NVIDIA DGX SATURNV

NVIDIA DGX SATURNV
Büyük ölçekli hesaplamada büyük bir adım
NVIDIA DGX SATURNV

Yapay Zeka ve Derin Öğrenme için Dünyanın En Verimli Süper Bilgisayarı

NVIDIA DGX SATURNV, derin öğrenme ve AI analizde yeni düzeylere ulaşmak için 125 NVIDIA Pascal'dan güç alan DGX-1 düğümlerinin hesaplama gücünden yararlanıyor. 1000 NVIDIA Tesla® P100 veri merkezi hızlandırıcıları, NVIDIA'nın derin öğrenme yazılım yığını ile birlikte en kısa zamanda en iyi sonucu sunmak üzere birden çok çerçeve genelinde yüksek performanslı derin öğrenme eğitimi sağlar. DGX SATURNV hakkında daha fazla bilgi için veri grafiğine bakın.

DGX SATURNV, Green500 listesinde dünyanın en verimli süper bilgisayarı seçilmiş ve Top500 listesinde en hızlı bilgisayarlar arasında 28. sırada yer almıştır.

Dünyanın En Büyük Sorunları Çözülüyor

İleri görüşlü şirketler artık iş analizinden kanser araştırmalarına ve daha ötesine uzanan pek çok alandaki zorlukları çözebilme gücüne sahip. SATURNV, Cancer Moonshot girişimi için CANDLE (CANcer Yaygın Eğitim Ortamı) geliştirme platfomunun oluşturulmasında kritik bir rol oynamaktadır. Bu program kanserin önlenmesi, teşhisi ve tedavisinde on yıl gerektiren ilerlemeleri beş yıl gibi bir sürede gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır.

Yapay Zeka ve Çevre için optimize edilmiş

Gerçek büyük ölçek performansına ulaşmak, enerji verimliliğinde önemli artışlar gerektirir. DGX SATURNV, aynı zamanda çevre konusundaki duyarlılığıyla bunu mümkün kılmaya yardımcı olur. Daha az enerji ve daha hızlı hesaplama, daha küçük bir veri merkezi alanı anlamına gelir. Önceden devasa depolar gerektiren sistemler şimdi büyükçe bir toplantı odasına sığabilir.

Nasıl olduğunu bu web seminerinde öğrenin.

WEB SEMİNERİNİ İZLE

GPU Zekasını AI'ya Taşımak

Ağ ne kadar derin olursa o kadar çok sayıda soyut kavramı öğrenebilir ve daha zeki hale gelebilir. Bu, basitçe bir kareyi tespit edebilen bir ağ ile bir görüntünün belli bir kanser hücresi türü olduğunu bilen bir ağ arasındaki farktır. DGX SATURNV'nin sağladığı hesaplama gücü, derin nöral ağları önemli oranda daha hızlı bir şekilde eğitmeye ve daha akıllı bir yapay zeka (AI) oluşturmaya olanak tanır.

Derin Öğrenme Eğitimi için Benzersiz Güç

Nöral ağlar, yapay zekanın bel kemiğidir, ama eğitim için olağanüstü uzun bir zaman ve bilişim gücü gerekir. GPU'lar, bu sorunu çözmeye yardımcı olur ve DGX SATURNV, gezegendeki en hızlı 1000 GPU'ya sahiptir. Yüzlerce ağ, şimdi paralel bir şekilde eğitilerek AI yoluyla dünyanın en zorlu problemlerinden bazılarının çözümünü hızlandırır.

NVIDIA DGX-1, DGX SATURNV'nin kalbi ve ruhudur.

NVIDIA DGX-1 Deep Learning Supercomputer

Nedenini Öğrenin