TEKNOLOJİLERİ

Maxwell – Gelecek Nesil GPU Mimarisi
Divider

MAXWELL GPU MİMARİSİ TANITIMI

NVIDIA® Maxwell™ dünyanın en gelişmiş mimarisidir. İlhamını ışıntan alarak, gelecek nesil PC oyunculuğunun motoru olmak üzere tasarlanmıştır.

 

MAXWELL PERFORMANSI VE GÜCÜ

Dünyanın en gelişmiş GPU'ları. Bir mühendislik harikası olan Maxwell, en yeni GeForce GTX 900 serisi GPU'larda olağanüstü PC oyun performansı ve güç verimliliği sunar. GeForce® GTX 980 dünyanın en hızlı grafik kartıdır, GTX 970 ise sınıfında en hızlı performansı sunar. Her ikisi de verimli, sessiz, soğuk çalışma özellikleri ile önceki nesil kartlara göre 2 kat daha fazla performans sunar.

GeForce GTX 980 izleyin GeForce GTX 980 izleyin

Maxwell Yolculupunu izleyin Maxwell Yolculupunu izleyin

MAXWELL PERFORMANSI VE GÜCÜ

 

Oyunlarda yüksek performans için güçlü bir oyun bilgisayarı topluyoruz. 2500 TL bütçe ile kurulan bu oyun bilgisayarının adım adım montajını ve oyun testlerini bu videomuzda görebilirsiniz…

Technopat

 

…Eğer GPU teknolojilerini takip eden biriyseniz, bazı yeni kartların ortaya çıktığını ve hatta Maxwell adlı bir yenilik için büyük bir heyecan olduğunu fark etmiş olabilirsiniz. Maxwell, Nvidia'nın yeni GPU mimarisinin adı ve en son Nvidia kartlarının temelini oluşturmakta. MFAA sistemi bir önceki bilgiyi bu frame bilgisi ile birleştiriyor ve böylelikle pek çok gereksiz işlemden kurtulmuş oluyor. Bu yaklaşım, özellikle kare sayısı yüksek olan oyunlarda çok fazla işe yarayabiliyor…

 

VOXEL GLOBAL ILLUMINATION (VXGI)

 
 

VOXEL GLOBAL ILLUMINATION (VXGI)

Görsel hesaplamada yeni bir sınır. Maxwell ile güçlendirilen GPU'lar, yeni VXGI (Voxel Global Illumination) teknolojisini kullanarak ilk kez dolaylı ışığı dinamik şekilde renderleyebilen ilk GPU'lardır. Işık oyun ortamında daha gerçekçi bir şekilde etkileşim içinde olduğundan sahneler gerçek hayata daha yakın ve inanılırdır.

Aya İnişi izleyin Aya İnişi izleyin

 

MULTI-FRAME ANTI-ALIASING (MFAA)

Gelecek nesil kenar yumuşatma. Grafik açıdan yoğun oyunlar oynamak, ayarları yükseltmek ve düşük ayarlarda yüksek resim karesi hızlarının keyfini çıkarmak arasında seçim yapmayı gerektirir. GeForce GTX 900 srisi GPU'lar, muhteşem çözünürlük ve yüksek FPS* ile oynamanıza olanak vermek üzere önceki nesil grafik kartlarının performansını iki katına çıkaran olağanüstü MFAA teknolojisini destekler.

MFAA izleyin MFAA izleyin

MULTI-FRAME ANTI-ALIASING (MFAA)

 

DSR / VR DIRECT

DYNAMIC SUPER RESOLUTION (DSR)

1080p'ye 4k getiriyor. GeForce GTX 900 serisi görüntüleri 4K çözünürlükte renderlemek için gerekli grafik gücünü sunar. Oyunculara 1080p monitörde 4K deneyimi sunmak üzere, görüntüyü ölçeklemek için gelişmiş bir filtre kullanan DSR teknolojisini kullanırlar. GeForce Experience™ kullanarak he oyun performanstan ödün vermeden otomatik olarak optimize edilir.

DSR izleyin DSR izleyin

 

SANAL GERÇEKLİK PC OYUN (VR DIRECT)

Gelişmiş sanal gerçeklik. Yüksek performans ve düşük gecikme sunan NVIDIA Maxwell ile güçlendirilen GPU'lar gelecek nesil yoğun, akıcı sanal gerçekliktir.

 

4K EVRİMİ

4k evrimi. GTX 980 ve 970 dünyanın en hızlı grafik kartlarıdır ve 4K ve 4K Surround'da yüksek çözünürlklü ekranlar için ideal çözümdür. Seçkin performansın yanı sıra NVIDIA G-SYNC™ ve NVIDIA ShadowPlay™ ile 4K yakalama, mümkün olan en gelişmiş 4K deneyimini elde edeceğiniz anlamına gelir.

Dünyanın En Geniş 4k ekranını izleyin Dünyanın En Geniş 4k ekranını izleyin

 

NVIDIA G-SYNC

PC oyuna farklı açıdan bakın. Maxwell ile güçlendirilen grafik kartları düşük gecikmeli, kopmaların olmadığı NVIDIA G-SYNC™ monitörlerinde, 4K çözünürlükte dahi muhteşem deneyimler sunar.

4K EVRİMİ

 

ÜRÜNLER

 
GEFORCE GTX TITAN X

GEFORCE GTX TITAN X

NVIDIA® Maxwell™ Tarafından Güçlendirildi
Teknolojide son Nokta.

 
 
GEFORCE GTX 980 Ti

GEFORCE GTX 980 Ti

Ti. GPU'ların dünyasında en güçlü iki harf.

 
 
GEFORCE GTX 980

GEFORCE GTX 980

Dünyanın en gelişmiş grafik kartı
NVIDIA® Maxwell™ ile güçlendirildi.

 
 
 
GEFORCE GTX 970

GEFORCE GTX 970

NVIDIA® Maxwell™ Game Advanced
ile güçlendirildi.

 
 
GEFORCE GTX 960

GEFORCE GTX 960

NVIDIA® Maxwell™ Game Advanced
ile güçlendirildi.