PC Oyunları

 
 

 
Call of Duty: Black Ops 2

Yayıncı

Activision

Oyun Web Sitesi

Call of Duty: Black Ops 2

Tür

Atış Oyunları (FPS)

Yayın Tarihi

30-11-2012

Tek Oyuncu

Evet

Çoklu Oyuncu

Evet

PEGI 18

Desteklenen Teknolojiler


Açıklama

Bağımlılık yaratan ve geliştirilen çoklu oyuncu modu sayesinde her yıl milyonlarca kopya satan ve oyuncuları bir seferde aylar boyunca kendine esir eden Call of Duty satışları dünya çapında bir fenomendir. Modern Warfare 3, piyasaya çıkışından itibaren ilk yirmi dört saat içinde 6,5 milyon satış yapmıştı, bu yılki bölüm olan Black Ops 2'nin buna ulaşması zor olabilir, ancak bunun bugüne dek geliştirilen en büyük ve en iyi Call of Duty olduğunu düşünüyoruz.

Tek oyunculu askeri operasyonda, oyuncular orijinal Black Ops'taki ana kahraman olan Alex Mason'ı kontrol ediyor ve Onu 1970'lerin ve 1980'lerin çeşitli çatışmaları sırasında yönlendiriyor, Birleşik Devletler için sayısız soruna neden olan bir narko-teröristi izliyorlar. Black Ops’un diğer bir kahramanı olan Frank Woods'un anlatımı olarak görülen oyunda, hikaye 2025 yılında geçiyor, oyuncular bilinmeyen kişilerce gerçekleştirilen geniş kapsamlı bir saldırıda Birleşik Devletler Başkanını koruyan, Alex'in oğlu David'i kontrol ediyorlar.

Satış tarihinde ilk kez, askeri operasyondaki seçimler belli başlı kollara ayrılacak, hikayenin konusu farklı yollardaki kollara ayrılarak nihayetinde çeşitli sonuçlardan birine götürecek. “Strike Force Missions” olarak bilinen bu kollara ayırma yolları, sadece 2025 yılındaki olaylar sırasında ortaya çıkacak ve ana karakterlerin ölümü ile sonuçlanabilecek.

Çoklu oyuncu konusunda, Sınıf Oluşturma sistemini yeniden oluşturan ve streak ödüllerinde değişiklik yapan radikal değişiklikler getirilmiştir. Sınıf Oluşturma açısından, yenilenen sistemde, oyunculara çok sayıda sınıf oluşturma içeriği kombinasyonu sağlayan yeni bir “pick-10” ayırma sistemi sunulmaktadır. Basitçe söylemek gerekirse, artık oyuncuların her bir kategoriden bir veya iki perk almasına gerek yok; bunun yerine, on perkten veya ögeden oluşan herhangi bir kombinasyon seçilebilir, sonuç olarak binlerce olası loadout mevcuttur.

Benzer şekilde, Streak'ler yeniden tasarlanarak, Kill odaklı olmaktan uzaklaşmış, Score ve takım çalışması odaklı hale gelmiştir. Artık bilinen şekliyle Scorestreak'ler, oyuncuları takımlarının oyunu kazanmasına yardımcı oldukları için ödüllendirir: bayrak ele geçirme, takım arkadaşınızı bir Hücum Kalkanı ile savunma, düşman öldürme ve asiste almak takımınızın kazanmasına yardım eden hareketlerinize bir örnektir ve bu nedenle size skor kazandırır. Her bir hareket farklı değere sahiptir ve birçoğu hard counter içeren, özerk ve oyuncu tarafından kontrol edilen perklerin sunulmasıyla harekat alanını etkileyebilir.

Çok oyuncu modu ayrıca, bir eSports rol dağıtımı ve oyuna doğrudan eklenmiş olan doğrudan canlı yayın akışı program grubunun sağlanmasıyla, ilk kez bu yıl eSports uygulaması içeriyor. Canlı yayın “CoDCaster”ı olarak, sesli sohbet kullanarak oyunları devreye sokun, izleyenlere stratejilerini ve hareketlerini açıklamak üzere oyuncu sesli sohbetine katılın, maçın daha iyi görünürlüğünü sağlamak üzere resim içinde resim gösterimine geçin ve izleyicilere heyecanlı harekatın ayrıntılarını mümkün olan en iyi şekilde vermek için diğer araçlardan faydalanın. Ayrıca oyuncuları kendi eSports eşleşmeleri için hazırlamak üzere Black Ops 2, bir hakimiyet mücadelesinde benzer beceri seviyelerine sahip oyuncuları eşleştiren League Play özelliğini sunuyor.

Her zamanki gibi çok sayıda oyun modu bulunuyor, bunlar arasında Deathmatch, Team Deathmatch, Domination, bir King of the Hill tarzı olan Hardpoint modu, Kill Confirmed, Sharpshooter, Gun Game, One in the Chamber, Sticks & Stones ve her zamankinden daha fazla seçeneğe sahip yenilenmiş Combat School.

Ayrıntılı, kollara ayrılmış bir tek oyunculu askeri operasyon ve büyük çaplı, yiyip bitiren çok oyuncu modu yeterli gelmezse, Black Ops 2 ayrıca geniş çaplı olarak çok popüler olan Zombi modunun yepyeni, daha büyük ve daha iyi bir yinelemesini sunuyor, burada çok daha tehlikeli zombi düşmanlardan kurtulmaya çalışan dörde kadar oyuncu kabul edilmektedir. Bu defa, orijinal Survival moduna ek olarak, dört oyuncunun birlikte mücadele etmesi için tam kapsamlı bir “Tranzit” askeri harekatı bulunuyor. Şimdilik mod hakkında çok az şey biliniyor, yine de oyuncuların aniden yola çıkan zombilerin dikkatini çeken tehlikeli otobüs yolculuklarının araya girdiği birden fazla yerde ilerlediğini biliyoruz.

Ayrıca Zombi modunda en fazla dikkat çeken, dört kişilik iki grubun hayatta kalma mücadelesi verdiği yeni bir rekabet modu olan “Grief” modudur. Birbirine doğrudan saldıramayan oyuncular, düşman takımın savunmalarını sabote etmeli ve yollarına ekstra zombi göndermenin yollarını bulmalıdır. Yine şimdilik mod hakkında çok az şey biliniyor, fakat kulağa çok sayıda özellik yüklü Call of Duty oyunundaki bir mükafat gibi geliyor.

İşlemeyi hızlandıran ve gelişmiş Depth of Field efektlerinin kullanımına olanak sağlayan DirectX 11-etkin motoruna ve Kepler tabanlı GeForce GTX 600 Serisi grafik kartları üzerinde NVIDIA TXAA kenar yumuşatmaya sahip olan Black Ops 2, teknolojik olarak şimdiye kadarki en gelişmiş Call of Duty oyunudur. Çoklu oyuncu ve Zombi uygulamaları çok güvenli bir kopyalama karşıtı kurulum ile korunacaktır, bu kurulum haksız rekabet yaratan kişilere karşı oyunu korumak için çabalayan üç farklı kopyalama karşıtı teknolojiyi kapsamaktadır ve elbette önceki oyunlarda yer alan bilgisayara özgü diğer ayarlar da bulunacaktır.


Sonuç olarak, Call of Duty: Black Ops 2, oyuncuları aylar boyunca eğlendirecek üç farklı, pakete dahil mod özelliğine sahip olan, serinin en büyük ve en iyi oyunudur.

Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi Windows Vista SP2 veya Windows 7
CPU Intel Core2 Duo E8200 2.66 GHz veya AMD Phenom X3 8750 2.4 GHz
Bellek 32-bit İşletim Sistemi için 2GB veya 64-bit İşletim Sistemi için 4GB
Video Kartı Nvidia GeForce 8800GT 512 MB

Ekran Görüntüleri

 

PC’niz Hazır mı?

 
 

Diğer Popüler PC Oyunları

Blacklight: Retribution
Battlefield 3
Crysis 2
Bulletstorm