NVIDIA GRID

  • Sanal Masaüstleri ve Uygulamalar
  • Bulut Oyun
GRID Teknolojisi
Divider

NVIDIA GRID TEKNOLOJİSİ

NVIDIA GRID™ hızlandırmalı grafik alanında 20 yılı aşkın yazılım ve donanım deneyimi ile geliştirilen ve sanal masaüstleri veya uygulamalar çalıştıran kullanıcılara zengin grafik deneyimi sunan bir sanallaştırma çözümüdür.

GRID GPU'LARI

NVIDIA’nın Kepler™ tabanlı GRID K1 ve K2 kartları, sanal ortamlarda zengin grafiklere olanak tanımak üzere özel olarak tasarlanmıştır.

Maksimum Kullanıcı Sayısı
GRID kartları, kullanıcı yoğunluğunu en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olan, optimize edilmiş bir çoklu GPU tasarımına sahiptir. GRID K1 kartında 4 giriş seviye GPU ve 16 GB grafik bellek vardır. GRID K1, NVIDIA GRID™ vGPU™ teknolojisi ile bir araya geldiğinde tek bir kart üzerinde 32'ye kadar kullanıcı destekler.

Güç Verimliliği
"SMX" adlı devrim niteliğindeki çoklu işlemciyi içeren GRID kartları, veri merkezi sınıfında güç verimliliği sunmak üzere tasarlanmıştır. Bunun sonucu, kurumsal veri merkezi için devrim niteliğinde bir güç/performans oranı sunan, yenilikçi ve kanıtlanmış bir çözümdür.

7/24 Güvenilirlik
GRID kartları, NVIDIA tarafından 7/24 işletim için tasarlanmış, üretilmiş ve test edilmiştir. Cisco, Dell, HP, IBM ve SuperMicro gibi lider sunucu firmaları ile yakın çalışılarak, GRID kartlarının optimal ve sistemin ömrü boyunca güvenilir performans sergilemesi güvence altına alınmıştır.

  GRID K1 GRID K2
GPU Sayısı 4 x giriş seviye Kepler GPU 2 x yüksek performanslı Kepler GPU
NVIDIA CUDA toplam çekirdek sayısı 768 3072
Toplam bellek boyutu 16 GB DDR3 8 GB GDDR5
Maks. güç tüketimi 130 W 225 W
Kart genişliği İkili yuva İkili yuva
Ekran IO Yok Yok
Ekstra güç kaynağı 6-pin konnektör 8-pin konnektör
PCIe x16 x16
PCIe (Gen) Gen3 (Gen2 uyumlu) Gen3 (Gen2 uyumlu)
Teknik Özellikler GRID K1 Kartı Özellikler GRID K2 Kartı Özellikler
 

NVIDIA GRID HIZLANDIRMALI UZAKTAN İLETİŞİM

Düşük Gecikmeli Uzak Ekran
NVIDIA’nın patentli düşük gecikmeli uzak ekran teknolojisi, kullanıcıların sanal makineleriyle karşılıklı iletişime girdiği sırada hissettiği duraklamayı azaltarak, kullanıcı deneyimini büyük ölçüde iyileştirir. Bu teknolojiyle, sanal masaüstü ekranı kodlanır ve doğrudan uzak protokole sevk edilir.

Her bir Kepler GPU'da, eşzamanlı akışları üstün kaliteyle kodlayabilen yüksek performanslı bir H.264 kodlama motoru vardır. Bu sayede, CPU'nun kodlama fonksiyonlarından kaynaklı yükünün hafifletilmesi ve kodlama fonksiyonunun sunucuda var olan GPU sayısına göre ölçeklenmesi ile bulut sunucusu veriminde büyük bir ilerleme kaydedilmektedir.

GRID Hızlandırmalı Uzaktan İletişim teknolojisi Citrix HDX 3D Pro, VMware Horizon View ve NICE DCV gibi sektörün önde gelen uzak ekran protokollerinde kullanılabilir.

GRID SANALLAŞTIRMA

Sanallaştırma Çözümlerinde En Geniş Ürün Serisi
GRID kartları; kanıtlanmış çok çeşitli çözümler içinden seçim yapma esnekliği sunarak Citrix, Microsoft ve VMware'den gelen GPU kapasiteli sanallaştırma çözümlerini etkinleştirir. GRID GPU'lar tek bir üst düzey kullanıcıya ayrılabilir veya birden fazla kullanıcı arasında paylaştırılabilir.

NVIDIA GRID vGPU

GRID kartlarında, GPU'nun donanım sanallaştırmasına ilk kez olanak tanıyan NVIDIA Kepler tabanlı GPU'lar yer alıyor. Bu, gerçek PC performansı ve uygulama uyumluluğu sunulurken kullanıcı yoğunluğunun da iyileştirilmesi ve birden fazla sayıda kullanıcının tek bir GPU'yu paylaşabilmesi demektir. Daha fazla bilgi için GRID vGPU sayfasını ziyaret edin.

 
 
Bulut Hesaplama

Kurumsal Masaüstü Sanallaştırma (VDI)
GRID Teknolojisi
GRID ISV Sertifikasyonu ve Sürücüler
Paylaşılan GRID GPU'lar (vGPU)
NVIDIA GRID Özellikli Sunucular
GRID Başarı Öyküleri
NVIDIA GRID Forumlar
GRID için Kaynaklar
İletişim

Bulut Oyunları

Bulut Oyun
NVIDIA GRID Avantajları
NVIDIA GRID GPU Özellikleri
NVIDIA GRID Sistemi

İlgili Ürünler

Citrix ve NVIDIA
VMware ve NVIDIA
NICE Desktop Cloud Virtualization (DCV)
Microsoft Remote FX
GPU Bulut Renderleme

Bize Çevrimiçi Ulaşın

NVIDIA Blog NVIDIA Blogu
Facebook Facebook
YouTube YouTube