BASIN ODASI

Dünya Genelindeki PC Üreticileri NVIDIA'nın VR-Ready PC'ler ve Eklenti Kartlar Sunmasını Destekliyor
GeForce GTX VR Ready Tasarımı Muhteşem Sanal Gerçeklik Deneyimleri Sunan Teknolojiye Damgasını Vuruyor

Daha fazla bilgi için:
Pinar Ortakaya
portakaya@nvidia.com

Tesla M40 GPU accelerator

TÜRKİYE İstanbul4 Ocak 2016—NVIDIA bugün, oyuncuların sanal gerçeklik deneyimlerinde gezinmesine yardımcı olacak bir VR-ready programını duyurdu.

Şirket, oyuncuyu sarmalayan yoğun bir VR oyun deneyimi sağlayan “GeForce® GTX® VR Ready” sistemleri ve grafik kartları sumak için PC ve dizüstü bilgisayar üreticileri ve eklenti kart sağlayıcıları ile birlikte çalışmaktadır. Program, piyasaya çıkan çok sayıda VR oyununu ve uygulamasını çalıştırmak için hangi donanımın gerektiği konusundaki karışıklığı en aza indirgiyor.

Harika bir VR deneyimi sunmak – iki eşzamanlı görüntü (her göze bir görüntü) için saniyede 90 üzerinde resim karesi (fps) yönetmek, geleneksel 3D oyunlara göre yedi kat daha fazla grafik işlem gücü gerektirir.1

NVIDIA yeni teknolojiler genel müdürü Jason Paul, “Müşteriler için VR gibi yeni geliştirilen bir teknolojiyi yönetmek göz korkutucu ve sıkıntılı olabilir” dedi. “Müşterilerin VR gereksinimlerini karşılayabilen PC'leri veya eklenti kartları hemen tanımasına olanak veren GeForce GTX VR Ready markası ile satın alma işlemini kolaylaştırmak için dünya genelinde güvenilir ortaklarla çalışıyoruz.”

NVIDIA® GPU'lar VR ekosisteminin merkezindedir ve VR düşünülerek tasarlanan ödüllü NVIDIA Maxwell™ grafik mimarisi ile güçlendirilmektedir. Hızlı resim karelerini güçlendirmenin yanı sıra, performansı yüzde 50'ye kadar artırırken görüntü kalitesini koruyan ve gecikme sürelerini azaltan NVIDIA Multi-Res Shading desteği gibi benzersiz VR özelliklerine sahiptir.2

NVIDIA, Maxwell sınıfı GTX GPU'ları, NVIDIA Game Ready Sürücüleri ve geliştiriciler için yazılım araçları NVIDIA GameWorks™ VR ve NVIDIA DesignWorks™ VR ile sanal gerçeklik deneyimleri için en hızlı performansı ve en düşük gecikme sürelerini sağlıyor.

PC Üreticilerinden Destek
Dünyanın önde gelen PC satıcıları GeForce GTX VR Ready programına katılıyor.

“Oyun ve grafik dünyasının öncüleri olan Alienware ve NVIDIA anahtar çözümü müthiş VR deneyimleri sunuyor. Program, müşterileri heyecan verici ürünlere doğru yönlendirecek. Maxwell tabanlı GPU'lar sanal gerçeklik deneyimleri için muhteşem, GeForce GTX 970 gibi kartlar ise Alienware PC'lerin sektör standardını belirlemesine yardımcı oluyor.”

— Frank Azor, Alienware genel müdürü

“NVIDIA’nın GeForce GTX VR Ready programı sanal gerçekliği kolaylaştırıyor ve keyifli hale getiriyor. NVIDIA sektörün ilerlemesine öncülük ediyor. Maxwell ile güçlendirilen kartları sanal gerçeklik için gerekli olan gücü ve düşük gecikme sürelerini sağlıyor. GameWorks VR platformu ise geliştiricilere geleceğin en çok satan bir sonraki VR oyununu geliştirmek için gerekli araçları sunuyor.”

— Wallace Santos, MAINGEAR CEO'su ve kurucusu

“VR geleneksel olarak masaüstü bilgisayarlarda kullanıldı ancak NVIDIA, MSI GT72 Dominator ve GeForce GTX 980 donanımına sahip GT80 Titan ile sanal deneyimlerin hareket halinde hayata geçirilmesine olanak sağladı. NVIDIA’nın GeForce GTX VR Ready markası VR kapasitesi olan makineleri tanımayı kolaylaştırıyor ve muhteşem bir oyun deneyimini garantiliyor.”

— Andy Tung, MSI Pan America başkanı

Daha fazla bilgi ve katılan PC üreticilerini görmek için //www.nvidia.com.tr/object/vr-ready-program-tr.html.

NVIDIA Hakkında Güncel Kalın:
Güncel haberlerimiz için bizi NVIDIA Blog, Facebook, Google+, Twitter, LinkedIn ve Instagram üzerinden takip edebilirsiniz. NVIDIA videolarını YouTube ve görüntülerini Flickr üzerinden izleyebilirsiniz.

NVIDIA Hakkında
1993 yılından bu yana, NVIDIA (NASDAQ: NVDA) görsel hesaplama sanat ve bilimine öncülük etmektedir. Şirketin teknolojileri, oyunculardan bilim adamlarına ve tüketicilerden şirket müşterilerine kadar herkes için, ekran dünyasını interaktif bir keşifler evrenine dönüştürmektedir. Ayrıntılı bilgi için: www.nvidia.com.tr/page/press-room.html ve //blogs.nvidia.com

____________________________________

(1)Tek bir ekranda 1920x1080 çözünürlükte 30 fps hızda çalışan PC oyun ile iki ekranın her birinde 1680x1512 çözünürlükte 90 fps hızda çalışan VR kulaklık seti karşılaştırılmıştır. //blogs.nvidia.com/blog/2015/11/09/gameworks-vr-unreal-engine-4-ue4/

(2)Epic Games, VRX 2015'te NVIDIA Multi-Res Shading uygulayarak Bullet Train demosunda yüzde 50 performans artışı elde etti. //blogs.nvidia.com/blog/2015/11/09/gameworks-vr-unreal-engine-4-ue4/

____________________________________

Bu basın bülteninde yer alan ve GeForce GTX VR Ready sistemlerinin ve grafik kartlarının özellikleri, performansı ve avantajları ve programa katılan satıcılara ilişkin beyanları da içeren, ancak belirtilenlerle sınırlı olmayan geleceğe dönük ifadeler, sonuçların beklentilerden somut olarak farklı çıkmasına neden olabilecek risklere ve belirsizliklere tabidir. Important factors that could cause actual results to differ materially include: global economic conditions; our reliance on third parties to manufacture, assemble, package and test our products; the impact of technological development and competition; development of new products and technologies or enhancements to our existing product and technologies; market acceptance of our products or our partners' products; design, manufacturing or software defects; changes in consumer preferences or demands; changes in industry standards and interfaces; unexpected loss of performance of our products or technologies when integrated into systems; as well as other factors detailed from time to time in the reports NVIDIA files with the Securities and Exchange Commission, or SEC, including its Form 10-Q for the fiscal period ended October 25, 2015. Copies of reports filed with the SEC are posted on the company's website and are available from NVIDIA without charge. These forward-looking statements are not guarantees of future performance and speak only as of the date hereof, and, except as required by law, NVIDIA disclaims any obligation to update these forward-looking statements to reflect future events or circumstances.

###

© 2016 NVIDIA Corporation. Her hakkı saklıdır. NVIDIA, NVIDIA logosu, GeForce, GTX, NVIDIA Maxwell, GameWorks ve DesignWorks; NVIDIA Corporation'un ABD ve diğer ülkelerde ticari markaları ve/veya tescilli ticari markalarıdır. Other company and product names may be trademarks of the respective companies with which they are associated. Features, pricing, availability and specifications are subject to change without notice.