NVIDIA GRID

  • Sanal Masaüstleri ve Uygulamalar
  • Bulut Oyun
Citrix XenServer, XenApp ve XenDesktop
Divider
Citrix ve NVIDIA
Grafik hızlandırmalı sanal masaüstleri ve uygulamaları
 

Görsel hesaplamanın lideri NVIDIA ve Citrix, on yılı aşın bir süredir birlikte çalışmaktadır. Bu ortaklıktan tüm dünyadaki müşteriler yararlanmaktadır ve sanal ortamlarda kullanıcılara en zorlu uygulamaları ve iş yüklerini sunmaktadır.

NVIDIA, sanal masaüstü dağıtımında yerel NVIDIA sürücülerini kullanarak en yüksek düzeyde uygulama performansı ve uyumluluğu garanti etmektedir. Citrix XenDesktop ve XenApp, önde gelen hipervizörler ve bare metal üzerinde desteklenmektedir.

Citrix XenDesktop® ve NVIDIA GRID

NVIDIA GRID™ on Citrix XenDesktop şirketlere Windows masaüstü oluşumlarını bir bilgi işlem merkezinde tutmaya olanak sağlar. Daha fazla güvenlik ve uyumluluk sağlanmasının yanı sıra, birçok uygulama verilere, dosyalara ve ağa daha hızlı erişim nedeniyle daha iyi performans sunar. NVIDIA GRID GPU'lar kullanıcılar dizüstü bilgisayar, ince istemci veya tablet gibi herhangi bir cihazdan bağlandığında dahi ana bilgisayara bağlı masaüstlerinin tam bit iş istasyonu deneyimi sunmasına olanak sağlar.

Citrix XenApp® ve NVIDIA GRID

İşletmeler NVIDIA GRID on Citrix XenApp ile grafik açıdan zengin uygulamalarını özel veya genel bulutlardan güvenli ve esnek bir şekilde sunabilirler. Windows Server Remote Desktop Services (RDS) yazılımını temel alan XenApp, her yerdeki kullanıcılara düşük sahip olma maliyeti ile merkezi olarak uygulamalar sunar. NVIDIA GRID, en zorlu 3D uygulamaların dahi kullanıcıların üretkenliğini sürdürmek için gereksinim duydukları GPU gücüne sahip olmasını sağlar.

NVIDIA GRID™ vGPU™ on Citrix XenServer

NVIDIA ve Citrix, sanal masaüstlerinde grafiklerin gerçek donanım sanallaştırma sunulmasının önünü açtı. GRID vGPU ve Citrix XenServer teknolojisi, grafik deneyiminden ödün vermeden birden fazla sanal masaüstü arasında GPU donanım hızlandırma paylaşımına olanak verir. Kullanıcılar, yerel bir masaüstünde bekledikleri uygulama özelliklerini, performansını ve uyumluluğunu elde eder.

NVIDIA GRID vGPU on Citrix XenServer

NVIDIA GRID vGPU on Citrix XenServer.
Nasıl çalıştığına bakın. (00:01:10)

 
 

GRID vGPU teknolojisi ile her bir sanal makinenin grafik komutları hipervizör tarafından çeviri yapılmadan doğrudan GPU'ya geçirilir. Bu, GPU donanımının paylaşılan sanallaştırılmış grafik performansında en üst düzeyi sunmak üzere zaman dilimlerine ayrılmasına olanak verir.

 

NVIDIA paylaşılan sanal GPU teknolojisi (vGPU)

 

Kaynak: Citrix.