Notebook

NVIDIA GeForce GTX 680MX

NVIDIA® GeForce® GTX 680MX, dizüstü oyun bilgisayarları için bugüne kadar üretilen en hızlı ve en gelişmiş GPU'dur.

Ürün arama…
Hemen Al

Genel Bakış

NVIDIA® GeForce® GTX 680MX bugüne kadar geliştirilen en hızlı, en gelişmiş mobil GPU’dur. Hız ve verimlilik için geliştirilen yeni NVIDIA mimarisini temel almaktadır ve önceki nesle göre 2 kata kadar daha fazla performans sunar1. NVIDIA Optimus™ teknolojisi ile aynı zamanda üstün performans ve uzun pil süresinin mükemmel dengesini elde edersiniz.

Eksiksiz bir yeni nesil oyun teknolojisi harikası

Bugüne kadar üretilen en hızlı, en gelişmiş PC oyun laptop GPU'su

NVIDIA GeForce GTX 680M, NVIDIA’s devrim niteliğindeki yeni mimarisini, önceki nesilden neredeyse %60 daha fazla performans sunacak şekilde yükseltiyor.1 Hız ve verim için tasarlanmış GeForce® GTX 680M GPU, rekabeti %30'a varan oranda geride bırakıyor.2 Ayrıca, NVIDIA GeForce sürücüler en üstün oyun performansı için GPU'nuzdan her zaman en iyi şekilde yararlanmanızı sağlıyor.

Eksiksiz bir yeni nesil oyun teknolojisi harikası

NVIDIA FXAA ve TXAA teknolojileri ile geniş çeşitlilikte oyunda otomatik olarak son derece hızlı kenar yumuşatma çalıştırın. VSync'i mevcut kare hızlarına ayarlayan NVIDIA Adaptive Vertical Sync ile maksimum oynanabilirlik elde edin. NVIDIA PhysX teknolojisi ile dinamik, etkileşimli ortamlarda oyunları hayata geçirerek farkı hissedin. Ayrıca, NVIDIA® SLI® teknolojisini kullanan iki GTX GPU ile oyun hakimiyetini iki kat elde edin.

NVIDIA Optimus teknolojisi ile müthiş performans ve uzun pil ömrü

NVIDIA Optimus teknolojisi ile müthiş performans ve uzun pil ömrü 3

NVIDIA Optimus™, PC'niz için sektörün tek tam otomatik değiştirilebilir grafik teknolojisidir. NVIDIA Optimus teknolojisi video düzenlerken, web'de gezinirken, ya da bir 3D oyun oynarken performans ve pil süresinin mükemmel dengesini seçer.

1 - GeForce GTX 580M ile karşılaştırıldı.
2 - RADEON HD 7970M ile karşılaştırıldı.
3 - Optimus yalnızca Windows 7 veya daha yeni işletim sistemi ile çalışan dizüstü bilgisayarlarda kullanılabilir – Belirli modellerde Optimus desteği için lütfen OEM’inize danışın.

Özellikler

Microsoft DirectX 11 Desteği

DirectX 11 GPU, Shader Model 5.0 desteği ile Uygulama Programlama Arayüzünün (API) ana grafik özelliği olan GPU hızlandırmalı mozaiklemede ultra yüksek performans için tasarlanmıştır.

NVIDIA 3D Vision Ready1

İleri teknoloji ürünü kablosuz gözlük ve ileri düzeyde yazılımın bir birleşimi olan NVIDIA 3D Vision, yüzlerce PC oyununu tam stereoskopik 3D’ye dönüştürür. Ayrıca Blu-ray 3D, çevrimiçi 3D film ve 3D dijital fotoğrafları kristal berraklığında muhteşem bir kaliteyle de izleyebileceksiniz.

NVIDIA PhysX Technology Desteği

NVIDIA® GeForce® ile daha dinamik ve gerçekçi bir deneyim için, fiziksel oyun etkileşiminde yepyeni bir sınıf sunar.

NVIDIA Adaptive Vertical Sync

Çerçeve hızındaki aksamalar ve ekrandaki kopmalar kadar dikkat dağıtan bir şey yoktur. Bu durumlardan ilki çerçeve hızları düşükken, ikincisi ise çerçeve hızları yüksekken meydana gelir. Adaptive V-Sync çerçeveleri renderlemenin daha akıllı bir yoludur. V-synch, yüksek çerçeve hızlarında kopmaları önlemek için etkinleştirilir ve düşük çerçeve hızlarında takılmaları en aza indirgemek için devre dışı kalır. Dikkatinizi dağıtan bozulmaları ortadan kaldırarak oyununuza devam etmenizi sağlar.

NVIDIA FXAA Teknolojisi

NVIDIA Kontrol Panelinden ulaşılabilen gölgeleyici tabanlı kenar yumuşatma teknolojisi, yüzlerce PC oyununda ultra hızlı kenar yumuşatmaya olanak verir.

NVIDIA TXAA Teknolojisi

Görüntü kalitesi ve performansın üstün birlikteliğini sunan yeni bir geçici kenar yumuşatma tekniği.

NVIDIA SLI Teknolojisi

Sektörde öncü teknoloji, iki NVIDIA® GeForce® GPU'nun paralel olarak çalışmasına olanak vererek günümüzün en popüler oyunlarında 2 kata kadar daha hızlı performans sunmaktadır.

NVIDIA 3DTV Play ve HDMI Desteği2

HDMI çıkış desteği sayesinde yüksek tanımlı video ve ses sinyallerinin her ikisi de HDTV’ye tek bir kablo üzerinden gönderilir. Dizüstü bilgisayarınızı NVIDIA® 3D TV Play™ ile herhangi bir 3D etkinleştirilmiş TV'ye bağlayın ve Blu-ray, 3D fotoğraflar ve hatta oyunlarınız dahil olmak üzere tüm 3D içeriğinizi büyük ekranda izleyin!

NVIDIA GeForce Sürücüler

GeForce GPU'nuzun gücünü ve kapasitesini serbest bırakın. NVIDIA® GeForce sürücüler, dizüstü bilgisayarınızın ömrü boyunca sürekli olarak performans iyileştirmeleri sunar.

Yüksek Tanımlı Ses Veri Akışı

Dolby TrueHD ve DTS-HD formatlar dahil olmak üzere yüksek tanımlı ses veri akışı için tam destek.

NVIDIA CUDA Teknolojisi3

GPU’nun işlemci çekirdeklerinin gücünü açığa çıkararak, video dönüştürme gibi en zorlayıcı sistem görevlerini hızlandırır ve geleneksel GPU’lara göre inanılmaz oranlarda daha iyi performans sunar.

Donanım Video Düzenleme Hızlandırma4

Yüksek tanımlı video kod çözümü hızlandırma ve düzenlemelerin bir araya gelmesi ile inanılmaz bir enerji verimliliğiyle kesintisiz video, çarpıcı görüntü netliği, kusursuz renkler, film ve videoların gerçek zamanlı izlenmesi hassas görüntü ölçekleme.

PCI Express 3.0 & 2.0 Desteği

En çok bant genişliği gerektiren oyun ve 3D uygulamalarda en yüksek veri aktarım hızlarını sunan PCI Express 3.0 yol mimarisi için tasarlandı. Ayrıca, en geniş destek kapsamı için, mevcut PCI Express anakartlarıyla geriye uyumluluğu korur.

Çift Bağlantı DVI Desteği

Sektörün 2560x1600'e varan en büyük ve yüksek çözünürlüklü düz panel ekranlarını, Yüksek Bant Genişliği Dijital İçerik Koruması (HDCP) desteğiyle çalıştırabilir.

NVIDIA Optimus Teknolojisi5

Film izlerken, web'de gezinirken veya 3D bir oyun oynarken beklediğiniz olağanüstü grafik performansını koruyarak pil ömrünüzü otomatik olarak optimize edin.

1 – – NVIDIA 3D Vision; NVIDIA 3D Vision gözlük ve 3D Vision-Ready ekran gerektirmektedir. Daha fazla bilgi için www.nvidia.com.tr/3dvision.
2 – R260 sürücüler ve sonrasında desteklenmektedir.
3 – CUDA teknolojisi için uygulama desteği gerektirmektedir.
4 – Bazı özellikler için desteklenen video yazılımları gerekmektedir. Ayrıntılı bigi için www.nvidia.com.tr adresini ziyaret edin.
5 – Optimus tüm OEM SKU'larında olmayabilir. Daha fazla bilgi için üreticiye danışın.

Teknik Özellikler

GeForce GTX 680MX

GPU Motoru Özellikleri

CUDA çekirdeği

1536

İşlemci Saat Hızı

720

Doku Doldurma Hızı (milyar/san)

92.2

Bellek Özellikleri

Bellek Hýzý ( Mhz )

2500

Bellek Arayüzü

256-bit GDDR5

Bellek Bant Genişliği

160

Özellik Desteği

SLI uyumlu

3D Vision

PhysX

Programlama Ortamı

CUDA

DirectX

11.2

OpenGL

4.4

Yol Desteði

PCI-E 3.0
 

Hemen Al

Destek

Donanım Desteği

NVIDIA tarafından tasarlanan ve geliştirilen grafik kartlarınız için destek, RMA destekleri, değiştirmeler ve garanti konuları ile NVIDIA ilgilenecektir.
Lütfen burayı tıklayarak NVIDIA GeForce Grafik Kartları müşteri destek sayfasına yönlendirilmeyi bekleyin. Eğer GeForce grafik kartınızı kart ortaklarımızın birinden aldıysanız burayı tıklayın.

Yüklemeler

Drivers

Sürücüler

Ürününüz için en son sürümü veya beta sürücüleri yükleyin

 

Ürünün görünümü üreticiye göre değişebilir