Tesla

Hızlandırılmış Bilgi İşlem
Dünyanın En Önemli Sorunlarını Çözmek İçin
Hızlandırılmış Bilgi İşlem - Dünyanın En Önemli Sorunlarını Çözmek İçin

VERİ MERKEZİ İŞ YÜKLERİNİ GPU'LARLA HIZLANDIRMA

 

Bilimsel keşiften yapay zekaya, veri merkezleri insanlığın gelişmesine katkısı olan en önemli faktörlerdendir. Modern yüksek performanslı hesaplama (HPC) veri merkezleri, dünyanın en önemli zorluklarından bazılarını çözüyor. NVIDIA Pascal GPU, modern HPC veri merkezlerinin hesaplama motorudur. Pascal mimarisiyle güçlendirilen, NVIDIA Tesla Hızlandırılmış hesaplama platformu, Hiper Ölçekli, Güçlü Ölçekli ve Karma İş Yükü Olan HPC veri merkezlerini hızlandırmak için tasarlanmıştır.

HİPER ÖLÇEKLİ YÜKSEK PERFORMANSLI HESAPLAMA (HPC)

Yeni yapay zeka (AI) çağında, derin öğrenme, dünyamızı tarihteki hiçbir bilgi işlem modeliyle karşılaştırılamayacak ölçüde şekillendiriyor. Arama motorları, etkileşimli konuşma ve video önerileri günlük yaşamda kullandığımız yapay zeka tabanlı birçok hizmetten yalnızca birkaçıdır. Kendi kendine giden otomobillerden daha doğru teşhis koyabilen tıbbi cihazlara kadar uzanan bir yelpazede akıllı makinelerin sonsuz bir potansiyel sunduğunu söyleyebiliriz.

NVIDIA Pascal ile güçlendirilmiş GPU’lar, yeni Yapay Zeka çağına yönelik bilgi işlem motorunu sunar ve hem eğitim hem de dağıtım için derin öğrenme uygulamalarını hızlandırarak harika kullanıcı deneyimleri sağlar.

 

NVIDIA TESLA® P100 İLE DERİN ÖĞRENME EĞİTİMİ

Giderek karmaşıklaşan modelleri daha hızlı eğitmek, veri bilimciler için üretkenliği artırmanın ve Yapay Zeka (AI) hizmetlerini daha hızlı sunmanın anahtarıdır. Tesla P100 ile güçlendirilmiş sunucular, aylar süren derin öğrenme eğitimini saatlere indirmek için Pascal mimarisini kullanır.


TESLA P40 VE P4 İLE DERİN ÖĞRENME ÇIKARIMI

Yanıt verebilme yeteneği, etkileşimli konuşma, görsel arama ve video önerisi gibi hizmetlerin kullanıcılar tarafından benimsenmesinde önemli bir unsurdur. Derin öğrenme modellerinin doğruluğu ve karmaşıklığı arttıkça CPU’lar artık etkileşimli kullanıcı deneyimi sunamaz. Tesla P40 ve P4, gerçek zamanlı cevap verme yeteneği için CPU'ya göre 40 kat daha hızlı çıkarım performansı sağlar.

 
 
 

KARMA İŞ YÜKÜ OLAN HPC

 

PCIe İÇİN NVIDIA TESLA

HPC veri merkezleri, uzmanların ve araştırmacıların kısıtlı bir bütçe dahilinde sürekli artan bilgi işlem gereksinimlerini desteklemelidir. Çok sayıda bilgi işlem düğümü kullanan eski yaklaşım, maliyetleri önemli ölçüde artıran, ancak veri merkezi performansının aynı derecede yükseltmeyen geniş ara bağlantı yükü gerektirir.

PCIe için Tesla P100; karma iş yüküne sahip HPC veri merkezileri için yarım raf boyutlarında CPU düğümünü, geniş bir dizi HPC uygulamasında aynı performansı sunan tek bir hızlandırılmış düğümle değiştirmeyi mümkün kılar. En iyi 10 uygulamadan 9’u dahil olmak üzere 400’den fazla hızlandırılmış HPC uygulaması sayesinde tüm HPC müşterileri artık paradan tasarruf ederken iş yüklerindeki belirgin performans artışından yararlanabilir.

 
 

Büyük Ölçekli HPC

 

NVLink ile NVIDIA Tesla P100

Gelecekteki iklim durumunu modelleme ve tahmin etme, HIV benzeri virüslerin moleküler yapısını anlama veya kanser tedavisi için yeni ilaçlar bulma gibi devasa bilgi işlem yükleri gerektiren HPC görevleri artmaktadır.

NVIDIA Tesla P100, HPC için en yüksek mutlak performansa sahip hızlı düğümler sunmak üzere NVIDIA NVLink™ ile bağlanabilir. NVLink, çoklu GPU ölçeklenebilirliği için dünyanın ilk yüksek hızlı ara bağlantısıdır; bilgi işlem kullanımının en yoğun olduğu görevlerde bile çözüm süresini hızlandırmak için sistem performansını 5 kat artırır.

 
 
NVIDIA DGX-1 Deep Learning Supercomputer
 
 
CUDA ve GPU Hesaplama

GPU Hesaplama Nedir?
GPU Hesaplama
Hakkında Gerçekler

GPU Programlama
Kepler GPU Mimarisi
GPU Bulut Hesaplama
İletişim

CUDA Nedir?
CUDA Tanıtımı
CUDA Eğitimi
CUDA Araştırma Merkezleri
CUDA Eğitim Merkezleri

GPU Uygulamaları

Tesla GPU Uygulamaları
Tesla Başarı Öyküleri
OpenACC Direktifleri
Tesla GPU Test Sürüşü

Sunucular ve İş İstasyonları
için Tesla GPU’lar

Neden Tesla
Tesla Sunucu Çözümleri
Tesla İş İstasyonu Çözümleri
Tümleşik Geliştirme Platformu
Tesla GPU Satın Al

Tesla Haberleri ve Bilgileri

Tesla Ürün Bilgi Kaynakları
NVIDIA Araştırma
Tesla Uyarıları

Bize Çevrimiçi Ulaşın

NVIDIA Blog NVIDIA Blogu
Facebook Facebook
YouTube YouTube