TEKNOLOJİLERİ

G-Sync
divider

NVIDIA G-SYNC™, masaüstü monitörlerde ve dizüstü ekranlarda* size en iyi uçtan uca oyun deneyimini sunmak için en gelişmiş teknolojilere sahiptir.

 

HDR (YÜKSEK DİNAMİK ARALIK)

HDR ekranlar, insan gözünün deneyimlediğine benzeyen ve geleneksel monitörlerden daha geniş renk aralığına sahip bir parlaklık yelpazesi sunar. G-SYNC HDR ekranlar, standart dinamik aralıklı ekranlardan birkaç kat daha fazla doruk parlaklığa sahiptir ve sinema standardı olan DCI-P3'e yakın bir gamuttaki arka ışığı azaltarak koyu siyahları korur.


DEĞIŞKEN
YENILEME HIZI
G-SYNC, ekran yenileme hızını GPU'nun kare hızı çıktısıyla dinamik olarak eşleştirir. Bu hem kopmaları ortadan kaldırır hem de takılma ve giriş gecikmesini en aza indirir. G-SYNC ekranlarda minimum yenileme hızı limiti yoktur ve değişken yenileme hızı, LCD ekran tarafından maksimum seviyeye kadar desteklenir.


DEĞIŞKEN
ÜST HIZ
Bu teknoloji, bir sonraki karenin ne zaman ulaşacağını tahmin eder ve gölgelenme hatalarını gidermek için LCD üst hız parametrelerini ayarlar.

 

YÜKSEK
YENILEME HIZI
Yüksek yenileme hızlarında, bir oyuncunun girdisi ve ekranda oluşan hareket hemen hemen aynı zamanda gerçekleşir. NVIDIA, bu yüksek hızlı ekranları (ilk 75 Hz dizüstü oyun ekranı ve ilk 180 Hz G-SYNC eSpor monitöründen, son çıkan G-SYNC 240 Hz oyun monitörüne kadar) pazara sokmak için LCD ekran üreticileriyle yakın bir iş birliği içinde çalışır.


GIRIŞ
GECIKMESI
Oyuncular, klavye komutları ile ekrandaki hareketler arasındaki gecikmenin mümkün olan en az seviyede olmasını ister. G-SYNC monitörler, DP kablosu üzerinden ulaşan pikseller ile görüntü gösterimi arasında en az gecikmeyi sağlamak için tasarlanmıştır. En yüksek yenileme hızında, giriş gecikmesi etkin bir şekilde sıfırdır ve piksel varışından fotonlara kadar geçen süre tamamen LCD yanıt süresi tarafından belirlenir.

 

GENIŞ RENK
GAMUTU
Gamut, bir cihazın üretebileceği renklerin alt kümesini tanımlar. sRBG renk gamutu, yaklaşık 16,7 milyon renk ile PC ekranlarında en yaygın olanıdır. Ancak bu, insan gözünün algılayabildiğinin sadece küçük bir kısmıdır. Yeni 27" G-SYNC HDR ekran, daha yumuşak geçişli ve daha gerçekçi renkler için DCI-P3 renk gamutunu (sRBG'den %25 daha geniş) destekler.


ULMB
 
NVIDIA Ultra Düşük Hareket Bulanıklığı teknolojisi sayesinde hareket halindeki nesneler, 120 Hz gibi yüksek yenileme hızlarında bile standart işlemlerde olduğundan daha net görünür. ULMB, tepki ekranlarının çok hızlı yanıt sürelerini, doğal olarak daha yavaş olan sabit tipli LCD ekranlara kazandırır. Sonuç olarak hareket halindeki nesneler, ipek gibi pürüzsüz ve çok nettir.

 

PENCERE
MODU
G-SYNC, tam ekran yürütülen oyunlardaki gibi masaüstünde pencere modunda çalıştırılan 3D oyunlarda da aynı akıcı ve pürüzsüz deneyimi sunar.

 

* Tüm özellikler bütün ekranlarda mevcut olmayabilir. Desteklenen özellikler için lütfen ekran üretimi teknik özelliklerine bakın.