PC Oyunları

 
 

 
Crysis 2

Yayıncı

Electronic Arts

Oyun Web Sitesi

Crysis 2

Tür

Atış Oyunları (FPS)

Yayın Tarihi

25-03-2011

Tek Oyuncu

Evet

PEGI 16

Desteklenen Teknolojiler


Açıklama

Crytek, Crysis 2 ile grafik engelleri bir kez daha yerle bir ediyor. Yeni CryEngine 3, SLI ve 3D Vision gibi en yeni GeForce teknolojilerinden yararlanıyor. Urban Şehir savaşları asla bu kadar iyi görünmedi.

Crytek, 2007'deki orijinal Crysis birinci şahıs nişancı oyununu yeniden piyasaya sürdüğünde, CryEngine 2-güçlendirmeli oyunu yüksek kalite grafikler için standartları belirledi. Görselleri o denli etkileyiciydi ki, döneminin hiçbir oyun donanımı onu maksimum ayarda çalıştıramadı. Birçokları oyunu "donanımı geleceğe hazır" olarak adlandırdı. Günümüzde bile, hâlâ en yaygın kullanılan referans oyunlardan biri. Crysis 2 ile, Crytek görsel çıtasını bir kez daha yükseltmeye girişiyor ve size "şimdiye dek gördüğünüz en iyi grafikleri" sunmayı vadediyor. Yeni CryEngine 3 ile güçlendirilen Crysis 2, SLI ve 3D Vision gibi en yeni GeForce teknolojilerinden yararlanıyor. Stereoskopik 3D konusunda ise, Crytek oyun kutusundaki "3D-destekli" etiketinden memnun değil. Crytek daha çok Crysis 2'nin 3D oyun için standardını belirlemesini istiyor ve bunu, ilk çıkışından itibaren uyguladı.

Orijinal Crysis Kore'nin tropik ormanlarında yer alsa da, Crysis 2 New York'un şehir ormanında geçiyor. Tıpkı ilk oyundaki gibi, daha güçlü, daha hızlı, hatta görünmez olmanızı sağlayacak ileri teknoloji bir Nanosuit giyeceksiniz. Ancak ilk sürümün aksine, bu kez onun ardılı Nanosuit 2.0'ı kuşanacaksınız. Yetenekleri anında dönüştürme fikri orijinal giyside var olmuş olsa da, ağır işleyen arayüz taktik açıdan verimli süper asker konseptinin tam anlamıyla gerçekleştirilmesini engelledi. Diğer yanda ardılı, içerik olarak yetenekleri anında dönüştüren klavye kumandalarının akışını kolaylaştırarak oyunculara dev ve taktik açıdan verimli saldırı kombinasyonları oluşturma olanağı sundu. Daha önceleri, hız modunda düşmanları pas geçmek ile güç modunda bir toplu saldırı başlatmak için düşmana yakınlaşmak arasında bir seçim yapmak zorunda kalıyorken, şimdi bir düşmana tam hızla yaklaşabiliyor ve onu, güç modunda herhangi bir ek tuş vuruşu yapmadan zımbalayabiliyorsunuz.

Yeni nesil grafik motoru yerli 3D Vision desteği ve yenilenerek daha ustaca planlanmış seçenekler sağlayan nanosuit ile PC oyuncularının Crysis 2'den neden bu kadar heyecan duyduğunu anlamak kolay görünüyor.Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi XP/Vista/Windows 7
İşlemci Intel Core 2 Duo 2Ghz, AMD Athlon 64 x2 2Ghz veya üzeri
Bellek (RAM) 2 GB RAM
GPU NVIDIA 8800 GT 512MB Ram veya üzeri
Klavye fare veya Windows için Microsoft Xbox 360 kontrol cihazı
Aktivasyon için internet bağlantısı gereklidir.
Audio DirectX 9.0c uyumlu
HD Alanı 9 GB
DVD ROM 8x

Ekran Görüntüleri

 
 
 

Diğer Popüler PC Oyunları

Metro: Last Light
Battlefield 3
Duke Nukem Forever
Rage