TEKNOLOJİLERİ

NVIDIA Teknolojileri
Divider

NVIDIA TEKNOLOJİLERİ

 
3D VISION

3D VISION

NVIDIA 3D Vision®, PC'nize sizi tamamen içine alan stereoskopik 3D deneyimi getirir.

3D Vision Surround

3D Vision Surround

NVIDIA 3D Vision Surround teknolojisi, kendinizi tamamen oyunun içinde hissedeceğiniz bir deneyim için oyun arazinizi Tam 3D olarak üç ekrana yayarak genişletir.

GELİŞMİŞ RENDERLEME

GELİŞMİŞ RENDERLEME

NVIDIA’nın 3D Tasarım ve Eğlence için gelişmiş renderleme GPU çözümleri en son 3D animasyon ve video düzenleme yazılımlarını getiriyor.

Ansel

Ansel

Ansel oyun içi görüntüler yakalamak için devrim niteliğinde yeni bir yoldur—Sanal Gerçeklikte dahi.

NVIDIA Battery Boost

NVIDIA Battery Boost

Battery Boost, pil üzerinde yeterli performansa sahip dizüstü bilgisayarlarda pil süresini en üst düzeye çıkararak bağlı değilken muhteşem oyun olanağı sunar.

CUDA MİMARİSİ

CUDA MİMARİSİ

CUDA, NVIDIA’nın GPU (grafik işlem birimi) gücünü kullanarak hesaplama performansında büyük ölçüde artışlara olanak veren paralel hesaplama mimarisidir.

Dynamic Super Resolution (DSR)

Dynamic Super Resolution (DSR)

Bu yenilikçi özellik olağanüstü ayrıntı ve görüntü kalitesi için 1080pekranlara 4K görüntü uyumluluğu sunabilir.

FCAT

FCAT

NVIDIA Çerçeve Yakalama Analiz Aracı (FCAT) grafik kartınızın performansını test etmeye ve en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olur.

G-SYNC

G-SYNC

NVIDIA G-SYNC monitör teknolojisi görüntü gecikmesini, kopmaları ve takılmaları yok eder. Bugüne kadar hiç yaşamadığınız en akıcı, en hızlı, en iyi PC oyun deneyimini yaşayın.

GPU Boost

GPU Boost

GPU Boost, grafik kartlarının hesaplama gücünün tamamının kullanılmasına yardımcı olarak PC oyunlarının her birinde çerçeve hızlarının en üst düzeye çıkarılmasına olanak verir.

GPU Boost 2.0

GPU Boost 2.0

GPU Boost 2.0, grafik kartlarının hesaplama gücünün tamamının kullanılmasını sağlayarak PC oyunlarının her birinde çerçeve hızlarının en üst düzeye çıkarılmasına olanak verir.

HairWorks

HairWorks

NVIDIA Hairworks gerçekçi saç ve kürk simüle etmek ve renderlemek için bir kitaplıktır.

MAXWELL GPU MİMARİSİ

MAXWELL GPU MİMARİSİ

Kepler'den sonra gelen NVIDIA Maxwell GPU mimarisi, olağanüstü PC oyun performansı e güç verimliliği sunar.

Multi-Frame sampled Anti-Aliasing (MFAA)

MFAA

MFAA her bir resim karesinde ve pikselde örnek hesaplamalar yaparak akıcı yüksek kalitede kenarları korurken %30 performans artışı sunar.

ÇOKLU GPU TEKNOLOJİSİ

ÇOKLU GPU TEKNOLOJİSİ

Quadro Çoklu GPU teknolojisi (daha önce Maximus) uygulama performansını artırmak ve üretim iş akışını hızlandırmak için birden fazla GPU kullanır.

NVLink

NVLink

NVIDIA® NVLink™, CPU ve GPU arasında veya GPU'lar arasında ultra hızlı iletişime olanak sağlayan yüksek bant genişliğine sahip, enerji verimli bir arabağlantıdır.

OPTİMUS TEKNOLOJİSİ

OPTİMUS TEKNOLOJİSİ

NVIDIA® Optimus™ teknolojisi, NVIDIA’dan beklediğiniz olağanüstü grafik performansını korurken pilinizin ömrünü otomatik olarak optimize eder.

OptiX™

OptiX™

NVIDIA Quadro Profesyonel çözümlerinde etkileşimli ışın izleme.

PHYSX TEKNOLOJİSİ

PHYSX TEKNOLOJİSİ

NVIDIA® PhysX™, lider PC ve konsol oyunlarında gerçek zamanlı fizik olanağı sunan güçlü bir fizik motorudur.

SLI TEKNOLOJİSİ

SLI TEKNOLOJİSİ

Grafik performansını dinamik olarak ölçeklendirmek, görüntü kalitesini artırmak, ekran alanını genişletmek ve tam sanallaştırılmış bir sistemi kurmak için birden çok GPU'yu destekler.

TXAA – GEÇİCİ KENAR YUMUŞATMA

TXAA – GEÇİCİ KENAR YUMUŞATMA

NVIDIA TXAA kenar yumuşatma teknolojisi, en son PC oyunlarında geçici bozulmaları (harekette yavaşlama ve titreme) azaltmak için tasarlanmıştır.

SANAL GERÇEKLİK

SANAL GERÇEKLİK

GeForce GTX, GeForce Experience GameWorks VR ile Sanal Gerçeklik için en son grafik platformunu sunar.

Voxel Global Illumination (VXGI)

Voxel Global Illumination (VXGI)

Geliştirici kitaplığının parçası olan VXGI gerçek anlamda yoğun sinema kalitesinde bir oyun deneyimi için dinamik ışıklandırma efektlerini hızlandırır.

NVIDIA Whispermode

NVIDIA Whispermode

NVIDIA WhisperMode mükemmel oyun deneyimini kısıtlamadan, dizüstü bilgisayarlarda fan sesini minimum seviyede tutmak için tasarlanmış ultra verimli bir moddur.

 
 

Sektör Teknolojileri

 
Deep Learning

Derin Öğrenme

Derin öğrenme, nöral ağların çok seviyede soyutlama öğrendiği bir makine ile öğrenme alt kümesidir. Derin öğrenme ifadesindeki “derin” buradan geliyor.

Makineyle Öğrenme

Makine ile Öğrenme

Makine ile öğrenme, çok büyük miktarlarda veriden özellik algılama yapabilen sistemler oluşturmak için ileri teknolojiye dayalı nöral ağlar kullanır.

MXM

MXM

MXM (Mobile PCI Express Module), NVIDIA ve sektörde öncü dizüstü bilgisayarı üreticilerinin ortak tasarım çalışması olup mobil PCI Express grafikleri için tutarlı bir arayüz sağlar.