OTOMOTİV

ÇÖZÜM ORTAĞI İNOVASYON
 

OTOMOTİVDE BULUŞLARIN HIZLANDIRILMASI

ÇÖZÜM ORTAĞI İNOVASYON

Otomotiv Ortakları

 

NVIDIA, grafik işlem birimini (GPU) bilgi eğlence, navigasyon, dijital araç kümeleri ve gelişmiş sürücü desteği sistemlerine entegre etmek üzere günümüzün en ileri görüşlü otomobil yapımcıları ile birlikte çalışmaktadır.

TOYOTA

TOYOTA

NVIDIA, önümüzdeki yıllarda piyasaya sürülecek olan otomatik sürüş sistemlerinin özelliklerini artırmaya yönelik yapay zeka donanımı ve yazılım teknolojileri sunmak üzere Toyota ile iş birliği yapacağını duyurdu.
AUDI

AUDI

CES 2017'de, Audi ve NVIDIA uzun süren bir ortaklığın hızlandığını duyurdu. Bu yeni ortak hedef sayesinde, gelişmiş yapay zeka destekli otomobiller 2020'den itibaren yollarda olacak. Audi ile NVIDIA, on yıldan uzun bir süredir otomotiv alanında atılımlar gerçekleştiriyor. Günümüzde, Audi'nin ödüllü Audi connect ekran sistemleri NVIDIA tarafından destekleniyor ve ürettikleri her otomobilde bu sistem bulunuyor.
 
TESLA

TESLA

Tesla Motors Model X ve Model S elektrikli spor araçlar, otomobillerde bugüne kadar görülen en büyük ekran olan 17" dokunmatik ekran merkez konsolda çalışmak üzere NVIDIA Tegra ile güçlendirilmektedir. Ekran otomobile bağlı navigasyon ve iklim kontrol sistemlerini güçlendirir ve Tegra ayrıca 3D dijital araç kümesi olarak hizmet veren 12.3" LCD ekranı güçlendirir...
MERCEDES-BENZ

MERCEDES-BENZ

Mercedes-Benz ile NVIDIA, NVIDIA yapay zeka destekli bir otomobili piyasaya sürmek için kurdukları ortaklığı duyurdu. Bu çalışma, derin öğrenme ve yapay zekaya odaklanmış süregelen bir iş birliğinin parçası.
 
Volvo

Volvo

İsveçli otomobil üreticisi Volvo Cars, Drive Me bağımsız otomobil pilot programında bu yıl piyasaya sürülecek olan 100 Volvo XC90 SUV otomobili güçlendirmek için NVIDIA DRIVE™ PX 2 yapay zeka destekli sürücüsüz otomobil bilgisayarını kullanacak.
Baidu

Baidu

Baidu ve NVIDIA iş birliği sayesinde, tüm otomobil üreticilerini hedef alan ve otomatik sürüşte yapay zekâyı kullanan dünyadaki ilk açık platform geliştirildi. Bu iş ortaklığı, Baidu'nun bulut platformunu ve haritalandırma teknolojisini NVIDIA'nın kendi kendine sürüş bilişim platformu ile birleştirerek HD haritalar, 3. Seviye bağımsız araç kontrolü ve otomatik park konusunda çözümler geliştiriyor.
 
HONDA

HONDA

Honda, araç içi ses ve bilgi sistemlerinde NVIDIA işlemciler kullanan Asya'daki ilk ortağımızdır. Honda Connect, Tegra üzerinde çalışan işletim sistemi olarak tümleşik Android kullanan dünyanın ilk bilgi eğlence sistemidir...
BMW

BMW

NVIDIA GPU'lar, dünya genelinde tüm gelecek nesil BMW otomobillerinde araç içi navigasyon ve bilgi eğlence sistemlerini güçlendirmektedir. Mini Cooper'lardan 7 Serisine kadar tüm BMW'lerde NVIDIA ile güçlendirilen iDrive, BMW navigasyonu ve araç bilgi sistemi versiyonları vardır.
 
LUXGEN

LUXGEN

LUXGEN Motor Co. Tayvan'ın ana akım otomobil pazarına üst düzey bir bilgi eğlence sistemi getiren ilk şirkettir. LUXGEN S3, tümü de NVIDIA ile güçlendirilen THINK+ 4.0 bilgi eğlence sistemi tarafından yönetilen 3D X-View+ 3D görüş destek sistemi, Active Eagle View+ 360 derece kamera sistemi, Side View+ kamera sistemi dahil olmak üzere geniş çeşitlilikte gelişmiş sürücü destek sistemi (ADAS) özellikleri ile donatılmış beş koltuklu küçük bir sedan otomobildir.
 
Otomotiv Ortakları
VW
İletişim

NVIDIA otomotiv çözümleri, otomotivde inovasyonun geleceği üzerinde çalışan otomobil üreticileri, tier 1 sağlayıcıları ve araştırma kurumlarının kullanımına hazırdır. Aşağıdaki bilgileri tamamlayarak inovasyonda gelecek neslin öncülüğünü yapmamıza yardımcı olun.