BASIN ODASI

NVIDIA GRID 2.0 Geniş Sektör Desteği ile Lanse Ediliyor

VMware, Citrix, HP, Dell Kurumsal İş Akışlarına NVIDIA Bulut Grafik Teknolojisinin Olağanüstü Performansını Getiren Şirketlerden Bazıları

nvidia-grid-2

TÜRKİYE, İstanbul—31 Ağustos 2015—NVIDIA bugün, sanal olarak bağlı tüm cihazlarda grafik açıdan en yoğun uygulamaları dahi sunma olanağı ile sektörde geniş destek alan NVIDIA® GRID™ 2.0 ürününü duyurdu.

Yaklaşık on Fortune 500 şirketi NVIDIA GRID 2.0 beta ile yaptıkları denemeleri tamamlama aşamasında. Cisco, Dell, HP ve Lenovo gibi başlıca sunucu sağlayıcıları, GRID çözümünün blade sunucular dahil olmak üzere 125 sunucu modeli üzerinde çalıştığını onayladı. NVIDIA, sektörün önde gelen görüntüleme platformlarında çalışan son kullanıcılara zengin bir grafik deneyimi getirmek üzere Citrix ve VMware ile birlikte çalıştı.

NVIDIA GRID 2.0 kurumsal iş akışlarında olağanüstü performans, verimlilik ve esneklik iyileştirmeleri sunar. Şirket çalışanları, dosya yüklemede gecikmeler yaşamadan neredeyse her yerden çalışarak verimlerini artırabilir. Bilgi İşlem bölümleri çalışanların güçlü uygulamalara anında erişimini sağlayarak kaynak dağılımını geliştirebilir. Ayrıca veriler bireysel sistemler yerine bir merkez sunucuda tutularak daha güvenli bir şekilde depolanabilir.

NVIDIA kurucu ortağı ve CEO'su Jen-Hsun Huang, “Tüm dünyada sektör öncüleri çalışanlarına grafik açıdan en yoğun iş akışlarına dahi herhangi bir cihazdan, doğrudan bilgi işlem merkezinden erişim sağlamak için NVIDIA GRID'i benimsedi” dedi. “NVIDIA GRID teknolojisi, çalışanlara kullandıkları cihazdan ve bulundukları yerden bağımsız olarak en iyi işlerini çıkarma olanağı sağlıyor. Kurumsal hesaplamanın geleceği burada.”

Veri merkezinden kurumsal iş akışlarını sanallaştırmak düşük performans, kötü kullanıcı deneyimi ve sınırlı sunucu ve uygulama desteği nedeniyle bugüne kadar mümkün olmamıştı. NVIDIA GRID 2.0, GPU'yu veri merkezine entegre ederek aşağıdakileri sunarak bu engelleri ortadan kaldırır:

  1. İki kat kullanıcı yoğunluğu: NVIDIA GRID 2.0 kullanıcı yoğunluğunu geçen yıl çıkan önceki versiyonuna iki katına çıkararak her sunucu için 128 kullanıcıya olanak sağlıyor. Bu, uygun maliyetli ölçeklemeye olanak vererek her kullanıcı için daha düşük bir maliyetle hizmeti daha fazla kullanıcıya genişletiyor.
  2. İki kat uygulama performansı: NVIDIA’nın ödüllü Maxwell™ GPU mimarisinin en son versiyonunu kullanan NVIDIA GRID 2.0 daha öncekine göre iki kat daha fazla uygulama performansı sunarak çok sayıda yerel istemcinin performansını aşıyor.
  3. Blade sunucu desteği: Şirketler artık GRID etkinleştirilmiş sanal masaüstlerini yalnızca raf tipi sunucularda değil, önde gelen blade sunucu sağlayıcılarından blade sunucularda çalıştırabilir.
  4. Linux desteği: Artık Windows işletim sistemi ile sınırlı olmayan NVIDIA GRID 2.0, Linux uygulamalarına ve iş akışlarına bağımlı olan sektörlerdeki şirketlere grafik hızlandırmalı sanallaştırmadan yararlanma olanağı sağlıyor.

NVIDIA GRID 2.0 Hakkında Olumlu Yorumlar
Çeşitli sektörlerde ondan fazla kurum NVIDIA GRID 2.0 ile deneme çalışmalarını sürdürüyor ve kullanıcı verimliliği, bilgi işlem randımanı ve güvenlik iyileştirmeleri açısından doğrudan işletme avantajları bildiriyor.

Textron üst düzey mimarı ve bilgi işlem altyapısı yöneticisi Fred Devoir, “NVIDIA GRID ile mühendislerimiz çok çeşitli tasarım ve analiz uygulamaları çalıştırabiliyor. Tasarım verilerini kullanmamızı kolaylaştırarak ve uzak üretim tesislerimize veri çoğaltma gereksinimini ortadan kaldırarak verimlilikte artışa yol açtı” diyor. “En güncel 2.0 sürümü ile her GPU için eşzamanlı kullanıcı sayısını iki katına çıkarabildik veya maksimum video belleği miktarını artırarak performanstan ödün vermeden daha fazla uygulama kullanma olanağı elde ettik. Bu olanakları daha da fazla tasarım ve üretim mühendisine sunma potansiyeli konusunda heyecan duyuyorum.”

VMware, Son Kullanıcı Hesaplama, başkan yardımcısı ve genel müdürü Sanjay Ponen “NVIDIA GRID 2.0 ve VMware Horizon® işletme genelindeki masaüstü dağıtımında büyük bir yenilik getiriyor” dedi. “VMware Son Kullanıcı Hesaplama çözümleri, kullanımı kolay güvenli teknolojiler ile şirketlerin çalışanlarını güçlendirmeleri için yeni bir yol sundu. NVIDIA ile yakınlığımız müşterilerimize güçlü olanaklar getirmeye devam ediyor ve masaüstü sanallaştırma pazarında pay elde etmemizin başlıca nedenlerinden biridir.”

Citrix, Windows App Delivery ürün pazarlama başkan yardımcısı Calvin Hsu “2013 yılında Citrix ve NVIDIA, çok sayıda masaüstünün tek bir GPU'yu paylaşmasına ve kolay ölçeklenebilen ödünsüz bir deneyime olanak sağlamak için ilk ortak vGPU çözümünü geliştirdi” dedi. “NVIDIA GRID 2.0 ile Citrix XenApp ve XenDesktop uygulaması ve masaüstü sunumu artık daha fazla kullanıcının herhangi bir cihazda zengin uygulamalardan yararlanmasına olanak sağlıyor.”

Esri performans mühendisliği başkanı John Meza, "En yeni masaüstü ürünümüz ArcGIS Pro'nun GRID olan sanal ortamlarda muhteşem bir kullanıcı deneyimi sunabiliyor olması son derece önemlidir” dedi. “Kullanıcılarımızın, fiziksel veya sanallaştırılmış, seçtikleri herhangi bir ortamda en iyi şekilde çalışmaya devam etmelerine olanak sağlıyor."

HP BladeSystem başkan yardımcısı ve genel müdürü Neil MacDonald, “GRID 2.0 ile müşterilerimize güçlü, güvenli ve güvenilir bir blade sunucu konfigürasyonu sağlayarak tüm grafik hızlandırmalı iş akışlarını sanallaştırmaları için daha fazla seçenek veriyoruz” dedi. “GRID teknolojisi HP'nin günümüzde pazardaki en yüksek yoğunluklu sanallaştırılmış grafik sunumunu sağlamasına olanak sağlıyor. Böylece, kullanıcılarımız mümkün olan en yüksek sayıda kullanıcının çalışması için kolaylıkla ölçekleme yapabilecek.”

Dell, Sunum Çözümleri yönetici direktörü Brian Payne, “Dell, müşterilerin bilgi işlem sorunlarını çözmelerine yardımcı olan yenilikçi çözümleri ilk sunan şirket olarak uzun bir geçmişe sahiptir” dedi.  “Kurumsal GPU çözümleri ile verimlilik, güvenlik ve randımanı iyileştirmek üzere sunucu ekosistemimizi etkinleştirmede ilk olmak için NVIDIA ile birlikte çalıştık."

NVIDIA GRID Deneyimini Yaşayın
Kullanıcılar NVIDIA GRID Test Sürüşü ile NVIDIA GRID deneyimini yaşayarak görebilir. Bu deneyim, kullanıcılara sektörde öncü aşağıdaki 2D ve 3D uygulamaların olduğu bir Windows masaüstünde saatlerce NVIDIA GRID vGPU hızlandırmaya anında erişim sağlar:

  1. Autodesk AutoCAD
  2. Dassault Systèmes SOLIDWORKS
  3. Esri ArcGIS Pro
  4. Siemens NX

NVIDIA GRID 2.0 dünya genelinde 15 Eylül 2015 tarihinden itibaren temin edilebilecek. Daha fazla bilgi için burayı okuyun veya 90 günlük bir değerlendirme için giriş yapın.

VMworld
VMworld'de GRID 2.0 deneyimini görmek için 629 no'lu NVIDIA standını ziyaret edin.

NVIDIA GRID Hakkında Güncel Kalın:
NVIDIA GRID'i LinkedIn, Twitter, YouTube sosyal ağlarında, NVIDIA Blogunda ve NVIDIA GRID Forumlarında takip edin.


NVIDIA Hakkında
1993 yılından bu yana, NVIDIA (NASDAQ: NVDA) görsel hesaplama sanat ve bilimine öncülük etmektedir. Şirketin teknolojileri, oyunculardan bilim adamlarına ve tüketicilerden şirket müşterilerine kadar herkes için, ekran dünyasını interaktif bir keşifler evrenine dönüştürmektedir. Ayrıntılı bilgi için: www.nvidia.com.tr/page/press-room.html ve //blogs.nvidia.com

Bu basın bülteninde yer alan, ancak bunlarla kısıtlı olmayan: NVIDIA GRID 2 avantajları, özellikleri ve etkisi ile ilgili bazı beyanlar, ileriye yönelik ifadeler olup, sonuçların beklentilerden somut olarak farklı çıkmasına neden olabilecek risklere ve belirsizliklere tabidir. Gerçek sonuçların somut olarak farklı olmasına neden olabilecek önemli etkenlerden bazıları şunlardır: küresel ekonomik koşullar; ürünlerimizin üretilmesi, montajı, ambalajlanması ve test edilmesinde üçüncü partilere olan bağımlılığımız; yeni ürün ve teknolojilerin geliştirilmesi veya mevcut ürün ve teknolojilerimizin çeşitlendirilmesi; ürünlerimizin veya ortaklarımızın ürünlerinin pazar tarafından kabulü; tasarım, imalat veya yazılım kusurları; tüketicilerin tercih veya taleplerindeki değişiklikler; sektör standartları ve arayüzlerindeki değişiklikler; sistemlere entegre edildiklerinde ürün veya teknolojilerimizde yaşanabilecek beklenmedik performans kaybı ve 26 Nisan 2015'de sona eren mali döneme ait 10-Q Formu dahil olmak üzere, NVIDIA'nın Sermaye Piyasası Kurulu'na (SEC) sunduğu raporlarda zaman zaman ayrıntılarıyla belirttiği diğer unsurlar. SEC'e gönderilen raporların kopyaları Şirket web sitesinde yayınlanmaktadır ve NVIDIA'dan ücretsiz olarak edinilebilir. Bu ileriye yönelik beyanlar gelecekteki performansın garantisi değildir ve sadece buradaki tarihten itibarendir ve kanun tarafından gerekmediği sürece, NVIDIA gelecekteki olayları veya durumları yansıtmak amacıyla bu ileriye yönelik beyanları güncelleme zorunluluğunu reddeder.

###

© 2015 NVIDIA Corporation. Her hakkı saklıdır. NVIDIA, NVIDIA logosu, Maxwell ve NVIDIA GRID; NVIDIA Corporation'un ABD ve diğer ülkelerde ticari markaları ve/veya tescilli ticari markalarıdır. VMware, VMworld, vSphere ve Horizon; VMware şirketinin ABD ve diğer ülkelerde tescilli ticari markaları veya ticari markalarıdır. Diğer şirket ve ürün adları bağlantılı oldukları ilgili şirketlerin ticari markaları olabilir. Özellikler, fiyatlar, stokta mevcudiyet ve teknik özellikler önceden haber verilmeden değiştirilebilir.