PC Oyunları

 
 

 
Batman: Arkham City

Yayıncı

Warner Bros.

Oyun Web Sitesi

Batman: Arkham City

Tür

Aksiyon

Yayın Tarihi

25-10-2011

Tek Oyuncu

Evet

PEGI 16

Desteklenen Teknolojiler

Açıklama

Batman est de retour dans la suite de Batman : Arkham Asylum, l'un des meilleurs jeux de 2009. Optimisé pour tirer parti de la tessellation, de NVIDIA PhysX et de 3D Vision, Arkham City est un véritable tour de force graphique.

Batman: Arkham Asylum gibi, Batman: Arkham City de NVIDIA’nın, görsel açıdan başka bir platformda bulanamayacak üstün bir deneyim oluşturan en yeni grafik kartlarından sonuna kadar yararlanıyor. Özellikler listesinin başlıkları arasında, sahnelere ek canlılık ve fiziksellik katan PhysX-güçlendirmeli bazı görsel efektler de bulunuyor. Ekran görüntülerimizde de görüleceği üzere, alanlar, Batman ve düşmanlarının saldırılarının fiziksel olarak ortamı etkilemesini görünür kılan, yok edilebilir yüzeylerle zenginleştirilmiş; karakterler yüzeylere kuvvetle vurduğunda ekstra partiküller oluşturuluyor; yoğun sis, duman ve parçalar, karakterler ve objeler onlarla etkileşime girdiğinde gerçekçi biçimde hareket ediyor; kumaş, halı ve diğer sahne elemanları benzer şekilde reaksiyon gösteriyor; cam, kir ve diğer imha edilebilir objeler doğru şekilde ve ek ayrıntılarla deforme oluyor; ve genel olarak zeminde, havada ve karakterler üzerinde daha fazla partikül ve daha fazla obje var ve bunların tümüyle bir şekilde karşılıklı etkileşime girilebiliyor.

Bir müze ortamında, tarih öncesi eserler ekstra ayrıntılar eklenerek mozaiklenmiş ve diğer bazı sahnelerde karakterler ve objeler mozaikle döşenmiş. PC oyun grafiklerinde bir sonraki büyük gelişme olan Mozaikleme, DirectX 11-güçlendirmeli sistemler üzerinde obje, karakter ve sahne öğelerinin görünümlerini büyük ölçüde zenginleştirmenin göreceli olarak kolay bir yöntemidir – teknolojiye ilişkin derinlemesine, kolay anlaşılır bilgi edinmek istiyorsanız lütfen tıklayın. Arkham City, Mozaiklemenin aksine görüntü kalitesini her bir alanda iyileştirmek için tüm oyun boyunca kullanılan diğer iki DirectX 11 güçlendirmesi olan Yüksek Tanımlamalı Ortam Aydınlatma ve Çok-Açılı Yumuşak Gölgeler'den de yararlanıyor.

PC güçlendirmelerinin, daha yüksek çözünürlüklü dokular, daha ayrıntılı modeller ve daha yüksek ekran çözünürlükleri gibi olağan çeşitliliğinin yanı sıra, Batman: Arkham City ayrıca, çentikli kenarları, bu işlemi büyük bir performans başarısı sunmadan gerçekleştirebilen standart Çok Örnekli Kenar Yumuşatma'dan çok daha iyi derecede düzelterek görüntü kalitesini iyileştirmek için, NVIDIA'nın Kapsam Örnekleme Kenar Yumuşatma teknolojisinden de yararlanıyor.

Ve hepsinden önemlisi, oyunun tamamı, uyumlu bir 120Hz bilgisayar monitörü veya ekranı ve NVIDIA'nın 3D Vision gözlükleri kullanıldığında, stereoskopik 3D'de oynanabiliyor. Baştan sona 3D dikkate alınarak tasarlanmış oyunun tamamı, fantastik şekilde katmanlaştırılmış, ve bizim fikrimize göre, deneyimi mükemmel şekilde tamamlayan ve zenginleştiren, bu güne kadar yapılmış en iyi 3D Vision gösterilerinden biri. Zaten bir 3D Vision kurulumunuz varsa, hemen 3DVisionLive.com'a giderek 3D tanıtım filmini izleyin birtakım 3D ekran görüntülerini inceleyin.

Fantastik, uzun süreli savaş sahneleri, çeşitli zorluk haritaları, yakında açıklanacak diğer özellikleri ve teknolojik güçlendirmeleriyle Batman: Arkham City'nin yılın en iyi PC oyunlarından biri olacağı garanti!

Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi Microsoft Windows XP, Vista veya 7
CPU Çift çekirdek CPU 2.4 Ghz
RAM 2 GB
Grafikler NVIDIA 8800 serisi, 512MB video bellekli
Sabit Sürücü 17.5GB serbest disk alanı
DVD-ROM Dört hızlı (4x) DVD-ROM sürücü
Ses Microsoft Windows XP/Vista veya 7 uyumlu ses kartı (%100 DirectX 9.0c uyumlu)
Giriş Cihazları %100 Windows XP/Vista veya 7 uyumlu fare ve klavye

Önerilen Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi Microsoft Windows 7
CPU Çift çekirdek CPU 2.5 Ghz
RAM 4GB
Grafikler NVIDIA GeForce GTX 460, 768MB+ (DX 11 uyumlu) ile
Sabit Sürücü 17.5 GB serbest disk alanı
DVD-ROM Dört hızlı (4x) DVD-ROM sürücü
Ses Microsoft Windows XP/Vista veya 7 uyumlu ses kartı (%100 DirectX 9.0c uyumlu)
Giriş Cihazları %100 Windows XP/Vista veya 7 uyumlu fare ve klavye / Windows için Xbox 360 Controller

Ekran Görüntüleri

 

PC'niz Hazır mı?

 
 

Diğer Popüler PC Oyunları

Max Payne 3
Mass Effect 3
L.A. Noire