NVIDIA Hakkında

NVIDIA

OYUNDAN YAPAY ZEKA (AI) HESAPLAMAYA

GPU, bilgisayar bilimindeki en karmaşık problemlerin bazılarını çözmede inanılmaz derecede etkili olduğunu ispatladı. İnsanın hayal dünyasını simüle eden, video oyunlarının ve Hollywood filmlerinin muhteşem sanal dünyalarını canlandıran bir motor olarak başladı. Bugün, NVIDIA’nın GPU'su insan zekasını simüle ediyor, derin öğrenme algoritmaları çalıştırıyor ve dünyayı algılayıp anlayabilen bilgisayarlar, robotlar ve kendi kendini süren otomobillerde beyin işlevi görüyor. NVIDIA, gittikçe artan bir şekilde "Yapay Zeka (AI) hesaplama şirketi" olarak tanınıyor.

İnsanın hayal dünyasını ve zekasını geliştirmek hayatımızın işi.

NVIDIA GPU MODERN BİLGİSAYAR GRAFİKLERİNİN TANIMINI YAPIYOR

GPU, sanatçılara ifade için sonsuz bir palet kazandıran gerçek zamanlı programlanabilir gölgelendirmeyi mümkün kıldı. O zamandan beri görsel veri işleme alanına öncülük ettik.

GEFORCE OYUN BİLGİSAYARI — DÜNYANIN EN BÜYÜK OYUN PLATFORMU

100 milyar $ ile bilgisayar oyunları, dünyanın en büyük eğlence sektörüdür. Ayrıca 100 milyon oyuncu ile NVIDIA GeForce, sektörün en büyük platformudur. GeForce® GTX GPU'lar ve GeForce Experience™ uygulaması, sıradan bilgisayarları güçlü oyun makinelerine dönüştürür.

NVIDIA GPU HESAPLAMADA DEVRİM YARATIYOR

2006 yılında, CUDA programlama modelimizin yaratılışı ve Tesla GPU platformu, GPU'nun paralel işleme yeteneklerini genel amaçlı hesaplamaya açtı. Hesaplamaya güçlü, yeni bir yaklaşım doğdu. Bugün, GPU hesaplama, HPC ve veri merkezleri için en yaygın, ulaşılabilir, enerji tasarruflu yoldur. Avrupa ve ABD'deki en hızlı süper bilgisayarlara olduğu kadar, bilimsel araştırmaların hayati alanlarındaki düzenli yeniliklere de güç sağlar.

GPU DERİN ÖĞRENME YAPAY ZEKANIN BÜYÜK PATLAMASINI ATEŞLİYOR

Yapay zeka, insan zekasını gerçeğe dönüştürmek için bilgisayarların kullanılmasıdır. Yapay Zeka, verilerden öğrenerek (hayat deneyiminin bilgisayar sürümü) evrimleşir. GPU derin öğrenme, derin sinir ağlarının çok büyük miktardaki veriler içinden örnekleri tanıması için eğitildiği yeni bir hesaplama modelidir. Bu yeni model, görüntü ve konuşma farkındalığında bir dizi "süper insan" başarısına imza attı ve Yapay Zeka hesaplaması çağını tetikledi.

AKILLI ENDÜSTRİYEL DEVRİMİN BEYNİ

Her sektör Yapay Zekanın farkına vardı. Dünyanın önde gelen İnternet şirketleri, her uygulamaya zeka aşılamak için birbiriyle yarışıyor. Tüm dünyada aniden 1.500'den fazla Yapay Zeka çalışması ortaya çıktı. 10 trilyon $ değerindeki ulaşım sektörü, otonom araçlar tarafından dönüştürülecek. Yapay Zeka ile çalışan endüstriyel robotlar, fabrikaların ve üretimin yeniden şekillendirilmesini yönlendirdi. GPU derin öğrenme, söz konusu akıllı endüstriyel devrimin merkezinde yer alıyor. Yapay Zekanın gücünün her şirket tarafından ulaşılabilir olması için dünyanın en büyük yatırımlı teknoloji tedarikçileri ile çalışıyoruz.

ÖĞRENEN BİR MAKİNE

NVIDIA, yirmi yılı aşkın süredir kendini şekillendirmeye devam ediyor.

1999 yılında GPU'yu icat etmemiz, PC oyun pazarındaki büyümeyi tetikledi, modern bilgisayar grafiklerini yeniden tanımladı ve paralel hesaplamayı kökten değiştirdi. Yakın zamanda, GPU derin öğrenme modern Yapay Zekayı (hesaplamada yeni çağı) tetikledi.

NVIDIA, yalnızca bizim üstesinden gelebileceğimiz, dünya için önem taşıyan, çözülmesi zor yeni fırsatlara uyum sağlayarak durmaksızın evrimleşen bir "öğrenen makinedir".

TOPLULUKLARIMIZA VERMEK İÇİN ESİNLENİLDİ

NVIDIA insanları, güçlü bir kurumsal sorumluluk anlayışı paylaşırlar. Bu yıl hayırsever kuruluşlara toplam 5 milyon $ bağış yaptık.

Yerel çevreleri dönüştürmek üzere insanları her yıl bir araya getiren Project Inspire, çalışmalarına artan bir hızda devam ediyor. Sadece bu yıl, çalışanlarımız 17.000 saatten fazla gönüllü görev aldı ve 64.000'den fazla çocuğun yararlandığı eğitim programlarını destekledi.

 
NVIDIA Hakkında

Görsel Hesaplama
NVIDIA Tarihçesi
Yönetici Biyografileri
NVIDIA Kariyerleri
NVIDIA Merkezleri
Politikalar

Şirket Bilgileri

NVIDIA Haberleri
NVIDIA Blogu
Yatırımcılar
NVIDIA Kanal Ortağı Programı

Şirket Politikaları

Yasal bildirimler
NVIDIA Sosyal Medya Politikası
Gizlilik Politikası
Ürün Güvenliği

İlgili Bağlantılar

NVIDIA Araştırmaları
NVIDIA Ortakları
Üniversiteler ile İlişkiler
Konuşmacı için İstekler

Bize Çevrimiçi Ulaşın

NVIDIA Blog NVIDIA Blogu
Facebook Facebook
YouTube YouTube