Tesla

NEDEN TESLA?
Dünyanın en gelişmiş veri merkezi GPU'larına güvenin
NEDEN TESLA? - Dünyanın en gelişmiş veri merkezi GPU'larına güvenin

Güçlü NVIDIA PASCAL MİMARİSİNİ deneyimleyin

Sınırsız Fırsat için Sınırsız Hesaplama

 

Yenilikçi NVIDIA Pascal™ mimarisi, sınırsız hesaplamaların yapıldığı bir dünya olan dünyamızı öğrenen, gören ve taklit eden bilgisayarların altyapısı olmak üzere tasarlanmıştır. Silikondan yazılıma Pascal, her düzeyde yenilik için tasarlanmıştır.

 
 

Pascal Teknolojisindeki Beş Çığır Açan Teknoloji

 

NVIDIA Pascal mimarisi, masaüstünden veri merkezine geleneksel düşünce yapısını tamamen değiştiren yeni bir hesaplama platformu sunan beş yeni teknolojiyi temel alır.

Rakipsiz Enerji Verimliliği İçin 16 Nanometrelik FinFET

Yeni 16 nanometrelik FinFET üretim teknolojisini temel alan 150 milyar transistörü sayesinde Pascal GPU, dünyanın bugüne kadarki üretilmiş en büyük FinFET çipidir. Neredeyse sonsuz hesaplama ihtiyaçları olan iş yükleri için en hızlı performansı ve en iyi enerji verimliliğini sunmak üzere tasarlanmıştır.

PERFORMANSTA BÜYÜK SIÇRAYIŞ

Pascal, şimdiye kadar bir GPU içinde yer alan en güçlü hesaplama mimarisidir. Bir bilgisayarı, HPC iş yükleri için 5 TeraFLOP üzerinde çift duyarlık performansı ve benzeri görülmemiş genel performans sunan bir süper bilgisayara dönüştürür. Derin öğrenmede Pascal ile desteklenen bir sistem, piyasadaki GPU mimarilerine kıyasla nöral ağ eğitiminde 12 katın üzerinde, derin öğrenme çıkarımında 7 kat daha fazla hızlanma sağlayarak hafta ile ifade edilen süreçleri saatlere indirir.

Maksimum Uygulama Ölçeklenebilirliği İçin NVIDIA NVLink

Pascal, çığır açan NVIDIA NVLink™ yüksek hızlı çift yönlü bağlantının tümleşik olduğu ilk mimaridir. Bu teknoloji, uygulamaları birden fazla GPU arasında ölçeklendirmek üzere tasarlanmıştır ve günümüzün sınıfında en iyi çözümüyle karşılaştırıldığında bağlantı bant genişliğinde 5 kat hız artışı sağlar.

Büyük Veri İş Yükleri İçin HBM2 özellikli CoWoS

Pascal mimarisi işlemci ve veriyi tek bir pakette birleştirerek rakipsiz hesaplama verimliliği sunar. Bellek tasarımında yenilikçi bir yaklaşım olan HBM2 özellikli CoWoS® (Chip-on-Wafer-on-Substrate) teknolojisi, NVIDIA Maxwell™ mimarisiyle karşılaştırıldığında 3 kat daha fazla bellek bant genişliği performansı sunar.

 
CoWoS, Taiwan Semiconductor Manufacturing Company Limited şirketinin kayıtlı ticari markasıdır

Yeni Yapay Zeka (AI) Algoritmaları

Yeni yarım duyarlıklı 16 bit kayan nokta yönergeleri, olağanüstü eğitim performansı için 21 TeraFLOP sunar. Pascal'da bulunan 47 TOP (saniyede tera işlemi) performans ve yeni 8 bit tamsayı yönergeleri sayesinde, yapay zeka algoritmaları derin öğrenme çıkarımında gerçek zamanlı yanıt verebilir.

ESKİ MİMARİLER

 

NVIDIA Maxwell

NVIDIA, enerji verimliliğini önemli ölçüde artıran yenilikçi tasarımı, ultra verimli NVIDIA Maxwell™ mimarisini 2014 yılında piyasaya sunmuştur. Bu mimari özel paylaşılan bellek, paylaşılan bellek atomikleri ve paylaşılan bellek başına daha fazla etkin iş parçacığı blokları ile önceki mimarilerle karşılaştırıldığında önemli ölçüde uygulama performansı iyileştirmeleri sunar.

NVIDIA Kepler

NVIDIA Kepler™ mimarisi dünyanın en büyük süper bilgisayarlarından üniversite bilgisayar sistemlerine kadar dünyanın dört bir yanındaki on binlerce veri merkezine güç sağlar. Kepler mimarisinden uyarlanan en yeni hızlandırıcı olan NVIDIA Tesla® K80, yüksek performanslı hesaplama müşterileri için inanılmaz performans sunmasının yanı sıra veri merkezi maliyetlerini önemli ölçüde azaltır.

 

Pascal Hemen Kullanılabilir

Derin öğrenme için geliştirilen NVIDIA® DGX-1™ sistemiyle Pascal teknolojisini hemen edinin.

DAHA FAZLA BİLGİ