PC Oyunları

 
 

 
Duke Nukem Forever

Yayıncı

2K

Oyun Web Sitesi

Duke Nukem Forever

Tür

Atış Oyunları (FPS)

Yayın Tarihi

10-06-2011

Tek Oyuncu

Evet

Çoklu Oyuncu

Evet

PEGI 18

Desteklenen Teknolojiler


Açıklama

Tüm zamanların en çok beklenen oyunu Duke Nukem Forever'de "Kral" geri döndü. GeForce kartı sahipleri, NVIDIA 3D Vision desteğiyle, bazı muhteşem görsellerden "bir parça alabilecek".

1997'den beri geliştirilmekte olan Duke Nukem Forever, tüm zamanların en uzun süre beklenen oyunu oldu. 1996'da oyuncuların gözdesi olan Duke Nukem 3D'nin devamı niteliğindeki adı ile, oyun, önceki başarıyı yakalamak zorundaydı. Oyunu, eleştirel bir başarı kazanmış "Borderlands"in de yapımcısı olan Gearbox Software geliştirdi. Nişancı oyunları 1996'dan bu yana kesinlikle çok daha karmaşık hale gelmiş olsa da, Duke Nukem Forever türü, eğlencesine ve basit temellerine geri taşıdı. Bu oyunda, derinlemesine incelenecek birçok diyalog ağacı veya ekran menüsü beklemeyin. Gearbox sadece, taraftarların bildiği ve güncel, modern grafiklerle çok sevdiği basit eğlenceyi sunmak istiyor. Bu görselleri yükselten, NVIDIA 3D Vision'un desteğidir.

Tıpkı orijinal oyundaki gibi, yaratıklar dünyayı istila etmiştir. Steroid tek kişilik ordu Duke olarak göreviniz, dünyayı kurtarmak, ancak daha önemlisi dünyada yaşayan bebekleri kurtarmaktır. Uçan yaratıkların ve tuhaf makineli tüfeklerle tepeden tırnağa silahlı büyük ayaklı yabancı askerlerin yanı sıra domuz polisler gibi eski düşmanları da göreceksiniz. Ayrıca destansı üstünlük savaşları da geri dönüyor.

Düşmanlar zorlu olsa da, bir Duke Nukem oyunu düşmanlarınızı havaya uçuran korkunç ve acayip silahlar olmadan düşünülemez. Şanslısınız, Küçültücü Işınlar, Boru Bombaları, Roket Fırlatıcılar, Buz Atarlar ve bir dizi diğer tuhaf silahlarla donatılacaksınız. Ayrıca yabancıları da gonadlarından zımbalayabileceğinizden bahsetmiş miydik?

Düşmanları yaratıcılıkla binbir şekilde imha etmek sizi çok eğlendirecek olsa da, dünyayı kurtarmak bazen yorucu olabilir. Neyse ki Duke Nukem Forever oyunculara dinlenme ve rahatlama olanağı tanıyan birçok mini oyun da içeriyor. Duke basket atabiliyor, hava hokeyi oynayabiliyor, bilardo veya slot makinelerinde oynayabiliyor, hatta halter çalışabiliyor.

Ancak sonuçta saf ve terbiyesiz bir mizaha sahip değilse, o bir Duke oyunu olamaz. Duke Nukem Forever sadece bu geleneği sadece sürdürmüyor, aynı zamanda üç memeli dev yabancılar, saçma, komik şakalar ve burada açıklayamayacağımız oyuniçi seks aletleri ile adrenalini de yükseltiyor. Elbette bu, herkesin kaldırabileceği bir oyun değil. Çeşitli ağzı bozuk fıkralar ve esprili özlü sözler, Duke olarak rolüne değer katan aktör Jon St. John tarafından seslendiriliyor.

Çok-oyunculuğa gelince, Duke Nukem Forever dört moda sahip: Dukematch, Team Dukematch, Capture the Babe ve Hail to the King. İlk iki mod, Deathmatch ve Team Deathmatch'in yan ürünleri. Capture the Babe, standart Capture the Flag modlarına benziyor. Buradaki şaşırtmaca, bayrağın, ara sıra tokatlanması gereken bir piliçle yer değiştirmesi (söylediğimiz gibi, her babayiğidin harcı değil). Son olarak Hail to the King, oyuncuların belirli yerleri yapabildikleri sürece savunmasını gerektiren bir mod olan King of the Hill'in bir yan ürünü. Çok oyuncu modlarını destekleyen birçok harita bulunuyor: hasarlı bir karayolu, bir kumarhane, eski bir Western kasabası ve oyuncuların, kendilerinin minyatür versiyonları olarak etrafta koşuşturduğu bir restoran olan "Duke Burger". Çok oyunculu oyunları yeni, bağımlılık yaratıcı bir seviyeye taşıyan ise, kesintisiz bir seviyelendirme sistemi. Çevrimiçi oyuncular deneyim kazanabilecek ve oyunu oynadıkça, çok çeşitli ve benzersiz kişiselleştirme seçeneklerini açarak üst seviyelere çıkabilecek.

Herhalde artık merak ediyorsunuzdur: Oyun işe yarar mı? Duke'un ağzından yanıtlarsak: "On iki b....tan yıldan sonra, yarasa iyi olur!"

Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi Windows XP/Vista/7
İşlemci Intel Core 2 Duo @ 2.0 GHz / AMD Athlon 64 X2 @ 2.0 GHz
Bellek 1GB
Sabit Sürücü 10 GB serbest alan
Video Belleği 256 MB
Video Kartı NVIDIA GeForce 7600
Ses Kartı DirectX Uyumlu

Önerilen Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi Windows XP/Vista/7
İşlemci Intel Core 2 Duo @ 2.4 GHz / AMD Athlon 64 X2 @ 2.6 GHz
Bellek 1GB
Sabit Sürücü 10 GB serbest alan
Video Belleği 512 MB
Video Kartı NVIDIA GeForce 8800 GTS
Ses Kartı DirectX Uyumlu

Ekran Görüntüleri

 
 
 

Diğer Popüler PC Oyunları

Metro: Last Light
Battlefield 3
Rage