nvidia Software

ÜRÜN BİLGİSİ

Software
GPU Hesaplamanin Gücü. Visual Studio’nun Sadeliği.
NVIDIA® Parallel Nsight, Visual Studio 2008’e GPU Hesaplama getiriyor. Standart iş akışı ve araçlar kullanarak GPU kodunda hata ayıklayın, profil çıkarın ve analiz edin.

NVIDIA® aşağıdaki amaçlar için tasarlanmış geniş bir aralıkta yazılım çözümleri sunmaktadır:


Oyunlar ve Ev Eğlencesi

NVIDIA® GeForce® yazılımı size performans, kalite ve GeForce GPU özelliklerinin en iyi kombinasyonunu sunmaktadır.Kendi üst düzey oyun donanımınızı oluştururken, PC’nizde yüksek tanımlı filmler izlerken veya en son DirectX 10 oyununu oynarken GeForce GPU’lar inanılmaz performans ve görsel kalite için doğru araçları sunar.

GeForce yazılımını buradan yükleyin.

 

Profesyonel İçerik Oluşturma ve Tasarım Görüntüleme

NVIDIA, özelleştirilmiş renderleme uygulamaları oluşturma veya hızlandırma için gerekli teknolojilerden dünyanın önde gelen 3D Tasarım ve Eğlence araçlarına kadar geniş bir aralıkta olanaklar sunmakta ve hızlandırmaktadır.

NVIDIA, NVIDIA Quadro® ve Tesla GPU çözümlerinin hesaplama gücü ve güvenilirliğini bir araya getirerek mümkün olan en hızlı renderleme iş akışları ile yaratıcı olanaklar yaratmaktadır. NVIDIA tarafından sunulan en son teknoloji renderleme olanakları hakkında bilgi almak için aşağıdaki kategorileri tıklayın:

  • mental ray® renderleme yazılımı olağanüstü kalitede ve eşsiz bir gerçekçilikte görüntüler oluşturur.
  • iray® Quadro ve Tesla GPU’ların paralel işlem gücünden yararlanan dünyanın ilk etkileşimli ve fiziksel olarak doğru, fotoğraf gerçekliğinde renderleme çözümüdür.
  • NVIDIA teknolojisi, NVIDIA® CUDA ve NVIDIA OptiX ile ışın izlemeyi hızlandırmak için profesyonel yazılım geliştiricileri tarafından kullanılmaktadır.
  • NVIDIA’nın gelişmiş çözümleri yalnızca bir sistemdeki GPU’larda değil, aynı zamanda yerel bir küme ortamında üçüncü parti bir renderleme hizmetine veya renderleme gereksinimleri için buluta genişletilebilir.

NVIDIA® Sürücüleri performans, kalite ve özelliklerin en iyi kombinasyonunu sunar. Tek tıklamada sürücü kurulumu ve kurumsal destek ile kritik uygulamalarda daha uzun sistem çalışma sürelerini garantilemek için 100’den fazla profesyonel uygulamada onaylanan Quadro sürücüleri kurulum, dağıtım ve bakımı yönetilmesi basit ve kolay bir süreç haline getirmektedir.

Ortaklar Tarafından Onaylanan Sürücüler kritik uygulamalarda daha uzun sistem çalışma sürelerini garantilemek için önde gelen profesyonel uygulamalarda test edilip onaylanmıştır.

 

Yüksek Performanslı Hesaplama

CUDA, NVIDIA tarafından geliştirilen ve GPU’ya karmaşık hesaplama problemlerini çözme olanağı veren genel amaçlı bir hesaplama mimarisidir. GPU’da, CUDA Komut Seti Mimarisi (ISA - Instruction Set Architecture) ve paralel hesaplama motorunu içermektedir. Program geliştiriciler, CUDA mimarisini temel alarak programlama için günümüzde en yaygın olarak kullanılan üst düzey programlama dillerinden biri olan C dilini kullanabilir. Program daha sonra CUDA etkinleştirilmiş bir işlemcide muhteşem bir performans ile çalıştırılabilir. İleride FORTRAN ve C++ dahil olmak üzere diğer diller de desteklenecektir.

Bugüne kadar satılan 100 milyon CUDA etkinleştirilmiş işlemci ile NVIDIA GPU’ları; dizüstü bilgisayarlar, iş istasyonları ve masaüstü PC’ler için muhteşem grafikler oluşturması ile tanınan NVIDIA’yı daha da ötelere taşıyarak tek kitle pazar paralel hesaplama platformunu sunmaya yöneltti. CUDA satışı yapılan neredeyse tüm NVIDIA GPU’larda bulunmaktadır – tam liste için lütfen CUDA-Etkinleştirilmiş Ürünler listesini kontrol edin.

 

Oyun Geliştirici Araçları

NVIDIA Geliştirici Araçları geliştiricilere yüksek performanslı GPU ile yönetilen yazılımlar tasarlama ve oluşturma için optimum yollar sunmaktadır. NVIDIA Geliştirici Sitesi geliştiricilerin dünya çapında içerik ve ileri teknoloji uygulamalar oluşturmasına yardımcı olmak üzere geniş bir aralıkta geliştirici desteği, araçlar, yazılım kitaplıkları ve kullanıcı çevresi forumları sunar.