TEKNOLOJİLER

 
 
 

NVIDIA HairWorks

HairWorks


NVIDIA HairWorks karakterler, yaratıklar ve oyun dünyaları için yüz binlerce gerçekçi saç ve kürk oluşturmak üzere NVIDIA GeForce GTX GPU'ların gücü ile DirectX 11 mozaikleme teknolojisini bir araya getirmektedir.

TEKNOLOJİ


Oyunlardaki saçlar ve kürkler geleneksel olarak bir karaktere poligondan şeritler ve şeffaf dokular eklenerek oluşturulur. Bu basit ve ucuz bir uygulama olmasına rağmen, elde edilen saç ve kürk tamamen durağan görünür ve görsel olarak ilginç değildir. Dinamik saç ve kürk ile karakterlere, hareketlere ve dış güçlere gerçekçi tepkiler veren yüz binlerce saç teli eklenebilir. Bu dinamik saçlar aynı zamanda daha zengin renk gradyanlarına olanak sağlar ve ışık ve gölgeler ile daha önce mümkün olduğundan daha doğal bir şekilde etkileşim kurar. Her bir katmana dışarıdan ve içeriden gelen ışık sızıyor, en derin katmanlar doğal bir şekilde gölgelenirken görüntü kalitesini önemli derecede geliştiriyor.

NVIDIA, DirectX 11 teknolojisini kullanarak yalnızca ayrıntılı dokulardan oluşan durağan örgülerin yerine, dinamik hacim ekleyen ve platformlar arasında kullanılabilen bir saç tekniği geliştirmiştir. NVIDIA Hairworks yazılımının ilk kullanıldığı Call of Duty: Ghosts oyununda ana kahramanın köpeği zırhsız görünüyor ve 470.000'den fazla tüyün renderlenmesi ile bir Alman Kurdu için kusursuz ve gerçekçi bie simülasyon oluşturuluyor.

Videolar

Videolar


NVIDIA Hairworks gerçekten etkileşimli bir oyun deneyimi sunmak üzere kullanıcıların kürk/saç simüle etmesine ve renderlemesine olanak sağlar.

 

NVIDIA HairWorks, Nalu Demosuna kadar uzanan, yıllar süren araştırma ve geliştirmenin sonucudur." HairWorks yazılımının arkasındaki teknoloji ile ilgili daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz (İngilizce).

 
Nalu Nvidia Demosu (8800 GTS kullanarak)

Nalu Nvidia Demosu (8800 GTS kullanarak)

NVIDIA HairWorks, yeni çıkacak oyunlarda karakterlerin dinamik saç ve kürk ile gerçekçi renderlenmesine olanak sağlayacak.

 

Yüklemeler


NVIDIA HairWorks

NVIDIA Hairworks gerçekçi saç ve kürk simüle etmek ve renderlemek için bir kitaplıktır.