PC Oyunları

 
 

 
Alice: Madness Returns

Yayıncı

Electronic Arts

Oyun Web Sitesi

Alice: Madness Returns

Tür

Aksiyon
Macera

Yayın Tarihi

16-06-2011

Tek Oyuncu

Evet

PEGI 18

Desteklenen Teknolojiler

Présentation

Alice: Madness Returns, akıl sağlığını bir kez daha korumak için ismi var cismi yok karakteri yine tavşan deliğine uğurluyor. Grafik açıdan diğer birinci sınıf oyunlarla eş düzeyde bir aksiyon oyunu, ancak uyumlu bir NVIDIA GPU kullanılarak, çok sayıda PhysX efektinin kilidi açılmış ve Alice'in tuhaf dünyasının güzelliği önemli ölçüde artırılmış.

2000 yılında, sadece isimden ibaret Alice, American McGee'nin, Lewis Carroll'un 1865 tarihli ünlü Alis Harikalar Diyarında adlı romanının büyük beğeni toplayan, aksiyon tabanlı yeni anlatımında Alice'inin akıl sağlığını korudu. Oyunun direktörü American McGee, oyunun, döneminin 'Ben de.' repliğinden çok daha ilerilere taşınmasına yardımcı olarak 1,5 milyon kopyadan fazla satışıyla sonuçlanan öyküsüne şiddetli, sıra dışı bir yorum getirdi.

Seride yarıda kesilen birkaç girişimden sonra, Electronic Arts, 2009 yılında American McGee ve onun Şangay merkezli geliştirme stüdyosu Spicy Horse'un öyküyü sürdürecek bir doğrudan devamı versiyon üzerinde çalıştıklarını ilan etti.

Orijinal oyunda akıl sağlığını koruyan Alice, Rutledge Akıl Hastanesinden çıkmıştı ve Viktorya dönemi Londra'sında öksüzler yurdunda bir psikiyatristin gözetimi altında yaşıyordu. İşte serisinin devamı olan Alice: Madness Returns de buradan başlıyor. Bu olayın üzerinden geçen 11 yılda nispeten normal bir hayat sürmüş olan Alice, ilk oyunda hantal bir kedi tetiklendiğini düşündüğümüz halüsinasyonlar ve ebeveynlerinin ölümlerine ilişkin canlı hatıralar görmeye başlıyor. Alice, akıl sağlığı bozulmaya başlarken, gerçeği bulmak ve aklını korumak için tavşan deliğine bir kez daha giriyor.

Alice, şimdi her zamankinden daha çarpık ve bozuk olan Harikalar Diyarında daha şiddetli bir yaklaşım sergilemek ve bunun için de daha büyük ve daha güçlü silahlar ve yepyeni beceriler edinmek zorunda kalıyor. Öykünün sürüklediği bir oyun olarak çılgınlığıyla sizi sersemletecek ayrıntıları, hatta size vereceği araçları açıklayarak oyunun sürprizlerini bozmak istemiyoruz, fakat hepsinin biraz tuhaf olduğundan emin olabilirsiniz.

Grafik açıdan Alice, Epic'in Unreal 3 Motorunu kullanıyor ve bu bakımdan diğer yeni oyunlarla aynı düzeyde, ancak PhysX-uyumlu bir grafik kartınız varsa, çok çeşitli, insanı içine çeken ekstra efektleri deneyimleyebilirsiniz. Arka planda gerçeğe uygun şekilde yüzen baloncuklardan, doğru şekilde düşen yapraklara kadar pek çok ince efekt, Harikalar Diyarını ve onun tuhaf dünyasını muazzam zenginleştiriyor.

Ön planda PhysX kullanılarak Alice Madness: Returns neredeyse her açıdan geliştirilmiş. Silahlar, onları daha güçlü 'gösteren' ekstra partikül efektine sahip ve Alice'in ağır arbede silahında olduğu gibi, ortam her bir darbe ile gerçekçi biçimde bozuluyor ve tahrip oluyor, oysa PhysX kapalı olduğunda herhangi bir farklılık görülmüyor. Ölen düşmanlar parçacıklara dağılarak etrafı ve kalıntılarını kaplıyor ve Alice'in en sık görülen düşmanlarından biri, vurulduğunda zemin üzerinde, Alice'in gerçekçi şekilde içinden geçerek dağılabildiği siyah yapışkan bir madde kalıntısı haline dönüşüyor. Patlamalar ve oyun-içi olaylar da benzer şekilde geliştirilmiş ve bazı geliştirmeler önemli görünmese de, yoklukları PhysX devre dışı bırakıldığında anında farkediliyor.

Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim sistemi SP1 ile Windows 7, SP2 ile Windows Vista, SP3 ile Windows XP
İşlemci Intel Core2 Duo veya AMD Athlon X2, 1.60GHz veya üzerinde çalışan
Bellek 2048MB veya üzeri
Video NVIDIA GeForce 7600 256MB veya üzeri
Sabit Disk Alanı 8,5 GB
Ses DirectX 9.0c uyumlu

Ekran Görüntüleri

 
 
 

Diğer Popüler PC Oyunları

Max Payne 3
Mass Effect 3
Batman: Arkham City
L.A. Noire