BASIN ODASI

2010 Basın Bültenleri

NVIDIA Yedi Ülkede 20 Yeni CUDA Araştırma ve Eğitim Merkezi Duyuruyor

TÜRKİYE, İstanbul — 22 Aralık 2010 — NVIDIA bugün, 20 yeni CUDA Araştırma Merkezi ve CUDA Eğitim Merkezini duyurarak GPU hesaplamanın dünya çapında gösterdiği büyümenin altını çizdi.

NVIDIA Intel ‘Sandy Bridge’ PC Platformuyla Tasarımda Rekor Sayıda Birincilik Kazanıyor

TÜRKİYE, İstanbul — 16 Aralık 2010 — PC üreticileri, 2011 yılının ilk yarısında NVIDIA® GeForce® grafik işlem birimleri (GPU’lar) ile Intel Sandy Bridge CPU’ların bir araya geldiği rekor sayıda 200 yeni ürünü piyasaya çıkarmaya hazır.

NVIDIA GeForce GTX 570 GPU Oyunculara Muhteşem Performans ve Sessiz Oyun Olanağı Sunuyor

TÜRKİYE, İstanbul — 7 Aralık 2010 — NVIDIA® bugün, geçen ay piyasaya çıkan başarılı ürünü GeForce® GTX 580 grafik işlem biriminin (GPU) hemen ardından, PC oyunları platformları için tasarlanmış olan GTX 500 Serisi DirectX 11 (DX11) GPU’larına en son olarak eklediği GeForce GTX 570’i duyurdu.

NVIDIA SLI Teknolojisi ve Intel Sandy Bridge En Son Oyun PC’sini Oluşturuyor

TÜRKİYE, İstanbul — 17 Kasım — NVIDIA bugün, NVIDIA® SLI® teknolojisinin Intel, ASUS, Gigabyte, MSI ve EVGA dahil olmak üzere dünyanın önde gelen anakart üreticileri tarafından, yakında piyasaya çıkacak olan Intel® Sandy Bridge işlemcileri için tasarlanan Intel P67 Chipset tabanlı anakartlarında kullanılmak üzere lisanslandığını duyurdu.

NVIDIA, Sekize Kadar Ekranda Üst Düzeyde Görsel Uyumluluk Sunan NVS İş Grafikleri Çözümlerini Sunuyor

TÜRKİYE, İstanbul — 1 Aralık 2010 — NVIDIA bugün, minimum güç tüketimi ile sekize kadar ekranda olağanüstü görsel uyumluluk sunan ve işletme için tasarlanan NVIDIA® NVS™ 300 İş Grafikleri Çözümünün hemen temin edilebileceğini duyurdu.

NVIDIA Tesla GPU’ları ile Geliştirilen Dünyanın En Yeşil Petaflop Süper Bilgisayarları

TÜRKİYE, İstanbul—18 Kasım 2010— Bugün yayınlanan “Green500” dünyanın enerji açısından en verimli süper bilgisayarları listesi, en üst sıradaki 10 sistem arasındaki tek petaflop sistemlerin NVIDIA® Tesla™ GPU’ları tarafından güçlendirildiğini göstermiştir.

NVIDIA 10. Yıllık Yüksek Lisans Programını Duyurdu

TÜRKİYE, İstanbul—16 Kasım 2010—NVIDIA bugün, karmaşık görsel hesaplama alanındaki sorunların çözülmesinde yardımcı olacak çalışmalara parasal destek sağlamak üzere 10. Yıllık Yüksek Lisans Burs Programını başlattı. Seçilen on kadar doktora öğrencisinin her birine, paralel hesaplama ve grafik işlemde gelişmelere yol açan araştırmalar için 25.000 Amerikan Doları verilecektir.

İşte Geldi—NVIDIA Quadro, NVIDIA Fermi Mimarisini Mac Pro’ya Getiriyor

TÜRKİYE, İstanbul—15 Kasım 2010—NVIDIA bugün, ödüllü NVIDIA® Quadro® profesyonel grafik çözümleri serisini Mac platformuna genişleterek NVIDIA Fermi mimarisinin olanak verdiği hesaplama ve görüntüleme yeniliklerini Mac Pro kullanıcılarına da getirdiğini duyurdu.

Dünyanın İlk Beş Süper Bilgisayarından Üçü NVIDIA Tesla GPU’ları Tarafından Güçlendirilmektedir.

TÜRKİYE, İstanbul—15 Kasım 2010— Dünyanın “İlk 500” en hızlı süper bilgisayarı Kasım 2010 listesi bugün www.top500.org adresinde yayınlandı ve NVIDIA® Tesla™ GPU’larının listedeki ilk beş sistemin üçünü güçlendirdiği açığa çıktı.

GPU Süper Hesaplama Artık Talep Üzerine Amazon Web Hizmetlerinde

TÜRKİYE, İstanbul—15 Kasım 2010—NVIDIA bugün, kurumların ve yeni şirketlerin Küme GPU Örnekleri (Cluster GPU Instances) adı verilen yeni bir Amazon Elastik Hesaplama Bulutu (EC2-Elastic Compute Cloud) aracılığı ile ilk kez NVIDIA® Tesla™ GPU’larının süper hesaplama sınıfı performansına erişebileceklerini duyurdu.

NVIDIA Reports Financial Results for Third Quarter Fiscal 2011

SANTA CLARA, Calif.—Nov. 9, 2010—NVIDIA® today announced the latest consumer GPU based on its Fermi architecture, the GeForce® GTX 580, which has been reengineered from the transistor-level up to deliver increased power efficiency and performance over previous generation products.

NVIDIA Dünyanın En Hızlı DX11 GPU’sunu Sunuyor… Yine!

TÜRKİYE, İstanbul — 9 Kasım 2010 — NVIDIA® bugün, önceki nesil ürünlere göre daha fazla güç verimliliği ve performans sunmak üzere daha üst düzeye doğru transistör düzeyinden başlayarak yeniden tasarlanan ve Fermi mimarisini temel alan en son GPU’su GeForce® GTX 580’i duyurdu.

NVIDIA Tesla GPU’LAR Dünyanın En Hızlı Süper Bilgisayarını Güçlendiriyor

TÜRKİYE, İstanbul — 21 Ekim 2010 — Bugün Çin’deki HPC 2010 etkinliğinde duyurulan yeni süper bilgisayar Tianhe-1A, LINPACK ölçütüne göre 2,507 petaflop performans rekorunu kırarak günümüzde Çin ve dünyadaki en hızlı sistem olarak belirlenmiştir.

3D Oyunları, 3D Fotoğrafları ve Blu-ray 3D Filmleri 3D HDTV’lere getiren NVIDIA 3DTV Play Yazılımı Artık Piyasada

TÜRKİYE, İstanbul — 21 Ekim 2010 — NVIDIA bugün yüksek tanımlı, büyük ekran eğlence deneyimi için kullanıcılara NVIDIA® 3D Vision™ etkinleştirilmiş dizüstü ve masaüstü bilgisayarları 3D HDTV’lere bağlama olanağı veren ve uzun süredir beklenen NVIDIA 3DTV Play™ yazılımını artık kullanıma hazır olduğunu duyurdu.

Yeni NVIDIA GeForce GT 430 Dijital Ortam PC’leri için En Uygun GPU

TÜRKİYE, İstanbul — 11 Ekim 2010 — NVIDIA bugün, günümüzün dijital ortam PC’leri için gereksinim duyulan gücü ve masaüstü kullanıcılarının beklediği yüksek tanımlı video ve ses deneyimlerini sağlamak üzere özel olarak tasarlanan Fermi sınıfı grafik işlem birimlerinin (GPU’lar) son üyesi NVIDIA® GeForce® GT 430’u duyurdu.

Yeni NVIDIA Quadro Grafik Çözümleri Tüm Mühendislere, Tasarımcılara ve Animasyonculara Fermi Mimarisinin Gücünü Sunuyor

TÜRKİYE, İstanbul — 5 Ekim 2010 — NVIDIA bugün NVIDIA, Fermi mimarisine dayanan ödüllü Quadro profesyonel grafik çözümleri serisini genişlettiğini duyurdu. 192 CUDA işlemci çekirdekli orta boy Quadro 2000 ve 96 CUDA işlemci çekirdekli giriş seviyesi Quadro 600 artık sektörün her kesimine büyük bir buluş olan Fermi mimarisinin hesaplamaya dayalı görüntüleme olanaklarını getiriyor.

NVIDIA, OpenCV Uygulama Geliştirme için GPU Hızlandırma Getiriyor

TÜRKİYE, İstanbul — 23 Eylül 2010 — NVIDIA bugün robotbilim, otomotiv, tıp, tüketim, güvenlik, üretim ve araştırma alanları için gelişmiş uygulamalar geliştirmede kullanılan popüler Computer Vision kitaplığı OpenCV için CUDA desteğini duyurdu.

NVIDIA ABD, Kanada ve Avrupa’da Yeni CUDA Araştırma ve Eğitim Merkezleri ile CUDA Geliştirici Ekosistemini Genişletiyor

TÜRKİYE, İstanbul — 22 Eylül 2010 — NVIDIA bugün, günümüzün en zorlu hesaplama sorunlarını çözmek üzere grafik işlem birimlerinin (GPU’lar) muhteşem işlem gücünü kullanmak için çalışmalar yürüten yeni araştırma ve eğitim merkezlerinin eklendiğini duyurdu.

GPU Teknoloji Konferansı Dünyanın En Önemli Hesaplama Sorunlarına Odaklanıyor

TÜRKİYE, İstanbul — 15 Eylül 2010—Bilgisayar devriminin merkezi geliştiriciler, girişimciler, bilim adamları ve yatırımcıların bir araya geldiği GPU Teknoloji Konferansı (GTC) ile San Jose Kongre Merkezine kayıyor.

Yeni NVIDIA GeForce GTS 450, DX11 Done Right’ı Daha Fazla PC Oyuncusuna Sunuyor!

TÜRKİYE, İstanbul — 13 Eylül 2010 —NVIDIA bugün, Fermi sınıfı grafik işlem birimlerine (GPU’lar) en son eklediği, $129 ABD Doları fiyat kategorisinde en iyi DX11 fiyat/performansı sunmak üzere tasarlanan NVIDIA® GeForce® GTS 450 ürününü duyurdu. Günümüzde PC oyuncuları tarafından kullanılan öncü bir gösterge olan son Steam anketine göre, oyuncuların yüzde 56’sı genellikle 1600x1050 ve 1280x1024 arasında çözünürlüklerde oynamaktadır.

NVIDIA CUDA’nın Yaygın Kullanımı Yayıncılık ve Film Yapımcılığını Hızlandırıyor

TÜRKİYE, İstanbul — 10 Eylül 2010 —NVIDIA bugün, Amsterdam’da yapılan Uluslararası Yayıncılık Kongresi IBC 2010’da (Salon 7, Stand 7.J38) yayın ve film yapımcılarının kullandığı gittikçe artan sayıda yazılımın, NVIDIA® Quadro® ve Tesla™ grafik işlem birimlerinin (GPU’lar) gücünü kullanarak hesaplama performansında önemli ölçüde artışlara olanak veren NVIDIA CUDA™ paralel hesaplama mimarisinden faydalandığını duyurdu.

Tüm Dünyadan Altmış Yeni Şirket NVIDIA Yükselen Şirketler Zirvesinde Geleceğin Teknolojilerini Sergiliyor

TÜRKİYE, İstanbul—10 Eylül 2010—Ondan fazla ülkeden altmış şirket grafik işlem birimini (GPU) temel alan yeni teknolojileri bu ay San Jose, Kaliforniya’da yapılacak olan Yükselen Şirketler Zirvesinde sergileyecek.

Yeni GeForce 400M Serisi GPU Özelliklerini taşıyan NVIDIA Optimus ve 3D Vision Dizüstü Bilgisayarlar Tatil Döneminde Geliyor

TÜRKİYE, İstanbul—Eylül 3, 2010—NVIDIA bugün, yakında duyurulacak olan diğer şirketler de dahil olmak üzere Acer, Asus, Dell, Lenovo, Samsung ve Toshiba gibi sektörün önde gelen yetkili satıcıları tarafından piyasaya sürülen NVIDIA Optimus™ ve NVIDIA 3D Vision™ dizüstü bilgisayarların gelecek nesli için yapı taşı olan NVIDIA® GeForce™ 400M serisi grafik işlem birimlerini (GPU’lar) duyurdu.

Fermi Mimarisine Dayanan Onaylı NVIDIA Grafik Çözümleri Adobe Creative Suite 5 Production Premium Hızını Büyük Ölçüde Artırıyor

TÜRKİYE, İstanbul — 2 Eylül 2010 — Şirketin Fermi mimarisine dayanan yeni Quadro® profesyonel grafik çözümleri de dahil olmak üzere, NVIDIA® grafik işlem birimleri (GPU’lar) Adobe® Premiere Pro CS5, sürüm 5.0.2 yazılımı için Adobe tarafından onaylıdır ve Adobe’nin lineer olmayan editörünün gerçek zamanlı video düzenleme ve işlem kapasitesini geliştirmektedir.

Dünyaca Tanınan Robot Teknolojisi Vizyoneri ve Moleküler-Simülasyon Öncüsü NVIDIA 2010 GPU Teknoloji Konferansında

TÜRKİYE, İstanbul — 26 Ağustos 2010 — NVIDIA bugün, dünyanın önde gelen iki bilgisayar vizyonerinin ikinci GPU Teknoloji Konferansında (GTC) ana konuşmacı olarak NVIDIA CEO'su ve kurucu üyesi Jen-Hsun Huang ile bir araya geleceğini duyurdu.

NVIDIA Reports Financial Results for Second Quarter Fiscal 2011

SANTA CLARA, Calif.—Aug. 12, 2010—NVIDIA (Nasdaq: NVDA) today reported revenue of $811.2 million for the second quarter of fiscal 2011 ended Aug. 1, 2010, down 19.0 percent from the prior quarter and up 4.5 percent from $776.5 million from the same period a year earlier.

Yeni NVIDIA Fermi-sınıfı Quadro Sayısal Görüntüleme Çağını Başlatıyor

TÜRKİYE, İstanbul — 27 Temmuz 2010 — Amerika Birleşik Devletlerinin Los Angeles şehrinde düzenlenen SIGRRAPH 2010 fuar(Stand #717)/konferansından. NVIDIA bugün, NVIDIA® Fermi mimarisine dayanan Quadro® grafik işlem birimlerini (GPU’lar) ve yeni NVIDIA 3D Vision™ Pro çözümünü piyasaya çıkararak tasarımcılar, mühendisler, araştırmacılar ve animasyoncular için ‘sayısal görüntüleme iş istasyonu’ çağını başlattı.

NVIDIA 3D Vision Pro, Görüntülemede Yeni bir Boyuta Öncülük Ediyor

TÜRKİYE, İstanbul — 27 Temmuz 2010 — Amerika Birleşik Devletlerinin Los Angeles şehrinde düzenlenen SIGRRAPH 2010 fuar(Stand #717)/konferansından. NVIDIA (Stand #717) bugün, karmaşık 3D tasarımlarla çalışan mühendisler, tasarımcılar, mimarlar ve hesaplama kullanan kimyacılara işlerini daha detaylı olarak görme olanağı vererek çalışmalarını güçlendirecek yeni bir stereoskopik çözüm olan NVIDIA® 3D Vision™ Pro ürününü duyurdu.

NVIDIA, Fermi ile Optimize Edilmiş Uygulama Hızlandırma Motorlarıyla Uygulamaları Yeni Boyutlara Taşıyor

TÜRKİYE, İstanbul — 27 Temmuz 2010 — Amerika Birleşik Devletlerinin Los Angeles şehrinde düzenlenen SIGRRAPH 2010 fuar(Stand #717)/konferansından. NVIDIA, şirketin yeni NVIDIA® mimarisine dayanan ve bugün piyasaya çıkarılan en yeni Quadro® grafik işlem birimleri (GPU’lar) için optimize edilmiş olan yeni Uygulama Hızlandırma Motorlarını (AXE) duyurdu.

NVIDIA Parallel Nsight, Milyonlarca Microsoft Visual Studio Geliştiricisine GPU Hesaplama Sunuyor

TÜRKİYE, İstanbul —21 Temmuz 2010—NVIDIA bugün, GPU Hesaplama için geliştirme araçlarında tartışmasız liderliğini sürdürmek üzere Microsoft Visual Studio ile çalışan GPU-hızlandırılmış uygulamalar için sektördeki ilk geliştirme ortamı olan NVIDIA® Parallel Nsight™ yazılımını piyasaya çıkardığını duyurdu.

DX11 İşte Bu! NVIDIA, Oyunculara 199 Dolarlık Fiyat Aralığında Muhteşem Mozaikleme Performansı Sunuyor

TÜRKİYE, İstanbul—12 Temmuz 2010— NVIDIA bugün, Fermi-sınıfı grafik işlem birimlerine en son eklediği, müthiş bir DX11 oyun deneyimi sağlayan ve piyasadaki 199 Dolarlık fiyat aralığında yer alan NVIDIA® GeForce® GTX 460'ı duyurdu.

NVIDIA 3D Vision kozmonotları Mars'a götürüyor

04 Haziran 2010 - Rusya federeal uzay programının bir parçası olan “Mars-500” projesi, Mars'a uzaylı uçuş koşullarının benzerini gerçekleştirmeyi hedefliyor. 3 Haziran'da başlayan projenin en son ve en uzun aşaması, altı kozmonotun izolasyon, kısıtlamalar ve iletişim aksaklıkları gibi koşulların simüle edildiği hava sızdırmaz bir ortamda 520 gün geçirmesini içermektedir.

NVIDIA Announces Upcoming Event with the Financial Community

SANTA CLARA, Calif.—June 1, 2010 – NVIDIA today announced that it will participate in the following financial conference: UBS – Global Technology and Services Conference

NVIDIA, GPU Hesaplamaya Odaklanan Geliştiriciler için

ISC 2010—HAMBURG—1 Haziran 2010—Paralel işlem için NVIDIA® CUDA™ mimarisini çevreleyen ekosistem, grafik işlem birimlerinde (GPU'lar) genel amaçlı hesaplama alanını geliştirmek amacıyla programların duyurulmasıyla bugün önemli bir gelişme kaydetti.

3D PC'ler 3D Eğlenceyi Eve Getiriyor

COMPUTEX 2010—TAIPEI—31 Mayıs 2010—3D heyecan veriyor. Son zamanların Avatar, Alice Harikalar Diyarında ve Titanların Savaşı gibi son dönemlerin çok karlı filmleri ile tüketicilerin 3D filmlerin sunduğu yeni görsel deneyimi benimsediği apaçık ortada.

NVIDIA Microsoft Silverlight Kullanarak 3D Video Yayınının Tanıtımını Yapıyor

COMPUTEX 2010—TAIPEI— 31 Mayıs 2010—NVIDIA bugün NVIDIA® 3D VisionTM PC, Microsoft Silverlight ve IIS Smooth Streaming teknolojisi kullanarak internet üzerinden yayınlanan 3D video tanıtımı yaptı. Comptex'de bir basın konferansında "We Are the World" 3D müzik videosunun yayınının yapıldığı bu gösterim, kullanıcıların 3D film izleme konusundaki ilgilerinin her zamankinden fazla olduğu bir dönemde geldi.

NVIDIA, Fermi Teknolojisini Düşük Fiyatlara Çekerek GeForce GTX 465 GPU'yu Piyasaya Sürüyor

COMPUTEX—Taipei, Tayvan—31 Mayıs 2010—NVIDIA bugün Fermi kullanıcı grafik işlem birimleri (GPU'lar) serisine yeni ürünü GeForce® GTX 465'i ekleyerek 299 ABD Doları altındaki fiyat dilimine yeni bir DirectX11 peformansı ekledi.

NVIDIA Tesla GPU'ları AcuSolve Kullanarak Daha Kısa Tasarım Süreleri, Gelişmiş Ürün Kalitesi Sağlıyor

SANTA CLARA, Kaliforniya-ABD —27 Mayıs 2010—NVIDIA bugün, ürün tasarımı konusunda çalışan mühendisler ve bilim adamları tarafından yaygın olarak kullanılan hesaba dayalı sıvı dinamiği (CFD) çözümlerinde önde gelen sağlayıcı ACUSIM Yazılım'ın son AcuSolve 1.8 sürümünde NVIDIA® Tesla™ 20-serisi GPU'ları desteklediğini duyurdu.

Dünyanın Önde Gelen Bilim Adamları ve Görüntüleme Uzmanları NVIDIA GPU Teknoloji Konferansında

SANTA CLARA, Kaliforniya-ABD —21 Mayıs, 2010—Geçen yıl elde ettiği müthiş başarının ardından NVIDIA GPU Teknoloji Konferansı (GTC) 2010 bu yıl 20 Eylül Pazartesi ve ve 23 Eylül Perşembe tarihleri arasında ABD Kaliforniya San Jose'deki San Jose Kongre Merkezinde yapılacak.

NVIDIA Tesla GPU'ları Yeni IBM Sunucuları Güçlendiriyor

SANTA CLARA, Kaliforniya-ABD. —18 Mayıs 2010—NVIDIA bugün, en son IBM iDataPlex sunucuların NVIDIA® Tesla™ 20-serisi GPU'larla hizmet verecek ilk mainstream yüksek performanslı hesaplama (HPC) sistemleri olduğunu duyurdu.

NVIDIA Baş Bilim Adamı Bilgisayar Mimarisi'nin En Yüksek Onurunu Aldı

SANTA CLARA, Kaliforniya ABD—13 Mayıs 2010—Lider iki bilgisayar kuruluşu bugün, NVIDIA baş bilim adamı Bill Dally'i bilgisayar mimarisinde dünyanın en prestijli ödülü kabul edilen Eckert-Mauchly Ödülü ile onurlandırdı.

NVIDIA Reports Financial Results for First Quarter Fiscal 2011

SANTA CLARA, Calif.—May 13, 2010—NVIDIA (Nasdaq: NVDA) today reported revenue of $1.0 billion for the first quarter of fiscal 2011 ended May 2, 2010, up 2 percent from the prior quarter and up 51 percent from $664.2 million in the same period a year earlier.

NVIDIA GPU'ları Autodesk Softimage 2011 Kullanarak 3D Animasyonculara Üstünlük Sağlıyor

SANTA CLARA, Kaliforniya-ABD ve FMX 2010, STUTTGART, Almanya — 5 Mayıs 2010 —3D'nin açık ve net bir şekilde mainstream'e geçiyor olmasıyla oyun geliştiriciler ve animasyoncular artık iki ana NVIDIA® teknolojisine entegre olan Autodesk Softimage 2011 dijital içerik oluşturma çözümünü kullanarak ilgi uyandıran gerçekçi görüntüler oluşturabilirler. NVIDIA PhysX® Motoru ve NVIDIA CUDA™.

GPU ile Güçlendirilen AMBER 11 Biyobilimcilere Masaüstü Süper Hesaplama Olanağı Getiriyor

SANTA CLARA, Kaliforniya-ABD. —29 Nisan, 2010—Biyobilimcilerin masaüstü PC'lerinde süper hesaplama gücünü kullanmalarına olanak veren bir yazılım olan AMBER 11'in piyasaya çıkmasıyla, bir ilacın bulunmasının ardındaki uzun zaman alan bilimsel araştırma önemli ölçüde hızlanacak.

NVIDIA Sets Conference Call for First Quarter Financial Results

SANTA CLARA, Calif.—April 29, 2010—NVIDIA (Nasdaq: NVDA) will host a conference call on Thursday, May 13, at 2 p.m. Pacific Time (PT) to discuss its financial results for the first quarter of fiscal year 2011, ended May 2, 2010.

NVIDIA Quadro Digital Video Pipeline Gerçek Zamanlı Yayın Yapımını Başından Sonuna Kadar Götürüyor

NAB 2010, LAS VEGAS (LVCC South Hall, #SL 5629) — 12 Nisan, 2010 —Yayınlama alanındaki yeni dalganın öncüsü olan NVIDIA bugün yeni NVIDIA® Quadro® Digital Video Pipeline ürününü piyasaya sürüyor. anahtar teslim sistemdir.

NVIDIA Quadro, Adobe Creative Suite 5 Production Premium'da Yüksek Çözünürlükte Gerçek Zamanlı Video Düzenlemenin Sınırlarını Kaldırıyor

NAB 2010, LAS VEGAS (LVCC – Lower South Hall, #SL 5629) — 12 Nisan, 2010 —NVIDIA bugün bir dizi NVIDIA® Quadro® profesyonel grafik çözümünün Adobe for Adobe® Creative Suite® 5 yazılımı tarafından onaylandığını ve Adobe Premiere Pro® CS5'in gerçek zamanlı video düzenleme ve efekt işleme olanaklarının sınırlarını kaldırdığını duyurdu.

NVIDIA Quadro, AutoCAD 2011 Kullanıcıları İçin 6 Kata Varan Performans Avanatajı Sağlıyor

SANTA CLARA, Kaliforniya-ABD. — 29 Mart, 2010 — NVIDIA Corporation bugün endüstrinin önde gelen NVIDIA® Quadro® profesyonel grafik çözümleri serisinin yeni açıklanan AutoCAD 2011 yazılımı için Autodesk tarafından onaylandığını ve rakip ürünlerle karşılaştırıldığında 6 kata varan daha hızlı bir performans sağladığını duyurdu.

Yeni NVIDIA GeForce GTX 480 GPU Oyun Dünyasını Harekete Geçirerek Yeni Boyutlar Kazandırıyor

CLARA, Kaliforniya-Mart 29, 2010—Geçtiğimiz haftasonu Boston'da yapılan, yeniliklerin tanıtıldığı PAX East bilgisayar oyunları fuarının hemen sonrasında, NVIDIA bugün iki yeni mükemmel grafik işlemcisi NVIDIA® GeForce® GTX 480 ve GeForce GTX 470'I duyurdu.

NVIDIA 2010 İçin GPU Teknoloji Konferansını Duyuruyor

SANTA CLARA, Kaliforniya-ABD. —25 Mart, 2010—NVIDIA bugün 2010 GPU Teknoloji Konferansının 2010 (GTC 2010), 20 Eylül Pazartesi ve ve 23 Eylül Perşembe tarihleri arasında ABD Kaliforniya San Jose'deki San Jose Kongre Merkezinde yapılacağını duyurdu.

Epic, Unreal Engine 3'e NVIDIA 3D Vision Desteği Getiriyor

OYUN GELİŞTİRİCİLERİ KONFERANSI — BOOTH # 1702, SOUTH HALL — SAN FRANCISCO, Kaliforniya — Mart 11, 2010 — NVIDIA ve Epic Games, Inc. bugün Unreal Engine 3'e NVIDIA® 3D Vision™ teknoloji desteğini eklediğini duyurdu. Bugünkü duyuru, dünyanın en başarılı oyun motoru lisans sahiplerinin, entegre 3D Vision™ teknoloji desteğinden tam olarak yararlanabilecekleri ve daha sonraki oyunlarda benzeri görülmemiş bir düzeyde kullanım olanağı sunabilecekleri anlamına gelmektedir.Unreal Engine 3'ün ücretsiz sürümü olan Epic'in popüler ürünü Unreal Development Kit (UDK) ayrıca, 3D Görüntüleme desteğinin eklenmesinden yararlanarak dünya çapındaki 200,000'den fazla kullanıcıya sinema kalitesinde 3D geliştirme platformu sunacak.

Yeni NVIDIA ION Netbook’lar, Beğenilen NVIDIA Optimus Teknolojisi Sayesinde 10 Kat Daha Hızlı Grafik ve 10 Saate Varan Pil Ömrü Sağlıyor

CEBIT — HANOVER, Almanya — 2 Mart 2010 — NVIDIA bugün yeni nesil NVIDIA® ION™ grafik işlemcisini piyasaya çıkardı. İşlemci, NVIDIA® Optimus™ teknolojisi sayesinde netbook’ları standart netbook’ların 10 katı grafik performansıyla çalıştıracak1 ve 10 saate kadar pil ömrü sağlayacak

2010 En İyi Görsel Efekt Oscar’larının Tümünde NVIDIA GPU’ları Var

SANTA CLARA, Kaliforniya, ABD — 1 Mart 2010 — Bu yıl Görsel Efekt alanında Oscar ödülüne aday gösterilen filmlerin hepsi, muhteşem özel efektlerini gerçekleştirebilmek için NVIDIA® Quadro® profesyonel grafiklerinden yararlandı.

NVIDIA Optimus Teknolojisi, Notebook Performansı ve Pil Ömrü Arasında Mükemmel Denge Sunuyor

SANTA CLARA, Kaliforniya —9 Şubat 2010— NVIDIA Corp. bugün, verilen bir uygulamayı çalıştırmak için en iyi grafik işlemciyi seçen ve işyükünü otomatik olarak farklı bir NVIDIA GPU'ya veya Intel entegre grafiğe yönlendiren notebook PC'ler için çığır açan NVIDIA® Optimus™ teknolojisinin, muhteşem performansın yanısıra muazzam bir pil ömrü de sunduğunu açıkladı.

NVIDIA Quadro’nun En Yeni Mobil İş İstasyon Neslinin Tümüne Yönelik Ürün Serisi Piyasaya Çıkıyor

SANTA CLARA, Kaliforniya, ABD — 1 Şubat 2010 — Tasarım profesyonellerinın tercih ettiği birinci grafik çözümü olarak pozisyonunu ve teknoloji liderliğini sürdüren NVIDIA bugün, mobil iş istasyonları için yepyeni bir Quadro® profesyonel grafik çözümleri ürün serisi çıkardığını açıkladı.