Tesla

GPU BULUT BİLİŞİM
Yapay Zekanın Gücü Buluta Geliyor
Yapay Zekanın Gücü Buluta Geliyor

DERİN ÖĞRENMENİN GÜCÜNÜ
VERİLERİNİZE GETİRİN

 

Bulut bilişim, işletmelerin çalışma şeklini tamamen değiştirecek şekilde veri merkezlerini herkesin kullanımına açarak sektörleri kökten değiştirmiştir. En önemli varlıklarınız, artık tercih ettiğiniz sağlayıcıyla bulutta. Verilerden tam anlamıyla bilgi edinmek için doğru yüksek performanslı bilişim çözümüne ihtiyaç duyarsınız.

Büyük verileri insanüstü bir zekaya dönüştüren bilişim platformu olan GPU’lar, yeni yapay zeka devrinin işlem motorudur. Günümüzde, GPU hızlandırmalı derin öğrenmenin ve yapay zekanın tüm gücünü buluttaki verilerinizde kullanarak yeni bir olasılıklar dünyasının kapısını açabilirsiniz.

GPU bulut bilişim, tüm büyük bulut platformlarında kullanılabilir.

 
 

GPU BİLİŞİMİ VERİLERİNİZE GETİRİN

Ticari işlem kayıtları, sensör günlükleri, görseller, videolar ve daha fazlası ile her gün ayrı bir veri artışıyla başa çıkmanız gerekiyor. GPU’lar ile derin öğrenme amacıyla verilerinizi buluttan bir veri merkezine aktararak işinizi yarıya indirebilirsiniz. GPU hızlandırmalı bilişimi buluta taşıyarak devasa veri kümeleriyle bu verilerden bilgi edinmeniz için gereken bilişim gücü arasındaki uçurumu kapatıyoruz.

GPU BULUT BİLİŞİM İLE TASARRUF EDİN

Yüzlerce CPU’luk kümeleri, her biri 8 adede kadar GPU içeren düğümlerle değiştirerek %70 oranında tasarruf edebilirsiniz. Bilimsel ve derin öğrenme iş yüklerinde ilk masraflar genelde yüksektir. Ancak kullandıkça öde sistemi ve 7/24 ölçeklendirilebilir performans sayesinde yalnızca bugünkü kullanımınızı öder, büyüdükçe ölçeklendirebileceğinizi bilerek rahat edersiniz.

Tüm bunlar, NVIDIA® Tesla® veri merkezi GPU’larından beklemeye alışık olduğunuz yüksek performans ile gelir. Veri bütünlüğü için ECC, yüksek bant genişliği için GPU’da doğrudan RDMA ve GPU’lar arası düşük gecikmeli eşdüzey iletişim gibi eksiksiz bir özellikler seti.

OTOMATİK ÖN HAZIRLIK İLE İŞ KUYRUKLARINI ORTADAN KALDIRIN

Önceden yapılandırılmış NVIDIA sunucuları ve kitaplıklarıyla sanal görselleri kullanarak günler veya haftalar yerine dakikalar içinde GPU hızlandırmalı HPC kümelerini hazırlayın. Amacınız ister tüm bilişim ihtiyaçlarınızı karşılamak ister kısa vadeli yoğunlukların üstesinden gelmek olsun, GPU bulut bilişim gerekli ölçeklendirme olanağını sağlar.

 
 
CUDA ve GPU Hesaplama

GPU Hesaplama Nedir?
GPU Hesaplama
Hakkında Gerçekler

GPU Programlama
Kepler GPU Mimarisi
GPU Bulut Hesaplama
İletişim

CUDA Nedir?
CUDA Tanıtımı
CUDA Eğitimi
CUDA Araştırma Merkezleri
CUDA Eğitim Merkezleri

GPU Uygulamaları

Tesla GPU Uygulamaları
Tesla Başarı Öyküleri
OpenACC Direktifleri
Tesla GPU Test Sürüşü

Sunucular ve İş İstasyonları
için Tesla GPU’lar

Neden Tesla
Tesla Sunucu Çözümleri
Tesla İş İstasyonu Çözümleri
Tümleşik Geliştirme Platformu
Tesla GPU Satın Al

Tesla Haberleri ve Bilgileri

Tesla Ürün Bilgi Kaynakları
NVIDIA Araştırma
Tesla Uyarıları

Bize Çevrimiçi Ulaşın

NVIDIA Blog NVIDIA Blogu
Facebook Facebook
YouTube YouTube