ve tabletler için yüksek performanslı kablosuz modemlerde öncü, yenilikçi Icera Şirketini 367 milyon ABD Doları nakit karşılığında satın aldığını duyurdu. Icera artık, Icera ticari markası altında faaliyet gösteren bir NVIDIA alt kuruluşudur.

NVIDIA Tegra 2 Süper Yongası Computex 2011’de ‘En İyi Seçenek’ Ödülünü Kazandı

TÜRKİYE, İstanbul—24 Mayıs 2011— NVIDIA bugün, NVIDIA® Tegra® 2 mobil süper yongası, Taipei Computer Association tarafından Akıllı El Cihazları Yenilikleri dalında prestijli Computex “En İyi Seçenek” ödülüne layık görüldü.

NVIDIA ve Samsung, Yeni GALAXY R Akıllı Telefon ile GALAXY Akıllı Telefonlar Serisini Genişletiyor

TÜRKİYE, İstanbul — 10 Ağustos 2011 — NVIDIA ve Samsung Electronics; 4.19 inç ekran destekleyen, NVIDIA® Tegra™ 2 mobil süper yonga ve Android 2.3 (Gingerbread olarak da biliniyor) işletim sistemine sahip en son GALAXY akıllı telefon olan GALAXY R’yi duyurdu.

NVIDIA Windows 8 Geliştirici Programı ile PC’lerin Dönüştürülmesine Yardımcı Oluyor

TÜRKİYE, İstanbul—13 Eylül 2011— NVIDIA bugün, geliştiricilere Microsoft işletim sistemi Windows 8’in avantajlarından yararlanacak yüz milyonlarca ARM ve x86 tabanlı cihaz için uygulama geliştirmek üzere araçlar ve kaynaklar sunacak olan Windows 8 Geliştirici Programını duyurdu.

NVIDIA Yeni GeForce GTX 560 GPU ve Daha Hızlı GeForce R275 Sürücülerini Piyasaya Sürüyor

TÜRKİYE, İstanbul—11 Mayıs 2011— NVIDIA bugün, bu yazın en çok oynanacak PC oyunlarına muhteşem performans ve NVIDIA® PhysX®, 3D Vision™, SLI® ve Surround™ teknolojileri gibi geliştirilmiş özellikler getiren Fermi GPU ürün ailesine en son eklediği GeForce® GTX® 560’i duyurdu.

NVIDIA YETKİLİ OLMAYAN ORTAKLARDAN SATIN ALMANIN TEHLİKELERİNE KARŞI UYARDI

TÜRKİYE, İstanbul—06 Eylül2011—NVIDIA bugün, grafik kartlarının gerçek NVIDIA GeForce GPU’ları kullanılarak üretildiğinden emin olmak için yetkili NVIDIA GeForce kart ortaklarından satın almanın önemini yeniden hatırlattı.

NVIDIA Yüksek Performanslı Hesaplamanın Geleceğini Şekillendirmeye Yardımcı Olmak Üzere Eski Cray Yöneticisi Steve Scott’ı Görevlendiriyor

TÜRKİYE, İstanbul — 9 Ağustos 2011 — NVIDIA bugün, şirketin yüksek performanslı hesaplama inisiyatifine liderlik etmek üzere Cray Inc. Şirketinde uzun yıllar yöneticilik yapan Steve Scott’ı göreve alma planlarını duyurdu.

NVIDIA, GeForce GTX 560M ile Oyunculara Yeni Seviyelerde Güç ve Taşınabilirlik Sunuyor

TÜRKİYE, İstanbul—30 Mayıs 2011— NVIDIA bugün, ödüllü GeForce® 500M Serisi dizüstü bilgisayarı GPU’larında ilk oyun dizüstü bilgisayarı grafik işlem birimini (GPU) duyurdu.

NVIDIA, Husky ve Day9 Tarafından Düzenlenecek Starcraft II Turnuvasını Duyuruyor

TÜRKİYE, İstanbul—2 Haziran 2011— Herkes davetli! İlk kez yapılacak olan GeForce® StarCraft II Pro/Am çevrimiçi turnuva için kayıtlar başladı! 22.00 ABD Dolarının üzerinde nakit para ve diğer ödülleri kazanmak için GeForce UK’de dünyanın en popülerinden birini oynayarak büyük şampiyon unvanını kazanmak üzere kaydınızı yaptırmanın tam zamanı.

NVIDIA, Quadro ve Tesla GPU’lar için Önemli Yeni Video İşlem ve I/O Olanakları Sunuyor

TÜRKİYE, İstanbul—9 Eylül 2011— NVIDIA bugün, endüstri standardı video I/O cihazlarının son derece düşük gecikmeler ile NVIDIA professional Quadro® ve Tesla™ grafik işlem birimleri (GPU’lar) ile doğrudan iletişim kurmasına izin vererek uygulama geliştiricilere daha yüksek kalitede, daha gerçekçi canlı grafikler sunma – veya görüntü işlem için GPU’nun paralel işlem gücünden daha hızlı yararlanma olanağı veren bir teknoloji olan NVIDIA® GPUDirect™ for Video’yu duyurdu.

Oak Ridge Ulusal Laboratuvarı Dünyanın Önde gelen Süper Bilgisayarı için NVIDIA Tesla GPU’ları Kullanıyor

Rusya GPU Süper Bilgisayarlarla Bilimsel Yenilikleri Hızlandırıyor

TÜRKİYE, İstanbul—15 Haziran 2011— Rus bilim adamları, bilimsel güçlüklerle başa çıkabilmek için gittikçe artan bir hızda GPU-etkinleştirilmiş süper bilgisayarları kullanırken, Moskova Devlet Üniversitesi de Lomonosov sistemini dünyanın en hızlı bilgisayarlarından biri yapmak üzere NVIDIA Tesla™ GPU’lar ile yükseltiyor.

NVIDIA 3D Vision Gelecek Nesil 3D Gözlükler ve Monitörler ile

TÜRKİYE, İstanbul—14 Ekim 2011— PC’ler için en iyi 3D teknolojisi 3D oyunlar, filmler ve fotoğraflar için bugüne kadar hiç olmadığı kadar gerçekçilik sunan ve sizi içine alan NVIDIA®3D Vision™ ürünlerin piyasaya çıkmasıyla daha da iyi oldu.

Yeni NVIDIA Tesla GPU Bilimsel Hesaplamada Dünya Rekoru Kırıyor

TÜRKİYE, İstanbul—17 Mayıs 2011— NVIDIA bugün, yüksek performanslı hesaplama için dünyanın en hızlı paralel işlemcisi Tesla™ M2090 GPU’yu duyurdu. Tesla M2090 GPU ayrıca, temel bilimsel hesaplama ölçütüne göre bugüne kadarki en hızlı performans değerlendirmesini aldı.

NVIDIA Reports Financial Results for First Quarter Fiscal Year 2012

SANTA CLARA, Calif.—May 12, 2011—NVIDIA (NASDAQ: NVDA) today reported revenue of $962.0 million for the first quarter of fiscal 2012 ended May 1, 2011, up 8.5 percent from the prior quarter, and down 4.0 percent from $1.0 billion from the same period a year earlier.

Tüm Dünyadaki Üniversiteler ve Araştırma Kurumları GPU’ların Kullanıldığı Paralel Hesaplamaya Kucak Açıyor

TÜRKİYE, İstanbul—11 Mayıs 2011— NVIDIA bugün, paralel hesaplamanın dünya çapında büyümesine katkıda bulunmak üzere 14 ülkede 35 yeni CUDA Araştırma Merkezi ve CUDA Eğitim Merkezinin eklendiğini duyurdu.

NVIDIA GPU Teknoloji Konferansının Dünya Çapında Genişletildiğini Duyuruyor

TÜRKİYE, İstanbul—29 Nisan 2011— NVIDIA bugün, gelecek nesil araştırma ve bilimsel keşifleri yönetecek olan GPU hesaplama ile ilgili artan talep ve ilgiye karşılık verebilmek amacıyla GPU Teknoloji Konferansını (GTC) genişlettiğini duyurdu.

Playbox Android’e Geçiyor, NVIDIA Tegra ile Süper Telefonlar ve Tabletler için Oyunlara Odaklanıyor

TÜRKİYE, İstanbul — 18 Nisan 2011 — Playbox bugün, NVIDIA® TegraTM ile güçlendirilen süper telefonlar ve tabletler için oyun geliştirme üzerinde odaklanan yeni bir ekip ile Android pazarına girdiğini duyurdu. Şirket ayrıca, Digital Reality lisansı altındaki başarılı PlayStation 3 ve Xbox 360 oyunu Bang Bang Racing’in Tegra ile optimize edilmiş bir versiyonunu duyurdu.

NVIDIA Web Sitelerinin Stereoskopik 3D Video Yayını Yapmalarına Olanak Veren Teknolojiyi Sunuyor

TÜRKİYE, İstanbul—12 Nisan 2011– NVIDIA bugün, yüksek kalitede 3D videoların 3D Vision donanımına sahip PC’lerde oynatılması için kolaylıkla web siteleri oluşturmalarına olanak verecek olan sektörde öncü NVIDIA® 3D Vision™ video oynatıcı teknolojisini Web geliştiricilere ücretsiz olarak temin edeceğini duyurdu.

Industrial Light & Magic’in Rango Filmi NVIDIA Quadro’nun Yardımıyla Vahşi Batı’ya Gidiyor

TÜRKİYE, İstanbul—6 Nisan 2011— Animasyonlarnı Paramount Pictures ve Nickelodeon şirketlerinin yaptığı ve Gore Verbinski tarafından yönetilen yeni Rango filminde görsel efekt şirketi olan Industrial Light & Magic (ILM) yapım konusundaki beklentilerin ve zaman sorununun üstesinden NVIDIA® Quadro® profesyonel grafik çözümlerinin yardımı ile geldi.

Yeni NVIDIA Quadro 400, 10 Kata Kadar Daha İyi Performansla Tasarımcıları ve Mühendisleri Güçlendiriyor

TÜRKİYE, İstanbul—5 Nisan 2011—NVIDIA bugün, GPU’nun gücünü tasarımcıların ve mühendislerin ellerine veren yeni profesyonel grafik çözümü NVIDIA Quadro® 400 grafik işlem birimini (GPU) duyurdu.

NVIDIA PhysX Teknolojisi Funcom’un Dreamworld Motorunda Kullanılıyor

TÜRKİYE, İstanbul — 28 Mart 2011 — NVIDIA bugün, Funcom’un devasa çok oyunculu çevrimiçi oyunlar (MMO’lar) için önde gelen bir oyun motoru olan Dreamworld 2.5 ürününün sunucu tarafında NVIDIA® PhysX® teknolojisi kullanan ilk oyun olduğunu duyurdu.

NVIDIA GEFORCE GTX 590 DÜNYANIN EN HIZLI GRAFİK KARTIDIR

TÜRKİYE, İstanbul — 24 Mart 2011 — NVIDIA bugün, dünyanın en hızlı ve aynı zamanda dünyanın en sessiz ikili grafik kartı olan GeForce® GTX® 590’ı duyurdu. Tek bir kart üzerinde çift NVIDIA Fermi™-sınıfı GPU ile güçlendirilen GTX 590, oyun tutkunları ve en son PC oyun donanımı arayışı içinde olanlar için geliştirildi.

GEFORCE GTX 550 TI TAHMİNİ 369 EURO SATIŞ FİYATIYLA PC OYUNLARINI YENİDEN TANIMLIYOR

TÜRKİYE, İstanbul — 15 Mart 2011 — PC oyun dünyası, bugün internet üzerinden tahmini 369 Euro satış fiyatı ile GeForce® GTX 550 Ti grafik işlem biriminin (GPU) duyurulması ile çok daha eğlenceli hale geldi.

NVIDIA Quadro 2000D Gelişmiş Tıbbi Görüntüleme Çözümü Tanıdaki Görsel Doğruluğu ve Hızı Artırıyor

TÜRKİYE, İstanbul — 14 Mart 2011 — NVIDIA bugün, hasta tanılarının doğru bir şekilde ve zamanında yapılmasına yardımcı olmak üzere profesyonel tıbbi görüntüleme ortamlarında kullanım için yeni NVIDIA® Quadro® 2000D grafik çözümünün piyasaya çıktığını ve hemen temin edilebileceğini duyurdu. Bu, şirketin NVIDIA Fermi mimarisini temel alan ödüllü Quadro profesyonel grafik çözümler portföyüne eklenen son üründür.

Yeni Tegra Zone Uygulaması, Tegra için Optimize Edilen En İyi Mobil Oyunlar için Gitmeniz Gereken Yer

TÜRKİYE, İstanbul — 1 Mart 2011 — NVIDIA bugün, Tegra Zone™ uygulamasının NVIDIA® Tegra™ 2 mobil süper yonga ile güçlendirilmiş süper telefon veya tabletleri için en zengin oyunları arayan kullanıcılar için tek bir uğrak yeri olarak Android Market’da yerini aldığını duyurdu.

NVIDIA GPU Yeni Pulsarın Keşfinde Etkin Rol Oynuyor

TÜRKİYE, İstanbul — 1 Mart 2011 — Birleşik Krallık’taki NVIDIA® CUDA® ile etkinleştirilmiş GPU donanımına sahip bir bilgisayar tutkunu dünya çapındaki “gönüllü dağıtılmış işlem” projesi Einstein@Home katılımcısı olarak yeni bir pulsarın keşfinde yer aldı.

NVIDIA ve Epic Games Oyun Geliştiricileri Konferansında DX11 Ortaklıklarını Duyuruyor

TÜRKİYE, İstanbul — 1 Mart 2011 — NVIDIA ve Epic Games, bu hafta yapılacak olan Oyun Geliştiricileri Konferansında şimdi daha da yüksek seviyelerde etkileşim ve üç boyutlu deneyim sunan ve dünyanın en popüler oyun motoru olan Unreal Engine 3’teki en son gelişmeleri tanıtmak üzere bir araya geliyorlar.

Yeni CUDA 4.0 Sürümü Paralel Programlamayı Daha Kolaylaştırıyor

TÜRKİYE, İstanbul — 28 Şubat 2011 — NVIDIA bugün, NVIDIA GPU’larını kullanarak paralel uygulamalar geliştirmek için yararlanılan NVIDIA® CUDA® Toolkit’in son sürümünü duyurdu.

Epic Games Unreal Engine 3, Entegre 3D Vision Desteği ile Güçlendirdiği En Son Aksiyon Oyunu Bulletstorm ile Olay Yaratıyor

TÜRKİYE, İstanbul — 22 Şubat 2011 —NVIDIA bugün, Epic Games, Inc. Unreal Engine 3 (UE3) ve yeni entegre edilen NVIDIA® 3D Vision™ teknolojisi ile geliştirilen ve satış rekorları kıran oyun Bulletstorm’un piyasaya çıktığını duyurdu. 3D Vision, NVIDIA’nın oyunculara, film severler ve fotoğraf meraklılarına masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarında benzersiz stereoskopik 3D deneyim sunan ödüllü 3D teknolojisidir.

NVIDIA Quadro Yeni Mobil Süper Bilgisayarlar Devrine Güç Sağlıyor

TÜRKİYE, İstanbul — 22 Şubat 2011 — NVIDIA bugün mobil iş istasyonları için yeni bir Quadro® profesyonel grafik çözümler serisi duyurdu. Çalışmalarını beraberlerinde taşımak zorunda olan mühendisler, endüstri tasarımcıları, animasyoncular, film ve video editörleri için tasarlanmış olan bu yeni Quadro grafik işlem birimleri (GPU’lar) hızlı görüntüleme performansını yüksek performanslı hesaplama olanakları ile bir araya getiren NVIDIA Fermi mimarisini kullanmaktadır.

NVIDIA Reports Financial Results for Fourth Quarter and Fiscal Year 2011

SANTA CLARA, CA--(February 16, 2011) - NVIDIA (NASDAQ: NVDA) today reported revenue of $886.4 million for the fourth quarter of fiscal 2011 ended Jan. 30, 2011, up 5.0 percent from the prior quarter and down 9.8 percent from $982.5 million from the same period a year earlier.

NVIDIA Quadro Beş En İyi Görsel Efekt Akademi Ödülü Adayının Arkasındaki Güç

TÜRKİYE, İstanbul — 15 Şubat 2011 — Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi bu yıl, En İyi Görsel Efektler kategorisini beş aday film belirleyerek genişletti. NVIDIA® teknolojisi ile gerçekleştirilen bu filmler ödülü kazanmak için heyecanla bekliyor —bu kategorideki tüm Oscar adayı filmler NVIDIA® Quadro® profesyonel çözümler kullanan stüdyolar tarafından yapıldı.

NVIDIA ve Samsung Galaxy Tab 10.1 Honeycomb Tableti Sunmak için Birlikte Çalışıyor

TÜRKİYE, İstanbul — 13 Şubat 2011 — NVIDIA ve Samsung Electronics bugün, Android 3.0 (aynı zamanda Honeycomb olarak da biliniyor) kullanıcı arayüzünün tüm olanaklarını kullanmak üzere NVIDIA® Tegra™ 2 mobil süper yongasını kullanan bir 10.1 inçlik tablet olan Galaxy Tab 10.1’i duyurdular.

GPU ile Güçlendirilen Bilim ve Yenilikler GPU Teknoloji Konferansı 2011’i Yönetiyor

TÜRKİYE, İstanbul — 10 Şubat 2011 — NVIDIA bugün, üçüncü yıllık GPU Teknoloji Konferansı’nın (GTC) 11-14 Ekim 2011 tarihleri arasında yeniden San Jose’s McEnery Kongre Merkezi’nde yapılacağını duyurdu. Bu yıl ayrıca, Los Alamos Ulusal Laboratuarı da Hızlandırılmış Yüksek Performanslı Hesaplama (HPC) Sempozyumunu bu konferans kapsamında gerçekleştirecek.

NVIDIA Sets Conference Call for Fourth Quarter Financial Results

SANTA CLARA, Calif.—Feb. 2, 2011—NVIDIA (NASDAQ: NVDA) will host a conference call on Wednesday, Feb. 16, at 2 p.m. Pacific Time (PT), to discuss its financial results for the fourth quarter and fiscal year 2011, ended Jan. 30, 2011.

Yeni NVIDIA GeForce GTX 560 Ti GPU Oyuncuları Sevindiriyor

TÜRKİYE, İstanbul — 25 Ocak 2011 — NVIDIA, geçen yaz editörlerin “inanılmaz bir değer” olarak nitelendirdiği GeForce® GTX 460 GPU ile oyuncuları şaşırttı . Yalnızca 5 ay gibi kısa bir süre sonra, NVIDIA bu kez de yeni GeForce GTX 560 Ti GPU ile aynı şeyi yapıyor.

Intel To Pay NVIDIA Technology Licensing Fees of $1.5 Billion

SANTA CLARA, Calif. — Jan. 10, 2011— NVIDIA announced today that it has signed a new six-year cross-licensing agreement with Intel.

NVIDIA, Kişisel Bilgisayarlar ve Süper Bilgisayarlarda ARM Mimarisi Tabanlı Özel CPU Çekirdekleri Oluşturacak olan “Project Denver”ı Tanıtıyor

TÜRKİYE, İstanbul — CES 2011 ­— 6 Ocak 2011—NVIDIA bugün, kişisel bilgisayarlardan, sunuculara, iş istasyonlarından süper bilgisayarlara kadar geleceğin ürünlerini desteklemek üzere tasarlanmış olan yüksek performanslı ARM® tabanlı CPU çekirdekleri üretmeyi planladığını duyurdu.

NVIDIA, NVIDIA 3D Vision Teknolojisine Sahip Yeni Lenovo 3D Oyun Monitörünü CES’te Tanıtıyor

TÜRKİYE, İstanbul – CES 2011 — 6 Ocak 2011 — NVIDIA bugün Lenovo tarafından üretilen 3D-özellikli PC'ler ve monitörlerin de eklenmesi ile genişletilen NVIDIA® 3D Vision™ ekosistemini tanıttı.

NVIDIA GEFORCE 500M SERİSİ GPU’LAR 2011’İN EN ÇOK TERCİH EDİLEN DİZÜSTÜ BİLGİSAYARLARINI GÜÇLENDİRİYOR

TÜRKİYE, İstanbul — 5 Ocak 2011 — NVIDIA bugün, gelecek nesil Intel Core CPU’lara (Sandy Bridge) sahip dizüstü bilgisayarları güçlendirmek için tasarlanan GeForce® 500M serisi dizüstü bilgisayarı grafik işlem birimlerini (GPU’lar) duyurdu.

NVIDIA Tegra Süper Yonga, Süper Telefonlarda Yeni Bir Dalga Başlatıyor

TÜRKİYE, İstanbul — CES 2011 — 5 Ocak 2011—NVIDIA bugün dünyanın ilk mobil süper yongası olan NVIDIA® Tegra™ 2 ile çalışan yeni süper telefonlar dalgasının gelişini duyurdu.

NVIDIA İlk Çevrimiçi 3D Vision Topluluğunun Açılışını Yaptı

NVIDIA bugün kullanıcıların 3D-özellikli PC ya da notebook kullanırken nefes kesici, stereoskopik 3D videolar ve fotoğrafların tadını çıkarmasını sağlan 3D içeriğe yönelik hazırlanan yeni Web topluluğunu duyurdu.