TEKNOLOJİLERİ

GPU Boost 2.0
divider

GPU BOOST 2.0 TEKNOLOJİSİ

GPU Boost 2.0, grafik kartlarının hesaplama gücünün tamamının kullanılmasını sağlayarak PC oyunlarının her birinde çerçeve hızlarının en üst düzeye çıkarılmasına olanak verir. GPU Boost 2.0, GPU Boost 1.0 ile karşılaştırıldığında daha hızlı ve daha esnektir, konfigürasyonu üzerinde kullanıcılara daha fazla kontrol verir.

GTX 680’in lanse edilmesinden sonraki yıl içinde yüz binlerce son kullanıcıdan veriler elde eden NVIDIA mühendisleri, GPU sıcaklığının güç tüketimine göre daha yaygın bir yavaşlatıcı olduğuna karar verdiler. Sonuç olarak, ilk geliştirilen GPU Boost 1.0 teknolojisini aldılar ve GTX 700 Serisi grafik kartları için, grafik kartları önceden belirlenen bir Hedef Sıcaklığa ulaşana kadar Boost Clock değerini (örneğin, GTX TITAN için 80C) artıran GPU Boost 2.0 yazılımını geliştirdiler. Bu değişiklik ile performans GPU Boost 1.0'a göre %3-7 ve iş ortaklarımız tarafından satılan fabrika-hız aşırtmalı modellerde ise daha yüksek bir oranda artırıldı.

 

GPU Boost 2.0 daha da yüksek GPU saat  hızları sunar

 

DAHA FAZLA KONTROL, DAHA AZ GÜRÜLTÜ

GPU Boost 2.0 ayrıca, GTX TITAN ve GTX 700 Serisi kullanıcılarına gelişmiş kullanıcı kontrolü sunar ve üçüncü parti yazılımları ile Sıcaklık Hedefini artırarak veya azaltarak Boost davranışını ayarlamalarına olanak verir. Bu, oyunculara daha eski PC oyunlarını oynarken GPU'nun maksimum sıcaklık, hız ve gürültü ayarlarını düşürme ve en yeni AAA PC oyunlarını oynarken her şeyi maksimum ayarlara getirme olanağı verir.

 

GPU Boost 2.0 gerilim ve güç kullanımı en üst seviyeye taşırken sessiz çalışır

 

Su soğutmalı bir GPU kurulumu ile sıcaklıkların önemi kalmaz, GPU Boost 2.0 gerilim ve güç kullanımı en üst düzeye çıkararak Boost Clock değerini normalin ötesine taşır ve GTX 700 Serisi GPU'lar, GTX TITAN ve en yeni GTX serisi grafik kartlarından tam performans elde edilmesine olanak verir.