PC Oyunları

 
 

 
Diablo III

Yayıncı

Blizzard Entertainment

Oyun Web Sitesi

Diablo III

Tür

Aksiyon
Rol Üstlenme (RPG)

Yayın Tarihi

15-05-2012

Tek Oyuncu

Evet

Çoklu Oyuncu

Evet

PEGI 16


Açıklama

Her zamankinden daha büyük ve daha iyi, dünyanın en popüler aksiyon rol yapma oyunu sonunda ekranlarımıza geri dönüyor. Yeni 3D motoru ve on yıllık iyileştirmeleriyle Diablo III, yılın en popüler oyunlarından bir olmaya hazır.

1996'da Yılbaşı akşamı satışa sunulan Diablo, loot-manzaralı aksiyon rol yapma türünü popüler hale getirdi ve dünyanın en iyi PC oyun geliştiricilerinden biri olan Blizzard Entertainment'in piyasadaki konumunu güçlendirdi. Diablo II ve Diablo II: Lord of Destruction'un 2000 ve 2001'deki sık kopyalanmış şablonu rafine edilerek iyileştirildi ve tüm dünyada 18 milyon kopyanın üzerinde bir satış rakamı gerçekleştirdi. 11 yıl sonra Diablo III, uzun bir beta programının ardından piyasaya sunulmak üzere.

Oyunun 'perma-death' Hardcore modunda hızlı tıklamaya odaklanılmış ve becerilerin doğru kullanımı için zaman ve yer bilgileri hayati önem taşıyor. Önceki sürümlerle karşılaştırıldığında belli başlı değişiklikler arasında; randomizasyonun çok daha ileri seviyelerine sahip zindanlar, düşmanlarla beklenmedik karşılaşmalar, çevrimiçi eşzamanlı parazit karakter veya sinyal yitimi, item'lerin satışı için müzayede evleri bulunuyor ve bir 3D motorun kullanılması oyunculara ve düşmanlara dünyayla etkileşime girme, dekorları imha etme ve çarpışmaların sonucunu etkileme olanağı sağlıyor.

Diablo I ve II, serinin özellikle popüler olan çevrimiçi moduyla günümüze kadar oynanmaya devam etti; bu nedenle Blizzard’ın dünyayı fetheden MMO'su World of Warcraft gibi Diablo III'ün de birçokları için bir yaşam biçimi olacağından kuşku duymuyoruz. Ve tıpkı 90'larda ve 00'in başlarında olduğu gibi, Diablo'nun geciken ev ödevlerinden, düşen notlardan ve kızarmış gözlerden sorumlu olacağına bir kez daha eminiz.

Aksiyon rol yapma oyunlarından hoşlanıyorsanız, Diablo III'e aşık olacaksınız.

Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri

  PC Mac
İşletim Sistemi Windows XP/Windows Vista/Windows 7 (En Son Servis Paketleri), DirectX 9.0c ile Mac OS X 10.6.8, 10.7.X (En Son Sürüm)
İşlemci Intel Pentium D 2.8 GHz veya AMD AthlonTM 64 X2 4400+ Intel Core 2 Duo
Video NVIDIA GeForce 7800 GT veya üzeri NVIDIA GeForce 8600M GT veya üzeri
HD Alanı 12 GB kullanılabilir HD alanı
Memory 1 GB RAM (Windows Vista / Windows 7 kullanıcıları için 1.5 GB ve Mac kullanıcıları için 2 GB gereklidir)
Sürücü DVD-ROM sürücü
İnternet Geniş bant internet bağlantısı
Ekran 1024x768 minimum ekran çözünürlüğü

Önerilen Sistem Gereksinimleri

  PC Mac
İşletim Sistemi Windows Vista/Windows 7 (En Son Servis Paketleri) Mac OS X 10.7.X (En Son Sürüm)
İşlemci Intel Core 2 Duo 2.4 GHz veya AMD AthlonTM 64 X2 5600+ 2.8 GHz Intel Core 2 Duo
Video NVIDIA GeForce 260 veya üzeri NVIDIA GeForce GT 330M veya üzeri
Memory 2 GB RAM

Ekran Görüntüleri

 
 
 

Diğer Popüler PC Oyunları

Dungeon Siege III
Mass Effect 3
The Witcher 2: Assassins of Kings