BASIN ODASI

Tüm Oyuncular İçin Büyük Bir Hamle: NVIDIA GeForce GTX 1060'ı Duyurdu
Pascal ile Güçlendirilen Kart GTX 980 Oyun Performansı ve İki Kat Daha Fazla Enerji Verimliliği Sunuyor

Daha fazla bilgi için:
Idil Oncul
ioncul@nvidia.com

TÜRKİYE, İstanbul—7 Temmuz 2016—NVIDIA bugün, Pascal™ oyun GPU'su ailesine, iki ay önceki lansmanlarının ardından hız ve güç verimliliğinde rekorlar kıran GTX 1080 ve1070 ürünlerini tamamlayan NVIDIA® GeForce® GTX 1060 grafik kartını ekledi.

Yalnızca 249 ABD Doları gibi bir fiyatla piyasaya çıkan GTX 1060 da Pascal mimarisini temel alan tüm GPU serisi gibi hız için tasarlanmıştır ve watt başına performans için optimize edilmiştir. Önde gelen FinFET 16nm mimarisi ile üretilen GTX 1060, GTX 980 seviyesinde performans ve sanal gerçeklikte iki kat daha fazla enerji verimliliği sunar. En yeni VR ve DirectX 11/12 PC oyunları muhteşem hızlarda yöneten kart yalnızca 120 watt güç tüketmektedir.

1.280 CUDA çekirdeği içeren GTX 1060, 8 Gbps hızda çalışan 6GB GDDR5 bellek ve daha fazla performans için kolaylıkla hız aşırtması yapılabilen 1.7 GHz saat hızına sahiptir. En popüler oyunlara bakıldığında, GTX 1060 yüksek hızlarda en yakın rakip ürüne göre ortalama yüzde 15 daha hızlı ve yüzde 75'in üzerinde daha güç verimlidir.(1)

Tüm Oyuncular için Her Yerde GTX 1060 – 249 ABD Dolarından Başlayan Fiyatlarla
İş ortaklarımızın kendi soğutucu çözümleri ile tasarladıkları GTX 1060 kişiselleştirilmiş kartlar,19 Temmuz'dan itibaren ASUS, Colorful, EVGA, Gainward, Galaxy, Gigabyte, Innovision 3D, MSI, Palit, PNY ve Zotac dahil olmak üzere NVIDIA GeForce kanal ortaklarından temin edilebilir. NVIDIA GeForce kanal ortakları, GTX 1060'ı 238 ülkede ve bölgede oyunculara ulaştıran küresel bir ağ oluşturdu. MSRP fiyatları 249 ABD Dolarından başlayacaktır.

SMP Teknolojisi En İyi Oyun Motorlarına Entegre Ediliyor; 30'dan Fazla Oyun Geliştirme Aşamasında
GTX 1060, geliştiricilerin kullanıcıların gördükleri, duydukları ve dokundukları şeyleri ortamın fiziksel davranışına uygun hale getirmelerine olanak sağlayarak onları sanal deneyimlerinin gerçek olduğuna ikna eden NVIDIA VRWorks™ yazılım geliştirici kitini desteklemektedir.

VRWorks, GTX 1060'ın tek bir görüntüyü her iki göze eşzamanlı olarak kusursuz bir şekilde yansıtarak önceki nesil GPU'lara göre 3 kat daha fazla VR grafik performansı sunan Çoklu Projeksiyon teknolojisini içerir. Bu, GTX 1060 kullanıcılarının VR oyunları daha gerçekçi ve sürükleyici bir deneyim için yüksek seviyelerde ayrıntılarla, performans veya kaliteden ödün vermeden oynamalarına olanak sağlar.

Eşzamanlı Çoklu Projeksiyon, dünyanın en büyük oyun motorları Unreal Engine ve Unity motorlarına entegre edilmektedir. Şu anda Unreal Tournament, Poolnation VR, Everest VR, Obduction, Adr1ft ve Raw Data. dehil olmak üzere 30'dan fazla oyun geliştirme aşamasındadır.

NVIDIA Ansel ‘Mirror’s Edge: Catalyst’ ve ‘Witcher 3’ Oyunlarına Entegre Edildi; Bu Ay Temin Edilebilir
GTX 1060 ayrıca, oyuncuların becerilerini daha önce mümkün olmayan şekillerde keşfetmelerine, kaydetmelerine ve paylaşmalarına olanak sağlayan, güçlü NVIDIA Ansel™ oyun fotoğraflama aracını destekler. Ansel ile kullanıcılar, oyun dünyasındaki herhangi bir bakış noktasından kamerayı herhangi bir yöne çevirerek istedikleri çekimleri oluşturabilir ve daha sonra bir VR kulaklık seti veya Google Cardboard ile görüntülemek için 360 derece stereo ışık küreleri yakalayabilir.

Oyuncular, gelecek hafta Mirror’s Edge: Catalyst oyununda ve bu ay içinde Witcher 3: Wild Hunt oyununda Ansel deneyimini yaşayabilecek. Epic Games’den Fortnite, Paragon ve Unreal Tournament; Cyan Worlds’den Obduction; Thekla’dan The Witness; Boss Key Productions’dan Lawbreakers; Ubisoft’tan Tom Clancy’s The Division ve Hello Games'den heyecanla beklenen No Man’s Sky dahil olmak üzere Ansel'in etkinleştirildiği çok sayıda oyun geliştirme aşamasındadır.

VR Funhouse Bu Aydan İtibaren Steam'de, GTX 1060 Desteği Eklendi
NVIDIA VR Funhouse – şirketin VR karnavalı oyunu – 14 Temmuz 2016 tarihi itibariyle Valve'ın Steam dijital dağıtım hizmetinden ücretsiz olarak temin edilebilir. Epic Games’den Unreal Engine 4 üzerinde geliştirilen VR Funhouse GTX 1080, 1070 ve 1060 GPU'lar üzerinde ve HTC Vive VR kulaklık setleri ile çalışacaktır. Kendi VR Funhouse hareketlerini oluşturabilmeleri için geliştiricilere ve sanatçılara açık kaynaklı sağlanacaktır.

Özel Sınırlı Founder's Edition, Doğrudan NVIDIA'dan
NVIDIA tarafından tasarlanan ve geliştirilen GeForce GTX 1060 Founder’s Edition kartı 19 Temmuz'dan itibaren 299 ABD Doları fiyatla yalnızca www.nvidia.com adresinden temin edilebilecektir. GeForce GTX 1060 Founder’s Edition, güç ve sağlamlık için yüksek basınçlı döküm alüminyum gövde, soğuk ve sessiz çalışması için tasarlanan bir ısı çözümü gibi üst düzey malzemeler ve bileşenlerin olduğu bir işçilikle üretilmiştir.

GeForce GTX 1080 ve GTX 1070 Founder’s Edition kartlarında olduğu gibi, güç verimliliğini iyileştirmek için düşük empedanslı güç sağlama ağı ve gerilim düzenleyicilerin yanı sıra bir çift FET güç kaynağı kullanılmaktadır.

NVIDIA Flickr sayfası tüm GeForce serisi ürünlerinin fotoğraflarını içermektedir.

NVIDIA Hakkında Güncel Kalın:
Güncel haberlerimiz için bizi NVIDIA Blog, Facebook, Google+, Twitter, LinkedIn ve Instagram üzerinden takip edebilirsiniz. NVIDIA videolarını YouTube ve görüntülerini Flickr üzerinden izleyebilirsiniz.

NVIDIA Hakkında
1993 yılından bu yana, NVIDIA (NASDAQ: NVDA) görsel hesaplama sanat ve bilimine öncülük etmektedir. Şirketin teknolojileri, oyunculardan bilim adamlarına ve tüketicilerden şirket müşterilerine kadar herkes için, ekran dünyasını interaktif bir keşifler evrenine dönüştürmektedir. Ayrıntılı bilgi için: www.nvidia.com.tr/page/press-room.html ve //blogs.nvidia.com

____________________________________

(1)Oyun listesi BioShock Infinite, Crysis 3, Grand Theft Auto V, Rise of the Tomb Raider, Star Wars Battlefront, Witcher 3, Ashes of the Singularity, The Division ve daha fazlasını içermektedir. Tüm oyunlar 1080p çözünürlükte test edilmiştir. GTX 1060, 368.64 sürücü versiyonunda ve 120 watt güçte TGP ölçümü ile test edilmiştir. 5 Temmuz 2016 tarihinden itibaren, AMD RX480 rakip ürünü 16.6.2 sürücü versiyonunda aynı oyunlarda ve çözünürlükte, 185 watt güçte TDP ölçümü ile test edilmiştir.

____________________________________

Bu basın bülteninde yer alan ve NVIDIA GeForce GTX 1060, Pascal, NVIDIA VRWorks ve Ansel teknolojisinin özellikleri, performansı, avantajları ve etkisi ile NVIDIA GeForce GTX 1060'ın fiyatlandırması ve temin edilebilirliğine ilişkin beyanları da içeren, ancak belirtilenlerle sınırlı olmayan geleceğe dönük ifadeler, sonuçların beklentilerden somut olarak farklı çıkmasına neden olabilecek risklere ve belirsizliklere tabidir. Fiili sonuçların fiziksel açıdan farklı olmasına yol açabilecek önemli unsurlar şunları içerir: küresel ekonomik koşullar; ürünlerimizi üretme, monte etme, ambalajlama ve test etme konusunda üçüncü taraflara olan güvenimiz; teknolojik gelişme ve rekabetin etkileri; yeni ürün ve teknolojilerin geliştirilmesi veya mevcut ürün ve teknolojilerimizin zenginleştirilmesi; ürünlerimizin veya ortaklarımızın ürünlerinin pazarda kabul görmesi; tasarım, üretim veya yazılım kusurları; tüketici tercih veya taleplerindeki değişiklikler; endüstri standartlarında ve arayüzlerdeki değişiklikler; ürün veya teknolojilerimizde, sistemlere entegre edildiklerinde meydana gelen beklenmedik performans kayıpları; zaman zaman NVIDIA'nın, 1 Mayıs 2016'da sona eren mali yıl için 10-Q Formu dahil olmak üzere, Sermaye Piyasası Kurulu'na (SEC) sunduğu raporlarında ayrıntılı olarak bildirdiği diğer unsurlar. SEC'e gönderilen raporların kopyaları Şirket web sitesinde yayınlanmaktadır ve NVIDIA'dan ücretsiz olarak edinilebilir. Bu ileriye yönelik beyanlar gelecekteki performansın garantisi değildir ve sadece buradaki tarihten itibarendir ve kanun tarafından gerekmediği sürece, NVIDIA gelecekteki olayları veya durumları yansıtmak amacıyla bu ileriye yönelik beyanları güncelleme zorunluluğunu reddeder.

###

© 2016 NVIDIA Corporation. Her hakkı saklıdır. NVIDIA, NVIDIA logosu, GeForce, NVIDIA Pascal, NVIDIA VRWorks ve Ansel; NVIDIA Corporation'un ABD ve diğer ülkelerde ticari markaları ve/veya tescilli ticari markalarıdır. Diğer şirket ve ürün adları bağlantılı oldukları ilgili şirketlerin ticari markaları olabilir. Özellikler, fiyatlar, stokta mevcudiyet ve teknik özellikler önceden haber verilmeden değiştirilebilir.