PC Oyunları

 
 

 
MechWarrior Online

Yayıncı

Infinite Game Publishing

Oyun Web Sitesi

MechWarrior Online

Tür

Aksiyon

Tek Oyuncu

Evet

Çoklu Oyuncu

Evet

Desteklenen Teknolojiler

Açıklama

MechWarrior, uzun bir aradan sonra CryEngine 3 grafikleri, DirectX 11 efektleri ve 3D Vision desteği özelliklerine sahip, ücretsiz oynanan MechWarrior Online olarak PC’ye dönüyor.

1980’lerde çok sayıda uyarlamasının ve video oyunlarının ortaya çıktığı FASA’nın BattleBack masaüstü savaş oyunları son derece popülerdi. Bu oyunların en popüleri, oyuncuları gelecekteki savaşlarda kullanılan dev mekanize robotların kokpitine yerleştiren MechWarrior video oyunu idi. Bilgisayar teknolojisi geliştikçe, daha fazla ayrıntı ekleyen ve oyuncuların çok sevdiği simülasyon özelliklerini geliştiren devam niteliğindeki oyunlar da arttı. Maalesef 90’ların sonlarında ve 2000’li yılların başlarında pazar anlık heyecanların egemen olduğu oyunlara kayarak yerleşik formülden uzaklaştı ve oyunlar aldıkları eleştiriler kadar beğeni toplasa da bu ayrıcalık zaman içinde bir ara verme sürecine girdi.

Oyunun doğru bir şekilde pazarlandığında hala popüler olacağına inanan Piranha Games Inc. MechWarrior haklarını yeniden aldı ve yalın zamanda yalnızca PC’de oynanan çok platformlu bir oyun üzerinde çalışmaya başladı. MechWarrior Online olarak bilinen ve ücretsiz olarak oynanan bu oyun, aksiyonu MechWarrior hayranlarının en çok sevdiği şeye odaklandırıyor: süper taktikler kullanarak düşman savaş makinelerini milyonlarca parçaya ayırmak.

Crytek’s CryEngine 3 kullanılarak geliştirilen MechWarrior Online makinelerin, imha etmenin ve savaş alanlarının inanılmaz ayrıntılarla renderlenmesi ve gerçekten imha gücü son derece yüksek, ileri teknoloji silahlarla donatılmış makinelerde oturuyormuş hissini vererek oyuncuları aksiyonun içine çekmesi ile bu efsanevi oyunu bugüne kadar hiç olmayan canlılıkta hayata geçiriyor. Ayrıca, hangilerinin oyunun gelişim sürecinden geldiğini onaylayamasak bile, oyunda bir CryEngine 3 oyunundan bekleyebileceğiniz gibi her tür DirectX 11 efekti var.

Bu arada 3D Vision kullanıcıları, MechWarrior Online oyununu fiziksel bir makine kokpitinde oturuyor olma hissini daha da artıracak stereoskopik 3D oynamak için teknolojiden yararlanabilirler. Diğer 3D Vision oyunlarda olduğu gibi, ekrandaki ögeler ayrı ayrı katmanlar halinde olacak ve gelen düşman silahları ekrandan fırlayıp doğrudan üzerinize geliyormuş gibi görünecek.

Daha önce bahsedildiği gibi, MechWarrior Online ücretsiz oynanan bir oyundur. Bu, ödeme seçeneğiniz olmasına rağmen ilerlemek için bir kuruş bile harcama yapmak gerekmediği anlamına gelmektedir. Geliştiricileri desteklemek için oyuna yatırım yapmak isteyenler için, bu kişileri oyunun mekaniğinde avantajlar ve çok miktarda para elde ederek oyuna önde başlatarak ödüllendiren Kurucu Programı şu anda etkindir. Ayrıntılar için buraya bakın.

Gördüğümüz kadarıyla, MechWarrior Online hayranlarının çok sevdiği yönlerine yeniden odaklanarak en son çevrimiçi MechWarrior oyuncuya karşı oyuncu deneyimi ayrıcalığını yeniden şekillendiriyor. Beta sürümüne kayıt olmak için burayı tıklayın.

Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi Windows Vista 32-bit
İşlemci Core 2 Duo E6750 2.66GHz veya Athlon II X2 245e
Bellek 4 GB
Grafik Kartı GeForce 8800GT
HDD Alanı 4 GB
DirectX DX9

Önerilen Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi Windows 7 SP-1 64-Bit
İşlemci Core i3-2500 veya AMD Athlon II X4 650
Bellek 8 GB
Grafik Kartı GeForce GTX 285
HDD Alanı 4 GB
DirectX DX9

Ekran Görüntüleri

 
 
 

Diğer Popüler PC Oyunları

The Secret World
Diablo III
Mass Effect 3
Lord of the Rings: War in the North