BASIN ODASI

NVIDIA ve VMware Masaüstü Sanallaştırma Uygulamaları için Yeni Zengin Grafik Olanakları Sunuyor

Kurumlar VMware Horizon 6 ve vSphere 6 Bulunan NVIDIA GRID vGPU Kullanarak Ölçeklendirilebilir Sanallaştırılmış 3D Grafikler Uygulayabilecek

Daha fazla bilgi için:
Pinar Ortakaya
portakaya@nvidia.com

nvidia grid vgpu

SAN FRANCISCO - 2 Şubat 2015 -Bugün yapılan açıklamaya göre kurumlar, NVIDIA GRID™ vGPU™, NVIDIA ve VMware ile birlikte VMware Horizon 6 ve vSphere® 6 kullanarak zengin grafik uygulamalarına uzaktan erişim olanaklarına sahip olacak.

Şirketler tarafından geçtiğimiz beş aylık dönem boyunca yürütülen erken erişim programına katılan 300'den fazla müşteri, sanallaştırılmış uzak grafik olanaklarıyla sunulan yüksek üretkenliği önceden deneyimleme fırsatı bulmuştu. Bu program kapsamında GRID vGPU teknolojisine erişim verilerek veri merkezi GPU'larının birden fazla kullanıcı arasında paylaştırılmasına ve bu sayede daha fazla yoğunluk ve ölçeklendirilebilirlik elde edilmesine olanak sağlanmıştı.

Müşterilerden alınan geri bildirimler, vSphere temel alınarak oluşturulan VMware Horizon 6'lı NVIDIA GRID vGPU'nun etkileyici grafikleriyle masaüstü sanallaştırma uygulamalarını geliştirdiğini, kritik görev verileri için daha fazla güvenlik sunduğunu, ölçeklenebilir performans ve maliyet uygunluğu sağladığını göstermektedir.

VMware Horizon 6 ve vSphere ile birlikte sağlanan kurumsal grafik sanallaştırma özelliğinin sağladığı faydalar:

  • Tasarımcılar, mimarlar ve mühendisler için NVIDIA profesyonel grafiklerini ve onaylı uygulama sürücülerini kullanarak grafik bakımından zengin en gelişmiş uygulamaları sanallaştırılmış bir ortamda çalıştırma olanağı.
  • BT departmanları için tek bir endüstri standardı sunucu üzerinde 96 kullanıcıyı destekleme esnekliği.
  • Maksimum GPU performansına ihtiyaç duymayan ancak GPU'daki hızlanmanın uygulamaları için yararlı olacağı çalışanlar için uygun maliyetli sanallaştırılmış grafik olanakları.
  • Son kullanıcılar için VMware Horizon 6 kullanarak hemen her cihazda grafik bakımından zengin Windows 2D, 3D ve medya açısından zengin grafik uygulamalarını çalıştırma desteği. Bu sayede, uzak ve mobil çalışanlara gecikme süresi yüksek ağlar üzerinden bile iş istasyonu kalitesinde performans sunulabilecektir.

Erken erişim girişiminin devamı olarak NVIDIA ve VMware, Doğrudan Erişim Programını uygulamaya sunacaktır. Kurumlar iki şirketin sunduğu bilgi ve teknik destek olanaklarıyla birlikte GRID vGPU teknolojili VMware Horizon 6 ve vSphere 6'yı hızlı bir şekilde uygulamaya koyabilecek.

NVIDIA Profesyonel Görselleştirme ve Tasarım Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Jeff Brown konuyla ilgili şunları söyledi: "Yaptığımız işin temelinde kullanıcılara mükemmel bilgi işlem deneyimleri sunmak yatıyor." "GRID vGPU, sektörün lider sanallaştırma platformuna en iyi grafik performansını getirerek sanallaştırılmış masaüstü uygulamalarının ufkunu genişletiyor. Böylece, masaüstü sanallaştırma alanındaki yeni ve gelişmekte olan kullanım alanları destekleniyor."

VMware Son Kullanıcı Bilgi İşlem Departmanı pazarlama başkan yardımcısı Erik Frieberg konuyla ilgili şunları söyledi: "Mobil bulut, geleneksel kurumsal masaüstü ortamında ve uygulamalarında dönüşüm yaşanmasına neden oluyor. NVIDIA ile yaptığımız işbirliği bu dönüşümü üst düzey iş istasyonlarına ve uygulamalarına genişleterek kurumların mobil bulut çağından en iyi şekilde faydalanmasını sağlıyor." “Tasarım ajansları, otomotiv şirketleri ve mimarlık büroları yetenekli kişileri ellerinde tutmalarına, maliyetleri kontrol etmelerine ve 21. yüzyılda rekabet gücüne sahip olmalarına yardımcı olacak kurumsal mobiliteden yararlanabilecek.”

Kurumlar Açısından Sayısız Fayda
Bu yeni grafik sanallaştırma olanaklarının geniş bir alana yayılması bekleniyor.

Dünya çapındaki 500.000'den fazla müşterisiyle VMware, sanallaştırma alanında lider. 12 milyondan fazla profesyonel kullanıcı ve NVIDIA GPU'ları tarafından onaylanan ve hızlandırılan 300 profesyonel uygulamayla NVIDIA, sanal bilgi işlem dünyasının lideri konumunda. NVIDIA GRID tabanlı sunucular Cisco, Dell, HP ve Lenovo gibi dünyanın en önde gelen 20'den fazla kurumsal çözüm ortağı tarafından satılmakta ve desteklenmektedir.

Ovum baş analisti Roy Illsley konuyla ilgili şunları söyledi: “Sanal masaüstlerinde zengin 3D grafik kullanmak bazı kurumlar için büyük bir engel teşkil ediyordu çünkü kullanıcı deneyimi çok yetersizdi. NVIDIA GRID vGPU bu engeli ortadan kaldırıyor BT yöneticilerinin tamamen yeni bir kullanıcı grubuna sanallaştırma olanağı sunmasına yardımcı oluyor.” “Ovum, VMware Horizon ve vSphere'li NVIDIA GRID vGPU'nun 2015 yılında pazarın sanallaştırma yönünde genişlemesini ve masaüstü sanallaştırma uygulamalarının kurumlar tarafından daha hızlı şekilde kullanıma alınmasını sağlayacağını düşünüyor.”

VMware ve NVIDIA’nın Ağustos 2014'te VMworld'de lansmanı yapılan erken erişim programına özel sektörden, kamu kuruluşlarından ve eğitim kuruluşlarından müşteriler katıldı. Bunlar arasında Güney California Üniversitesi, Villanova Üniversitesi; Airbus, Lockheed Martin, Nifco ve Siemens Wind Power gibi önde gelen üreticiler; AECOM, CH2MHILL, Populous ve STV, Inc. gibi dünya çapında mimarlık firmaları ile savunma ve havacılık sistemleri tedarikçisi Raytheon yer almaktadır.

Müşterilerden Alınan Pozitif Tepkiler
"Yaptığımız testler  NVIDIA GRID'li VMware Horizon'ın VDI üzerindeki CAD uygulamalarını destekleyen masaüstü sınıfı, üst düzey grafik olanakları sağladığını göstermiştir. Bu, eksiksiz bir VDI ekosistemi sunma yolundaki son engellerden biriydi. Toplam sahip olma maliyeti, güvenlik ve yönetim gibi VDI çözümlerine yönelik geleneksel argümanların ötesinde işimize özgü faydalar da sağladık."

- Wesley Struble, CAD sistem yöneticisi, Kuzey Amerika Bilgi Teknolojisi Servisleri, DENSO International America, Inc.

"Yakın gelecekte sağlık sektöründe klinik kullanıcıların yüzde 40 ila 60'ının GRID vGPU gerektiren uygulamalar çalıştırması beklenmektedir. NVIDIA ve VMware çözümü bir NVIDIA GRID kartının sunucu üzerinde çalıştırılan tüm VMware Horizon 6 oturumları üzerinde vGPU gerektiren her türlü uygulama karışımında dinamik olarak kullanılmasını sağlayacak ve dolayısıyla, toplam sahip olma maliyetleri azalırken yeni tasarruflara da yol açılmış olacak.”

- Aivars Apsite, teknoloji stratejisti, MetroHealth

“vSphere üzerindeki VMware Horizon 6'nın içinde NVIDIA GRID vGPU kullanma olanağı bizim açımızdan büyük değişiklik yaratacak. İş gücümüz için ihtiyaç duyduğumuz esnekliği ve üretkenliği bize sağlayacak. Aynı zamanda tasarımcılarımızın, herhangi bir konumda bulunan projelerde çalışmasına ve uzak ekiplerle işbirliği yapmasına da olanak sağlayacak. Bu yeni esneklik bizim için büyük bir kazanç. Bu olmadan şirketimizde VDI kullanmak gibi bir seçeneğimiz olmazdı."

- Shaula Zanchi, operasyon ortağı, Robin Partington Partners

"vSphere üzerinde NVIDIA GRID vGPU ve VMware Horizon ile yaşadığımız deneyim son derece olumlu. Uyumluluk ya da kullanıcı deneyiminden ödün vermeden birden fazla kullanıcı arasında tek bir GPU paylaştırma olanağını dört gözle bekliyoruz. Buna ek olarak, her bir vSphere ana sisteminde daha yüksek kullanıcı yoğunluğu elde etmek üzere bilgisayar kaynaklarımızı daha iyi tahsis edebileceğiz."

- Michael S. Goay, Bilgi Teknolojileri genel müdürü, USC Viterbi Mühendislik Fakültesi, Güney California Üniversitesi

Kurumsal Müşteriler için Doğrudan Erişim Programı
Yeni VMware Horizon 6 ve vSphere 6 üzerinde NVIDIA GRID vGPU Doğrudan Erişim programı kapsamında, belirli nitelikleri karşılayan seçkin VMware Horizon ve VMware vSphere müşterilerine NVIDIA’nın kurumsal grafik sanallaştırma uzmanlarına ve VMware’in çözüm mimarlarına öncelikli erişim verilecek. Programın katılımcıları, masaüstü dönüşüm girişimlerini hızlandırmak üzere tasarlanan bir deneyimi yaşayacak ve ardından, VDI pilot uygulamalarından ölçeklenebilir üretim uygulamalarına geçecekler.

Buna ek olarak, doğrudan erişim programının katılımcılarına özel topluluk forumları ve eğitimler için davetiyeler gibi başka avantajların yanı sıra yeni teknolojileri değerlendirme olanakları ve gelecekteki kurumsal sanallaştırma ürünlerini şekillendirecek geri bildirimlerde bulunma fırsatı sunulacaktır.

NVIDIA, VMware ve müşterileri Grafik Sanallaştırma Etkinliği kapsamında VMware Horizon 6 ve VMware vSphere 6 üzerinde NVIDIA GRID vGPU ve diğer NVIDIA kurumsal grafik sanallaştırma çözümleri ile ilgili derinlemesine incelemeler, teknik eğitimler ve ürün tanıtımları gerçekleştirecek. Bu etkinlikler 17-20 Mart tarihlerinde California'nın San Jose kentinde düzenlenecek olan GPU Teknoloji Konferansı kapsamında gerçekleştirilecek.

Çözümlerin bu çeyreğin ilerleyen günlerinde genel kullanıma sunulması bekleniyor.

NVIDIA GRID ve VMware Horizon Hakkında Güncel Bilgilere Ulaşmak için:


NVIDIA Hakkında
1993 yılından bu yana, NVIDIA (NASDAQ: NVDA) görsel hesaplama sanat ve bilimine öncülük etmektedir. Şirketin teknolojileri, oyunculardan bilim adamlarına ve tüketicilerden şirket müşterilerine kadar herkes için, ekran dünyasını interaktif bir keşifler evrenine dönüştürmektedir. Ayrıntılı bilgi için: www.nvidia.com.tr/page/press-room.html ve //blogs.nvidia.com

Bu basın bülteninde diğer hususların yanı sıra VMware Horizon 6 ve VMware vSphere 6 üzerindeki NVIDIA GRID vGPU çözümlerinin beklenen piyasaya çıkış tarihi ve müşterilere sağlaması beklenen avantajlar gibi ileriye yönelik beyanlar yer almaktadır. Bu ileriye yönelik beyanlar, 1995 ABD Özel Menkul Kıymet Davaları Reform Yasası'nın safe harbor hükümlerine tabidir. Gerçek sonuçlar ileriye yönelik beyanlarda belirtilenlerden daha farklı olabilir. Bunun nedeni aşağıda belirtilen ancak bunlarla sınırlı olmayan çeşitli risk faktörleridir: (i) genel ekonomik veya pazar koşullarındaki olumsuz değişimler; (ii) tüketici, hükümet ve bilgi teknolojisi harcamalarında gecikme veya kesinti; (iii) fiyat baskıları, sektör konsolidasyonu, sanallaştırma yazılımı ve bulut, son kullanıcı ve mobil bilgi işlem sektörlerine yeni rakiplerin girmesi ve VMware'in rakipleri tarafından yeni ürün ve pazarlama girişimlerinin ortaya konması dahil ancak bunlarla sınırlı olmayan rekabet faktörleri; (iv) VMware müşterilerinin bulut bilgi işlem, masaüstü sanallaştırma ve yazılım tanımlı veri merkezi gibi yeni ürün ve bilgi işlem stratejilerine geçiş kabiliyeti; (v) gelişmekte olan teknolojiyi müşterilerin benimsemesindeki belirsizlik; (vi) sanallaştırma yazılımı ve bulut, son kullanıcı ve mobil bilgi işlem sektörlerinde görülen hızlı teknolojik değişimler; (vii) ürün ve hizmet geliştirme takvimlerindeki değişiklikler; (viii) VMware'in EMC Corporation ile olan ilişkisi ve EMC'nin, VMware yönetim kurulu üyelerinin seçimi dahil olmak üzere paydaşların onayını gerektiren hususları kontrol etme kabiliyeti; (ix) VMware'in tescilli teknolojisini koruma kabiliyeti; (x) VMware'in üst düzeyde nitelikli çalışanları çekme ve elinde tutma kabiliyeti; ve (xi) satın alınan şirket ve varlıkların VMware bünyesine başarıyla entegre edilmesi. Söz konusu ileriye yönelik beyanlar güncel beklentilere dayalıdır ve çeşitli zamanlarda dosyalanabilen ve gerçek sonuçların beklentilerden farklı olmasına yol açabilen VMware'in Form 10-K ve Form 10-Q hakkındaki en güncel raporları ile Form 8-K hakkındaki güncel raporları dahil olmak üzere Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu'nda dosyalanmış olan belgelerde ayrıntılarıyla belirtilen diğer risklerin yanı sıra koşullardaki, önem düzeyindeki, değerdeki ve etkideki değişikliklere ve belirsizliklere tabidir. VMware, bu duyuru tarihinden sonra bu ileriye yönelik beyanları güncelleme konusunda sorumluluk almaz.

###

Bu basın bülteninde yer alan NVIDIA GRID vGPU ve vSphere 6 Doğrudan Erişim programının etkisi, avantajları ve bulunabilirliği ve NVIDIA'nın sanal bilgi işlem alanında dünya lideri olması dahil ancak bunlarla sınırlı olmayan bazı beyanlar, sonuçların beklentilerden daha farklı olmasına yol açabilecek risk ve belirsizlere tabi olan ileriye yönelik beyanlardır. Gerçek sonuçların beklentilerden daha farklı olmasına yol açabilecek önemli faktörler şunlardır: küresel ekonomik koşullar; ürünlerimizin üretiminde, montajında, ambalajlanmasında ve test edilmesinde üçüncü taraflarla çalışmamız; teknolojik gelişme ve rekabetin etkisi; yeni ürün ve teknolojilerin geliştirilmesi veya mevcut ürün ve teknolojilerimizin iyileştirilmesi; bize veya iş ortaklarımıza ait ürünlerin pazarda kabul görmesi; tasarım, üretim veya yazılım kusurları; tüketici tercihlerinin veya taleplerinin değişmesi; sektör standartlarının ve arabirimlerin değişmesi; sistemlere entegre edildiğinde ürün veya teknolojilerimizin performansında beklenmedik kayıplar yaşanması; ve 26 Ekim 2014 tarihinde sona eren üç aylık dönem için yayınlanan Form 10-Q raporu dahil olmak üzere Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu'nda (SEC) dosyalanmış olan NVIDIA raporlarında çeşitli zamanlarda belirtilen diğer faktörler. SEC tarafından dosyalanan raporların kopyaları şirketin web sitesinde yayınlanmakta olup NVIDIA'dan ücretsiz temin edilebilir. Bu ileriye yönelik beyanlar gelecekteki performansın garantisi değildir ve sadece buradaki tarihten itibarendir ve kanun tarafından gerekmediği sürece, NVIDIA gelecekteki olayları veya durumları yansıtmak amacıyla bu ileriye yönelik beyanları güncelleme zorunluluğunu reddeder.

###

© 2015 NVIDIA Corporation. Her hakkı saklıdır. NVIDIA, NVIDIA logosu, NVIDIA GRID ve vGPU NVIDIA Corporation'ın ABD'de ve diğer ülkelerdeki ticari markaları ve/veya tescilli ticari markalarıdır. Diğer şirket ve ürün adları, bağlantılı oldukları ilgili şirketlerin ticari markaları olabilir. Özellikler, fiyatlar, stokta mevcudiyet ve teknik özellikler önceden haber verilmeden değiştirilebilir.