Tesla

NEDEN TESLA?
Dünyanın en gelişmiş veri merkezi GPU'larına güvenin
NEDEN TESLA? - Dünyanın en gelişmiş veri merkezi GPU'larına güvenin

Güçlü NVIDIA PASCAL MİMARİSİNİ deneyimleyin

Sınırsız Fırsat için Sınırsız Hesaplama

 

Yenilikçi NVIDIA Pascal™ mimarisi, sınırsız hesaplamaların yapıldığı bir dünya olan dünyamızı öğrenen, gören ve taklit eden bilgisayarların altyapısı olmak üzere tasarlanmıştır. Silikondan yazılıma Pascal, her düzeyde yenilik için tasarlanmıştır.

 
 

Pascal Teknolojisindeki Beş Çığır Açan Teknoloji

 

NVIDIA Pascal mimarisi, masaüstünden veri merkezine geleneksel düşünce yapısını tamamen değiştiren yeni bir hesaplama platformu sunan beş yeni teknolojiyi temel alır.

Rakipsiz Enerji Verimliliği İçin 16 Nanometrelik FinFET

Yeni 16 nanometrelik FinFET üretim teknolojisini temel alan 150 milyar transistörü sayesinde Pascal GPU, dünyanın bugüne kadarki üretilmiş en büyük FinFET çipidir. Neredeyse sonsuz hesaplama ihtiyaçları olan iş yükleri için en hızlı performansı ve en iyi enerji verimliliğini sunmak üzere tasarlanmıştır.

Daha Fazla Performans Artışı için
Pascal Mimarisi

Pascal, bu zamana kadarki bir GPU içinde yer alan en güçlü hesaplama mimarisidir. Bir bilgisayarı, olağanüstü performans sunan süper bir bilgisayara dönüştürür. Pascal, HPC iş yükleri için 5 TeraFLOP’tan fazla çift hassasiyet performansı sunar. Pascal tarafından güçlendirilmiş bir sistem derin öğrenme için şu anki GPU mimarisi nesliyle karşılaştırıldığında nöral ağ eğitimi performansında 12 kat artış sunar.

Maksimum Uygulama Ölçeklenebilirliği İçin NVIDIA NVLink

Pascal, çığır açan NVIDIA NVLink™ yüksek hızlı çift yönlü bağlantının tümleşik olduğu ilk mimaridir. Bu teknoloji, uygulamaları birden fazla GPU arasında ölçeklendirmek üzere tasarlanmıştır ve günümüzün sınıfında en iyi çözümüyle karşılaştırıldığında bağlantı bant genişliğinde 5 kat hız artışı sağlar.

Büyük Veri İş Yükleri İçin HBM2 özellikli CoWoS

Pascal mimarisi işlemci ve veriyi tek bir pakette birleştirerek rakipsiz hesaplama verimliliği sunar. Bellek tasarımında yenilikçi bir yaklaşım olan HBM2 özellikli CoWoS® (Chip-on-Wafer-on-Substrate) teknolojisi, NVIDIA Maxwell™ mimarisiyle karşılaştırıldığında 3 kat daha fazla bellek bant genişliği performansı sunar.

 
CoWoS, Taiwan Semiconductor Manufacturing Company Limited şirketinin kayıtlı ticari markasıdır

Yeni Yapay Zeka (AI) Algoritmaları

Pascal, derin öğrenme ve diğer işlemsel iş yüklerinde en yüksek performansı sunmak üzere sıfırdan tasarlanmıştır. Derin öğrenme için 21 TeraFLOP’tan daha fazla maksimum performans sunmak üzere yeni yarım hassasiyet talimatlarından yararlanır.

NVIDIA Maxwell

NVIDIA, enerji verimliliğini önemli ölçüde artıran yenilikçi tasarımı, ultra verimli NVIDIA Maxwell™ mimarisini 2014 yılında piyasaya sunmuştur. Bu mimari özel paylaşılan bellek, paylaşılan bellek atomikleri ve paylaşılan bellek başına daha fazla etkin iş parçacığı blokları ile önceki mimarilerle karşılaştırıldığında önemli ölçüde uygulama performansı iyileştirmeleri sunar.

NVIDIA Kepler

NVIDIA Kepler™ mimarisi dünyanın en büyük süper bilgisayarlarından üniversite bilgisayar sistemlerine kadar dünyanın dört bir yanındaki on binlerce veri merkezine güç sağlar. Kepler mimarisinden uyarlanan en yeni hızlandırıcı olan NVIDIA Tesla® K80, yüksek performanslı hesaplama müşterileri için inanılmaz performans sunmasının yanı sıra veri merkezi maliyetlerini önemli ölçüde azaltır.

 

Pascal Hemen Kullanılabilir

Derin öğrenme için geliştirilen NVIDIA® DGX-1™ sistemiyle Pascal teknolojisini hemen edinin.

DAHA FAZLA BİLGİ