Geforce

NVIDIA GeForce 210

Her PC’nin iyi grafiğe ihtiyacı vardır.

Ürün arama…
Hemen Al

Genel Bakış

Grafik işleme, modern PC’nin vazgeçilmez bir bileşeni halini aldı. Bugünlerde artık PC’lerimizden daha fazlasını bekliyoruz. Eğer fotoğrafları iyileştirmek, video düzenlemek, film izlemek, oyun oynamak veya sadece birinci sınıf bir Windows 7® deneyimi yaşamak istiyorsanız, NVIDIA® GeForce® 210 grafik kartı PC’nizde inanılmaz fiyatlara etkileyici grafik işleme gücü sağlıyor.

Muhteşem Video

Muhteşem Video

Dijital hayat tarzınızın gerektirdiği tüm video işleme gücünü kazanın. GeForce 210 ile fotoğraf iyileştirme, ev videolarını temizleme ve Facebook’a gönderme işlerinde %50’ye varan hız artışı yaşayın1. Videolarınızı birkaç saat yerine sadece birkaç dakika içinde dönüştürün2 ve HD gibi görünmelerini sağlayarak, iPod’unuza ekleyin. PC’nizin yüksek tanımlı Blu-Ray filmleri oynatacak kadar güçlü bir CPU’su var mı? Önemli değil, GeForce 210 her türlü modern CPU ile her türlü Blu Ray filmi oynatır3.

Muhteşem Grafikler

Muhteşem Grafikler

Modern oyunlar ve 3D uygulamalar hiç olmadığı kadar yüksek grafik performansı istiyor ve Intel tümleşik grafikleri yeterince iyi değil. 16 işlemci çekirdeğiyle GeForce 210, Intel tümleşik çözümlerinin 10 katından fazla4 performans sunuyor! World of Warcraft, Spore veya Sims3 gibi popüler oyunları oynamak istiyorsanız, PC’nize mutlaka GeForce 210 eklemelisiniz.

Birinci Sınıf Windows 7 Deneyimi

Birinci Sınıf Windows 7 Deneyimi

Günümüz PC’lerinin temel öğelerinden olan grafik işleme birimleri (GPU’lar), daha görsel ve etkileşimli deneyimleri mümkün kılıyor. Görsel hesaplama alanındaki liderlerden biri ve GeForce GPU’nun mucidi olarak NVIDIA, GPU’larının muhteşem yeni özellik ve fonksiyonlardan yararlanmasını sağlayabilmek için Windows 7’nin geliştirilmesinde Microsoft ile yakın bir işbirliği içinde çalıştı. Eğer siz de PC’nizi fotoğraf iyileştirme, video izleme veya düzenleme, oyun oynama için kullanıyor veya sadece hızlı ve etkin bir grafik arayüzü istiyorsanız, NVIDIA GPU’lar size kesinlikle büyük keyif verecek ve Windows 7’de birinci sınıf bir deneyim yaşamanızı sağlayacak.

1 - GPU’suz E8200 CPU ile karşılaştırıldı. MotionDSP vReveal kullanılarak 2GB RAM ve Vista SP1’li G31 sistem üzerinde ölçüldü.
2 - Karşılaştırma için 2GB RAM, Vista SP1’li Core2 Duo E8200, G31 sistem üzerinde 30 dakikalık 720p video kullanıldı. CPU testi Apple iTunes üzerinde yapıldı. GPU testi Elemental Technologies Badaboom üzerinde yapıldı.
3 - Intel Atom CPU veya üstü.
4 - Intel G45 ile karşılaştırıldı. 3DMark Vantage kullanılarak, performans ön ayarıyla, Pentium Çift Çekirdekli E5200, 2GB RAM, Vista SP1 sistem üzerinde ölçüldü.

Özellikler

Nesil NVIDIA® Birleşik Mimari

İkinci nesil mimari, muazzam gölgelendirme gücü sağlayan gelişmiş işlemci çekirdeği sayesinde, birinci nesle oranla %50 daha fazla oyun performansı sunuyor.

NVIDIA CUDA Teknolojisi1

CUDA teknolojisi GPU’nun işlemci çekirdeklerinin gücünü açığa çıkararak, video dönüştürme gibi en zorlayıcı sistem görevlerini hızlandırır ve geleneksel GPU’lara göre inanılmaz oranlarda daha iyi performans sunar.

Microsoft Windows 7 Desteği

Windows 7, işletim sisteminin grafik işleme biriminden (GPU) yararlanma şeklini büyük ölçüde iyileştirerek çok daha üstün bir kullanıcı deneyimi sağlayacak olan yeni nesil işletim sistemidir. GPU’dan hem grafik hem hesaplama için yararlanan Windows 7, günümüz PC’lerini daha görsel ve daha etkileşimli kılmakla kalmayıp, müşterilerin istediği hız ve duyarlılığı da sağlayacak.

NVIDIA® PureVideo® HD Teknolojisi2

Yüksek tanımlamalı video kodlama hızlandırması ve postproses kombinasyonu, filmler ve videolarda daha önce görülmemiş bir resim netliği, video oynatımı, renk doğruluğu ve net görüntü ölçeklemesi sağlar.

Donanım Kod Çözme Hızlandırması

İki veya dört çekirdekli bir CPU’ya gerek kalmadan, H.264, VC-1, WMV, DivX, MPEG-2 ve MPEG-4 HD ve SD filmleri son derece akıcı bir şekilde oynatır.

Çift Akım Donanım Hızlandırma

Mükemmel bir etkileşimli Blu-ray ve HD DVD sinema keyfi için, resim içinde resim içeriği destekler.

Dinamik Kontrast Zenginleştirme & Renk Genişletme

Yüksek Tanımlı filmlerde her sahne bazında postproses ve optimizasyon sağlayarak olağanüstü resim netliği sunar.

Dual Link HDCP Uyumlu3

Blu-ray Disk formatının çıktı koruma yönetimi (HDCP) ve güvenlik özelliklerini karşılayacak tasarımıyla, HDCP uyumlu ekranlara bağlanıldığında, şifrelenmiş sinema içeriğinin PC’lerde oynatılmasını sağlar.

GigaThread Teknolojisi

Güçlü çok işlemli yapısıyla binlerce bağımsız, eşzmananlı işlemi destekleyerek, ileri, yeni nesil gölgelendirici programlarda muazzam bir işlemci verimi sağlar.

NVIDIA® Lumenex Motoru

Mükemmel bir görüntü kalitesi ve ultra yüksek kare hızlarında kayan nokta doğruluğu sunar.

16x Kenar Yumuşatma Teknolojisi

16x örnek hızlarındaki son derece hızlı ve yüksek kaliteli kenar yumuşatma özelliği, kenarlardaki çıkıntıları ortadan kaldırır.

128-bit kayan nokta Yüksek Dinamik Aralıklı (HDR) Işıklandırma

Önceki nesillerin netliğinin iki katı netlik sunarak, son derece gerçekçi ışıklandırma efektleri sağlar — artık kenar yumuşatma desteğiyle birlikte.

NVIDIA PhysX® Teknolojisi4

GeForce GPU’nun NVIDIA PhysX teknolojisi desteğiyle ortaya çıkan yepyeni fiziksel oyun etkileşimi sınıfı sayesinde, GeForce ile daha dinamik ve gerçekçi bir deneyim yaşayacaksınız.

Dual Link DVI Desteği

Sektörün 2560x1600’e varan en büyük ve yüksek çözünürlüklü düz panel ekranlarını, Yüksek Bant Genişliği Dijital İçerik Koruması (HDCP) desteğiyle çalıştırır.

HDMI Desteği

xvYCC, Derin renk ve 7.1 dijital surround ses dahil olmak üzere, HDMI için tam tümleşik destek.

NVIDIA® GeForce® Birleşik Sürücü Mimarisi (UDA)

En geniş yelpazede oyun ve uygulamalarda kanıtlanmış bir uyumluluk, güvenilirlik ve stabilite sunar. GeForce sürücüleri her kullanıcı için mümkün olan en iyi deneyimi yaşatır ve GeForce GPU’ların ömrü boyunca sürekli performans ve özellik güncellemeleri sunar.

PCI Express 2.0 Desteği

Yeni PCI Express 2.0 yol mimarisiyle en çok bant genişliği gerektiren oyun ve 3D uygulamalarda en yüksek veri aktarım hızlarını sunmak için tasarlanmıştır. Öte yandan en geniş desteği sağlayabilmek için mevcut PCI Express anakartlarıyla geriye dönük tam uyumu da devam ettirir.

Tam Microsoft® DirectX® 10.1 Desteği

Shader Model 4.1 tam destekli DirectX 10.1 GPU, benzersiz düzeyde grafik gerçekçilik ve film kalitesinde efektler sağlar.

OpenGL 3.1 Optimizasyon ve Desteği

OpenGL uygulamaları için en üst düzeyde uyum ve performans sunar.

1 - CUDA teknolojisi için uygulama desteği gerekir.
2 - Bu özellik desteklenen bir video yazılımı gerektirir. Özellikler ürüne göre değişebilir.
3 - HDCP korumalı içeriğin oynatılabilmesi için diğer HDCP uyumlu bileşenler gerekir
4 - NVIDIA PhysX sürücüler, oyun içinde GPU PhysX hızlanması sağlayabilmek için gereklidir. Ayrıntılı bilgi için www.nvidia.com.tr/PhysX adresini ziyaret edin.

Teknik Özellikler

NVIDIA GeForce 210

GPU Motoru Özellikleri

CUDA çekirdeği

16

İşlemci Saat Hızı

1402

Grafik Saat Hızı ( Mhz )

589

Bellek Özellikleri

Bellek Hýzý ( Mhz )

790

Bellek Hızı

512

Bellek Arayüzü

64-bit DDR2

Bellek Bant Genişliği

12.6

Özellik Desteği

Purevideo

3D Vision

Programlama Ortamı

CUDA

DirectX

9

OpenGL

3.1

Yol Desteði

PCI-E 2.0

Teknik Özellikler

Maksimum Dijital Çözünürlük

2560x1600

En Yüksek VGA Çözünürlük

2048x1536

Ortam Bağlantısı

  • Tek Link DVI
  • VGA (isteğe bağlı)
  • DisplayPort

Çoklu Monitör

HDCP

HDMI

HDMI için ses giriþi

Internal

Standart Grafik Kartı Boyutları

Yükseklik

6.93 cm Inches

Uzunluk

16,8 cm Inches

Genişlik

Tek yuvalı

Isı ve Güç Özellikleri

Maksimum GPU Sıcaklığı (c)

105

Enerji Tüketimi

30.5

Önerilen Minimum Sistem Gücü (W)

300
 

Hemen Al

Destek

Donanım Desteği

NVIDIA tarafından tasarlanan ve geliştirilen grafik kartlarınız için destek, RMA destekleri, değiştirmeler ve garanti konuları ile NVIDIA ilgilenecektir.
Lütfen burayı tıklayarak NVIDIA GeForce Grafik Kartları müşteri destek sayfasına yönlendirilmeyi bekleyin. Eğer GeForce grafik kartınızı kart ortaklarımızın birinden aldıysanız burayı tıklayın.

Yüklemeler

Drivers

Sürücüler

Ürününüz için en son sürümü veya beta sürücüleri yükleyin

 

Ürünün görünümü üreticiye göre değişebilir