PC Oyunları

 
 

 
Lost Planet 3

Yayıncı

Capcom

Oyun Web Sitesi

Lost Planet 3

Tür

Aksiyon

Yayın Tarihi

30-08-2013

Tek Oyuncu

Evet

Çoklu Oyuncu

Evet

PEGI 16

Genel Bakış

Lost Planet™ 3 oyununda, E.D.N. III gezegenindeki tehlikeli ama kazançlı bir iş anlaşması için Dünyadan ayrılan bir Kamu Hizmetleri Aracının pilotu olan Jim Peyton ana karakterdir. Yeni Venüs Kuruluşunda (NEVEC) çalışan Jim, bu meçhul araziyi keşfeden ve gezegenin doğal enerji kaynağı olan ve NEVEC'in Dünyadaki enerji krizini çözeceğine inandığı Termal Enerji örnekleri alan Coronis üssündeki seçilmiş birkaç kişiden biridir.

Oyunda Jim'in aracının içinde ve dışında geçen aksiyon bir aradadır. Jim kısa sürede, evden uzakta bir ev olarak sürekli değişen iklime karşı koruma sunan bu araçtaki çeşitli silahların Akrid'e karşı verdiği mücadele ve yapmış olduğu iş anlaşmasının gereklerini yerine getirmek için yeterli olduğunu keşfeder. Aracın dışında, aksiyon Jim'in elementlerin insafına kaldığı bir üçünü şahıs oyuna döner. Üzerine fırlatılan şeylerden kurtulup hayatta kalmaya çalışırken bu saldırgan düşmanlara karşı silah ve dövüş taktikleri ile mücadele etmek zorundadır.

Jim'in Uzay Aracı, E.D.N. III gezegenin yerlisi Akrid'in saldırısı altındayken buzlu bir yarıktan aşağı düşer, Jim baygın ve yaralı bir haldedir. Jim uyandığında kendini gezegenin donmuş yüzeyinin altında saklı olan gizli bir üste bulur. Üsün sakinlerinden biri olan So’ichi'nin (Kar Korsanı lideri) kızı Mira tarafından kurtarıldığını anladıktan sonra NEVEC'lerin E.D.N. III gezegeninin tek sahipleri olmadığının farkına varır. Kar Korsanları ile karşılaşma, keşfedilmeyi bekleyen bu gezegen ve tarihi ile ilgili yeni gerçekleri ortaya çıkarıyor.

Ekran Görüntüleri

 
 
 

Diğer Popüler PC Oyunları

Assassin's Creed III
Borderlands 2
Batman: Arkham City
Alice: Madness Returns