PC Oyunları

 
 

 
Homefront

Yayıncı

THQ

Oyun Web Sitesi

Homefront

Tür

Atış Oyunları (FPS)

Yayın Tarihi

18-03-2011

Tek Oyuncu

Evet

Çoklu Oyuncu

Evet

PEGI 18

Desteklenen Teknolojiler


Açıklama

3D Vision destekli Homefront, sizi, parçalanmış ve ekonomik açıdan mahvolmuş bir ABD'deki Kuzey Kore işgal güçlerini yenmeye çalışan bir Amerikan özgürlük savaşçısının yerine koyuyor.

Kaos Stüdyoları ile uyum içinde geliştirilen Homefront'un PC sürümü, en son BioShock 2'nin çok-oyuncu modunda birlikte çalışan yayıncı THQ ile güçlü bir PC oyunu geçmişine sahip bir stüdyo olan Digital Extremes'den ek kaynak desteği aldı. Büyük bir dikkatle hazırlanan oyuna özgü sayısız eşsiz özellik, oyun deneyimini konsollarda görülemeyecek şekilde zenginleştiriyor.

Her şeyden önce, PC üzerindeki Homefront, NVIDIA'nın 3D Vision teknolojisinin tam 3D desteği ile oynanabiliyor. Oyun-içi efektlerden ve 3D Vision'un doğal desteğinden yararlanan Homefront oyuncuları, oyunun içine başka şekilde erişemeyecekleri ölçüde çekilecekleri ekstra bir seviyeyi deneyimleyebilirler.

Doku ve efekt ayrıntıları, en ileri teknoloji donanıma sahip oyuncular için en son video kartların genişletilmiş bellek kapasitelerden yararlanılarak, önemli ölçüde artırılmış. Helikopter pilotluğu için joystick desteği ve gerekli yeteneğe sahip olanların standart kontrol şemasıyla yapılması imkansız işi cesaretle yapmasına olanak tanıyan daha gerçekçi, daha az atari-benzeri kumandalar dahil edilerek yan donanım sahipleri de düşünülmüş.

Digital Extremes'in çok-oyuncu kökeni üzerine tasarlanan Homefront'un 32 oyuncu çok-oyuncu modu da benzer şekilde geliştirilmiş. Burada yükü, sağladıkları daha pürüzsüz, daha iyi çevrimiçi deneyim nedeniyle herhangi bir çok-oyuncu oyunda en çok talep edilen özellik olan özel sunucular taşıyor ve artan esneklikleri sayesinde, yöneticilerin sorun çıkaran ve aldatan kişileri ortadan kaldırmasına ve varsayılan oyun ayarlarını değiştirmesine olanak tanıyor.

Oyuncular kendi gelişimlerini, ekip yönetimi kontrolleri, internet üzerinden sesli iletişim, çok-oyuncu eşleşme kaydı ve geri oynatım, içine çekmeyi destekleyici birinci şahıs araç kontrolleri, ısmarlama yazılım sahtekarlığını önleme, ve, oyuncuların 'achievement'lar kazanması, performanslarının görsel temsilini skor tahtalarında görmesi ve kendilerinin ve başkalarının eylemleri hakkında ayrıntılı istatistikler izlemesine olanak tanıyan Valve'nin Steamworks çok-oyuncu paketinin dahil edilmesi şeklinde elde ediyor. Oyuncu dengeleme ile kendisini birçok diğer çok-oyuncu aksiyon oyunundan farklı kılan Homefront, akranlarının her zaman popüler ilerleme sistemlerine ek olarak, her karşılaşma için bir mekanikten yararlanıyor. Bir oyuncunun her çok-oyuncu raundunda gücünü artırmak için, beceriler, araçlar, hava taşıtları ve ekipmanlar, hedeflerin yerine getirilmesi ve düşman savaşçılarının öldürülmesi yoluyla kazanılan bir para birimi olan Savaş Puanları karşılığında satın alınabiliyor. Savaş Puanları, hızlı oyuncuların nasıl bir üst seviyeye çıkabileceğini belirleyerek, rauntların sonunda kazanılan deneyimin miktarını da artırıyor. Her yeni seviyeyle oyunculara, yukarıda belirtilen becerilerin kilidini açma olanağı tanınıyor, böylece örneğin bir Seviye 6 oyuncusu, bir karşılaşmanın başında çeşitli oyuncuları öldürmesine yardımcı olacak iyileştirilmiş vücut zırhı satın almak için 300 Savaş Puanı harcayabiliyor. Bunu yapan oyuncu daha sonra, tüm ilave düşmanları haritadan silen muazzam bir hava bombardımanına 2.000 Savaş Puanı harcayabiliyor. Bu arada, seviye puanlarının yetersizliği nedeniyle henüz hava saldırısının kilidini açamamış bir Seviye 2 oyuncusu, sadece zırhının kilidini açabiliyor ve birkaç hafif teçhizatlı araç satın alabiliyor.

Kaos Stüdyoları bu karmaşık görünen sistemin oyunculara savaş alanında kendilerini farklılaştırma olanağı ve duyarlılıklarına ve oyun tarzlarına hitap eden eşsiz, kişiselleştirilmiş load-out'lar sağlamasını umuyor. Ve çok-oyuncu modunun uzun süreliliğini garanti altına almak için, Kaos Stüdyoları ve Digital Extremes, birinci şahıs nişancıların acımasız Kuzey Koreli güçleri, öykünün sürüklediği tek-oyuncu savaşında yenmesinden çok sonra da PC'de en çok oynanan oyunlardan biri olarak kalmasını sağlamak için, Homefront'u indirilebilir içerikle ve ücretsiz güncellemelerle desteklemeyi düşünüyor.

Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi Windows XP, Windows Vista veya Windows 7
İşlemci Intel Pentium Core 2 Duo 2.4 GHz veya AMD Athlon X2 2.8GHz.
Bellek (RAM) 2 GB RAM
Video Shader Model 3.0 grafik kartı, 256MB belleğe sahip
HD Alanı 10 GB serbest sabit sürücü alanı

Önerilen Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi Windows Vista veya Windows 7
İşlemci Quad Core 2 GHz+ CPU
Bellek (RAM) 2 GB RAM
HD Alanı 10 GB serbest sabit sürücü alanı
Video NVIDIA GeForce 2607

Ekran Görüntüleri

 
 
 

Diğer Popüler PC Oyunları

Metro: Last Light
Battlefield 3
Duke Nukem Forever
Rage