PC Oyunları

 
 

 
Planetside 2

Yayıncı

Sony Online Entertainment

Oyun Web Sitesi

Planetside 2

Tür

Atış Oyunları (FPS)
MMO

Yayın Tarihi

20-11-2012

Tek Oyuncu

Evet

Çoklu Oyuncu

Evet

Desteklenen Teknolojiler

Planetside 2 genel bakış

Uzun süredir beklenen, ücretsiz, çevrimiçi devasa çok oyunculu birinci şahıs nişancı oyunu Planetside 2, piyasaya sürülmek üzere ve oyuncuları aksiyona çekmek için geliştirilen spor grafikleri, GPU-hızlandırmalı PhysX efektleri ve NVIDIA 3D Vision desteği ile, her zamankinden farklı.

Planetside 2003 yılında ilk çıktığında, oyuncuların, kontrol için eşzamanlı dövüşen üç farklı gruptan gelen yüzlerce oyuncuyu ön plana çıkaran büyük çaplı, örnek savaş alanlarına erişmelerini sağladı. Ne o zaman ne de şimdi, başka hiçbir oyun bu seviyede bir ölçek sunmadı, ancak serinin yakında çıkacak, uzun zamandır beklenen devamı niteliğindeki Planetside 2, hâlâ benzersiz olan orijinalinin üzerine çıkmayı ve ondan daha iyi olmayı hedefliyor.

Bu yılın sonlarına doğru piyasada olması beklenen Planetside 2, bir kez daha yüzlerce oyuncuyu dev alanların ortasına bırakacak, ancak bu kez daha fazla araçla, daha çok sayıda piyade sınıfıyla, daha bol silahla ve daha kapsamlı oyun alanı mekaniği ile destekleniyor olacaklar. Bunların tümü, kesintisiz bir beta prosesi ile incelikle dengeleniyor; 17 Ağustos Beta Weekend için bir erişim anahtarı elde ederek bu prosesin parçası olabilirsiniz.

Tıpkı orijinal Planetside'da olduğu gibi, Planetside 2’nin devasa çok oyunculu çevrimiçi birinci şahıs nişancı oyuncuları da, kendi çarpışmalarını kazanarak veya kaybederek genel bir grup sıralamasına katkı sağlıyor; bu da, Auraxis gezegeni üzerindeki grup destekleyici ada ve tesis mülkiyetlerinin düzenli olarak değişmesi ile sonuçlanıyor. Ancak Planetside'ın aksine, League of Legends tarafından oluşturulan başarılı modelin ardından, Planetside 2 ücretsiz oynanacak; bu da verimliliğinize katkı sağlayan tüm item ve becerilerin tamamen oyun alanı yoluyla kazanılabilmesi anlamına geliyor.

Teknolojik açıdan Planetside 2, Planetside'dan sadece muazzam yükselişi ile ayrılmıyor, etkileyici video ve ekran görüntülerinin de doğruladığı üzere, aynı zamanda PC üzerinde en iyi görünen nişancılardan da biri. Dahası, henüz açığa çıkmamış bir dizi GPU-hızlandırmalı PhysX efekt de büyük gösteriye çok şey katıyor; ve 3D sistemleri olanlar için, Planetside 2 eksiksiz bir NVIDIA 3D Vision desteği sunacak.

Planetside 2 hakkındaki en son haberler için, bizi takip edin: Sony Online Entertainment’s resmi web sitesi.

Sistem Gereksinimleri

Minimum Özellikler

İşletim Sistemi Windows XP
İşlemci Intel Core 2 Duo E6850 veya yukarısı / AMD Phenom II X2 veya yukarısı
Bellek 4 GB RAM
Sabit Disk 15 GB boş
Video Bellek 256 MB RAM
Video Kartı NVIDIA GeForce 8600 serisi veya yukarısı / AMD veya ATI 4850 serisi veya yukarısı
Ses Kartı DirectX uyumlu
Ağ Bağlantısı Geniş bant

Önerilen Özellikler

İşletim Sistemi Windows 7
İşlemci Intel i5 işlemci veya yukarısı / AMD Phenom II X6 veya yukarısı
Bellek 6 GB RAM
Sabit Disk 15 GB boş
Video Bellek 1024 MB RAM
Video Kartı NVIDIA GeForce 560 veya yukarısı / AMD HD 6870 veya yukarısı
Ses Kartı DirectX uyumlu

Ekran Görüntüleri

 

PC’niz Hazır mı?

 
 

Diğer Popüler PC Oyunları

The Secret World
Diablo III
Mass Effect 3
Lord of the Rings: War in the North