Geforce

NVIDIA GeForce GTX 690

İki Kepler GPU'nun gücünü birleştiren GeForce GTX 690 bugüne kadar geliştirilen en hızlı grafik kartıdır.

Ürün arama…
Hemen Al

Genel Bakış

İki Kepler GPU'nun gücünü birleştiren GeForce GTX 690 bugüne kadar geliştirilen en hızlı grafik kartıdır. GTX 690, her iki GPU'da da akıcı, tutarlı çerçeve hızları için donanım tabanlı çerçeve ölçme kullanır. Çift buhar bölmesi soğutucu ile titizlikle tasarlanmış olan kart sessiz çalışmayı garanti eder.

Kepler Mimarisi

Kepler Mimarisi

Kepler bugüne kadarki en gelişmiş GPU mimarimizdir. DirectX 11 için optimize edilen Kepler yalnızca hızlı değil, aynı zamanda son derece enerji verimlidir.

Daha Hızlı Performans

Daha Hızlı Performans

GPU Boost her oyunun en iyi yönünü ortaya çıkarmak için dinamik olarak saat hızını artırır.

Daha Akıcı Çerçeve Hızları

Daha Akıcı Çerçeve Hızları

Adaptive V-Sync performansı üst düzeye çıkarırken kesintileri en aza indirgemek için her bir kareyi akıllı bir şekilde renderler.

Daha Zengin Oyun

Daha Zengin Oyun

NVIDIA Surround modunda PC oyunlarınızın keyfini üç monitörde çıkarın. Daha yoğun oyun deneyimi için PhysX ve 3D Vision özelliklerini açın.

Özellikler

Kepler GPU Mimarisi

Kepler GPU Mimarisi

NVIDIA Kepler GPU mimarisi, yalnızca en son DirectX 11 oyunlarında maksimum performans için değil, aynı zamanda watt başına optimum performans için yeni baştan tasarlanmıştır. Yeni SMX akış çoklu işlemci, daha önceki nesle göre iki kat daha fazla verimlidir ve yeni geometri motoru üçgenleri iki kat daha hızlı çizer. Sonuç, birinci sınıf performans ile zarif ve güç verimli bir grafik kartında en yüksek görsel kalitedir.

 
NVIDIA GPU Boost

NVIDIA GPU Boost

GPU'lar, daha hızlı çalışma potansiyeline sahip olmalarına rağmen, 3D oyunlar oynarken bugüne kadar sabit bir saat hızında çalıştılar. GPU Boost grafik iş yükünü akıllı bir şekilde izler ve mümkün oldukça saat hızını artırır. Sonuç olarak GPU daima en yüksek performansı sunar ve mümkün olan en yüksek çerçeve hızını elde edersiniz. GPU Boost Videosunu izleyin

 
NVIDIA Adaptive Vertical Sync

NVIDIA Adaptive Vertical Sync

Çerçeve hızındaki aksamalar ve ekrandaki kopmalar kadar dikkat dağıtan bir şey yoktur. Bu durumlardan ilki çerçeve hızları düşükken, ikincisi ise çerçeve hızları yüksekken meydana gelir. Adaptive V-Sync çerçeveleri renderlemenin daha akıllı bir yoludur. V-synch, yüksek çerçeve hızlarında kopmaları önlemek için etkinleştirilir ve düşük çerçeve hızlarında takılmaları en aza indirgemek için devre dışı kalır. Dikkatinizi dağıtan bozulmaları ortadan kaldırarak oyununuza devam etmenizi sağlar.

 
NVIDIA 3D Vision™ Ready

NVIDIA 3D Vision® Ready1

NVIDIA 3D Vision, PC'nize sizi tamamen içine alan stereoskopik 3D deneyimi getirir. Yüksek teknolojili kablosuz gözlükler ve gelişmiş yazılımın bir araya geldiği 3D Vision, yüzlerce PC oyununu tam stereoskopik 3D'ye dönüştürür. Ayrıca, 3D film ve 3D dijital fotoğrafları kristal berraklığında muhteşem bir kaliteyle de izleyebileceksiniz.

 
Dörde Kada Monitör ile NVIDIA Surround

Dörde Kada Monitör ile NVIDIA Surround2

En sevdiğiniz oyunları üç monitörde oynamak kadar heyecan verici bir şey yoktur. 5760 x 1080 çözünürlükte genişletilmiş görüntü, insan gözünün görme alanına yayılır, yarış ve uçuş simülatörlerinde en yoğun oyun deneyimini sunar. Oyun oynarken sohbet, e-posta veya web sekmeleri için de dördüncü bir ekran ekleyin.

 
İki Yeni Kenar Yumuşatma Modu: FXAA ve TXAA

İki Yeni Kenar Yumuşatma Modu: FXAA ve TXAA

Kenar yumuşatma çentikli kenarları düzeltir, ancak çerçeve hızı gereksinimleri yüksek olabilir. FXAA, performans üzerinde minimum etki ile güzel pürüzsüz hatlar oluşturan yeni bir kenar yumuşatma teknolojisidir. Kepler tabanlı GPU'lar ile FXAA teknolojisini NVIDIA Kontrol Panelinden yüzlerce oyun için etkinleştirebilirsiniz.

İkinci mod olan TXAA ise, geçici filtreleme MSAA ve daha da yüksek görsel uyumluluk için yapım sonrasını bir araya getiren oyun içi bir seçenektir.

 
NVIDIA Quad SLI® Teknolojisi

NVIDIA Quad SLI® Teknolojisi3

Dünya çapında beklentileri yüksek oyuncular tarafından kullanılan Quad SLI, muhteşem bir performans için üçe kadar GeForce GTX 690'i birbirine bağlamanıza olanak verir. NVIDIA'nın hızlı ve sık yazılım güncellemeleri ile yalnızca mevcut oyunlarda değil, yeni çıkacak oyunlarda da en iyi performansı elde edersiniz.

 
NVIDIA PhysX® Teknolojisi

NVIDIA PhysX® Teknolojisi

NVIDIA PhysX tam desteği ile ortaya çıkan yepyeni fiziksel oyun etkileşimi sınıfı sayesinde, GeForce ile daha dinamik ve gerçekçi bir deneyim yaşayacaksınız.

1 - 3D Vision, 3D Vision gözlük ve 3D Vision-Ready monitör gerektirmektedir. Daha fazla bilgi için www.nvidia.com.tr/3dvision adresine bakın.
2 - NVIDIA 3D Vision Surround, 3D Vision gözlük ve üç adet uygun 3D Vision-Ready ekran gerektirmektedir. Ayrıca, 3D Vision Surround monitörlerden birini bağlamak için bir DisplayPort - Dual-link DVI adaptörü gerekebilir. Daha fazla bilgi için www.nvidia.com.tr/surround adresine bakın.
3 - Bir GeForce GTX 690 GPU aynı çerçeve arabellek boyutuna sahip diğer bir GeForce GTX 690 GPU (grafik kartı üreticisi farklı olabilir) ile eşleştirilmelidir. SLI yeterli sistem soğutma ve uyumlu bir güç kaynağı gerektirmektedir. Daha fazla bilgi ve SLI onaylı bileşenlerin listesi için www.nvidia.com.tr/sli adresini ziyaret edin.

Relative GPU Performance

Teknik Özellikler

NVIDIA GeForce GTX 690

GPU Motoru Özellikleri

CUDA çekirdeği

3072

Base Clock

915

Boost Clock

1019

Doku Doldurma Hızı (milyar/san)

234

Bellek Özellikleri

Bellek Hýzý ( Gbps )

6.0

Bellek Hızı

4096 MB (2048 MB per GPU)

Bellek Arayüzü

512-bit GDDR5

Bellek Bant Genişliği

384

Özellik Desteği

SLI uyumlu

Purevideo

3D Vision

PhysX

Programlama Ortamı

CUDA

DirectX

11

OpenGL

4.2

Yol Desteði

PCI-E 3.0

3d oyun

Blu Ray 3D

Teknik Özellikler

Maksimum Dijital Çözünürlük

4096x2160

En Yüksek VGA Çözünürlük

2048x1536

Ortam Bağlantısı

  • Two Dual Link DVI-I
  • Dual Link DVI-D
  • Mini DisplayPort

Çoklu Monitör

HDCP

HDMI

HDMI için ses giriþi

Internal

Standart Grafik Kartı Boyutları

Yükseklik

4.376 Inches

Uzunluk

11 Inches

Genişlik

Çift yuva

Isı ve Güç Özellikleri

Maksimum GPU Sıcaklığı (c)

98 C

Enerji Tüketimi

300 W

Önerilen Minimum Sistem Gücü (W)

650 W

Destekleyici Güç Konnektörleri

8-pin x2
 

Hemen Al

Destek

Donanım Desteği

NVIDIA tarafından tasarlanan ve geliştirilen grafik kartlarınız için destek, RMA destekleri, değiştirmeler ve garanti konuları ile NVIDIA ilgilenecektir.
Lütfen burayı tıklayarak NVIDIA GeForce Grafik Kartları müşteri destek sayfasına yönlendirilmeyi bekleyin. Eğer GeForce grafik kartınızı kart ortaklarımızın birinden aldıysanız burayı tıklayın.

Yüklemeler

Drivers

Sürücüler

Ürününüz için en son sürümü veya beta sürücüleri yükleyin

 

Ürünün görünümü üreticiye göre değişebilir