PC Oyunları

 
 

 

Oyun Web Sitesi

Fantastic Contraption

Tür

Simülasyon

Yayın Tarihi

05-04-2016

Tek Oyuncu

Evet

Genel Bakış

Fantastic Contraption Vive VR için gerçeküstü bir inşaat oyunudur. Gerçek boyutlarda, ulaşabileceğiniz kadar yüksek makineler inşa edip suyun üzerinde yüzen bir adanın diğer kenarında bulmacalar çözmek üzere fırlatın, yuvarlayın ve döndürün. Göreviniz basit: süngerimsi mor topu uzaktaki, ya da üzerinizdeki, ya da boşluğun diğer tarafındaki kaleye atın. Araçlarınız şık ve minimalist: dönen tekerlekler ve uzatılabilir çubuklar. Ancak çözümler sonsuz, doğru veya yanlış çözüm yok.

Bu oyunu baştan sona oda ölçeğinde VR için tasarladık. Gelin bu tuhaf bu dev takımadalarda fotosentezle yaşayan kedi Neko ile arkadaşlık edin. Kendi ellerinizde, gözlerinizin önünde gerçek boyutlarda, at büyüklüğünde garip makineler inşa edin. Fizik ile oynayın, el çabukluğu ile parçaları kullanın, dart okları atın ve çevrenizde yeni bir dünyayı hissedin.

Özellikler:
Zor bulmacalar. Çocuk oyuncağı seviyelerden bu-mümkün-değil-bana-bunun-imkansız-olduğunu-söyle dedirtenlere kadar 50 seviye. Ama bu mümkün. Bence.

Sonsuz çözümler. İş arabaları, tanklar, mancınıklar, konveyör bantlar, yürüyen yaratıklar veya sadece yerçekimini kullanan minimalist yapılar. Şık sadelik için tasarım yapın, ya da ancak kaleye kadar giden bir hareketli hurda yığını oluşturun. Her ne olursa.

Kendi ellerinizle inşa edeceksiniz. Hareketler o kadar kolay ve doğal ki, kumanda ile oynadığınızı unutacaksınız. Bir tekerlek mi gerekiyor? Alıverin. Daha uzun bir çubuk mu istiyorsunuz? Bir ucundan tutun ve uzatın. Çocukların blokları ile oynuyormuş gibi, sadece bunlar sizden daha büyük.

Soylu atalar. Fantastic Contraption, Colin Northway'in milyonlarca kişi tarafından oynanan ve hala ücretsiz oynanabilen 2008 2d tarayıcı oyununun VR uyarlamasıdır. Ancak bu sizi yanıltmasın, bu yeni oyun ÇOK farklı.

Tam 3d ses ve müzik. Aslında bu oyunda müzik yok. Müzik aletleri var. Ama onları siz geliştirmek zorundasınız. Bunu keşfedeceksiniz.

Gerçeküstü ve güzel ortamlar. Hey, burada rahatlayın biraz, neden çimlere uzanıp gökyüzü balinalarının sesini dinlemiyorsunuz? Distopyan düzeni ve içinde yaşadığın yaklaşık 30.000 metrekare penceresiz küpü tamamen unutacaksınız. Güneş ışığına ne gerek var? VR.

Araç kutusu Neko. Evet, araç kutunuz canlı ve pembe toparla güçlenen tombul bir yeşil kedi. Kuyruklarından birini çektiğinizde veya kafasından bir toplu iğne aldığınızda takmıyor gibi görünüyor. Neyse çok hızlı büyüyorlar, sanırım sorun yok...

Çevrimiçi paylaşım. Arkadaşlarınızın ve rastgele bazı kişilerin yaptığı garip makineleri yüklemek için bir dünyanın içindeki karanlık dünyaya cesurca girin. Yarattıkları çılgın şeylere hayretle bakın. Sonra gözlerinizi kısın ve şöyle deyin: Bunu geçebilirim. Daha iyisini yapabilirim.

Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi Windows 7+
İşlemci Intel Core i5 4590 muadili veya üzeri
Bellek 8 GB RAM
Grafikler GeForce GeForce GTX 970
Depolama 500 MB kullanılabilir alan

Ekran Görüntüleri

 
 
 

Diğer Popüler PC Oyunları

Aliens: Colonial Marines
Blacklight: Retribution
Battlefield 3
Bulletstorm